dr n. med. Halina Wykrotadr n. med. Halina Wykrota - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8zdjęcie #9zdjęcie #10

dr n. med. Halina Wykrota

Okulista

1989-2009 pracowała w Szpitalu Okulistycznym w Katowicach przy ul. Ceglanej.

Problematyką AMD zajmuje od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

1989-2009 pracowała w Szpitalu Okulistycznym w Katowicach przy ul. Ceglanej.

Problematyką AMD zajmuje od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

W roku 2000 jako pierwsza w Polsce wprowadziła leczenie AMD metodą Terapii Fotodynamicznej. Był to też temat jej rozprawy doktorskiej.

Od 2006 roku, ponownie jako pierwsza w kraju, prowadzi leczenie AMD z zastosowaniem iniekcji do ciała szklistego oka preparatów anty-VEGF: początkowo Macugen, a od 2007 r. Lucentis. Autor licznych publikacji w profesjonalnych czasopismach i referatów wygłaszanych na sympozjach w Polsce i zagranicą.

Obecnie zajmuje się głównie diagnostyką i leczeniem schorzeń siatkówki w prywatnym szpitalu Centrum Mikrochirurgii Oka w Katowicach.

Pani Doktor przyjęła moją mamę w Katowicach na Żwirki i Wigury. Moja mama miała wtedy postać czynną AMD. Pani Doktor szybko się nią zajęła i wykonała profesjonalnie w warunkach szpitalnych zabieg podania zastrzyku - Lucentis do oka( lek wtedy nierefundowany). Minęło już ponad 2 lata i mama nie ma problemów, aczkolwiek kontroluje się często. Podziękowania serdeczne. Życzę wielu sukcesów Pani Doktor.

Pania doktor polecili mi internauci. Jestem po pierwszej wizycie. To kompetentna, rzeczowa lekarka, ktora doskonale zna swoj fach, kazdego pacjenta traktuje bardzo indywidualnie, poswieca mu tyle czasu, ile pacjent potrzebuje. Jako czlowiek emanuje ogromna sympatia do ludzi. Moim zdaniem jest wzorem godnym nasladowania.