Studia na Wydziale Lekarskim Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego ukończył w roku 2004. Po otrzymaniu stypendium Ministra Zdrowia Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005/2006 odbył staż podyplomowy w Akademii Medycznej w Gdańsku (aktualnie Gdański Uniwersytet Medyczny) oraz rozpoczął przygotowanie rozprawy doktorskiej w ramach Dziennych Studiów Doktoranckich w Oddziale Dermatochirurgii Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii AMG. Rok później rozpoczął specjalizację w dziedzinie „dermatologia i wenerologia”, otrzymując stanowiska asystenta. W roku 2010 obronił rozprawę doktorską na temat diagnostyki i leczenia dermatoz w obrębie zewnętrznych narządów płciowych (praca pod kierownictwem przewodniczącego Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego prof. dr hab. Adama Włodarkiewicza). Praca otrzymała wyróżnienie. Dwa lata później ukończył specjalizację, awansując na stanowisko adiunkta.

Jest członkiem renomowanych towarzystw dermatologicznych (European Academy of Dermatology and Venerology, European Society for Dermatological Research, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Białoruskie Towarzystwo Dermatologiczne). Główny nurt zainteresowań naukowych skupia na diagnostyce i leczeniu chorób przenoszonych drogą płciową oraz dermatoz okolicy anogenitalnej, biologii i optymalizacji chirurgicznego leczenia nowotworów skóry, nowych metodach diagnostycznych chorób skóry i błon śluzowych, profilaktyce czerniaka.

Jest autorem i współautorem ponad 200 publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych, w tym współautorem pierwszego polskiego podręcznika z zakresu dermatochirurgii. Jest inicjatorem utworzenia interdyscyplinarnego zespołu badawczego, zajmującego się diagnostyką i leczeniem chorób narządów płciowych oraz jamy ustnej. W trakcje kariery zawodowej wielokrotnie otrzymywał nagrody i wyróżnia za działalność naukową.

Doktor pomógł mi pozbyć się blizn potrądzikowych, które były moim największym kompleksem! Do końca życia będę mu za to wdzięczna! Mam za sobą niezliczone wizyty u innych dermatologów i kosmetologów, mnóstwo zabiegów, terapii, tabletek, kosmetyków, wydanych pieniędzy a jednak nikt wcześniej nie poradził sobie z moim problemem... Dopiero doktor! Podejście do pacjenta ma w pełni profesjonalne, jest przy tym niezwykle skromnym człowiekiem. Życzę sobie i innym, aby wszyscy lekarze innych profesji byli tacy, jak doktor Igor!

Doktor pomógł mi pozbyć się blizn potrądzikowych, które były moim największym kompleksem! Do końca życia będę mu za to wdzięczna! Mam za sobą niezliczone wizyty u innych dermatologów i kosmetologów, mnóstwo zabiegów, terapii, tabletek, kosmetyków, wydanych pieniędzy a jednak nikt wcześniej nie poradził sobie z moim problemem... Dopiero doktor! Podejście do pacjenta ma w pełni profesjonalne, jest przy tym niezwykle skromnym człowiekiem. Życzę sobie i innym, aby wszyscy lekarze innych profesji byli tacy, jak doktor Igor!

Serdecznie polecam Doktora Igora Michajłowskiego - lekarz świetny, specjalista w swoim fachu. Pełen profesjonalizm, przebieg konsultacji a następnie zabiegu na zachodnim poziomie - pełna kultura, uśmiech i poszanowanie dla Pacjenta. Serdecznie Polecam!

Doktora Michajłowskiego znalazłem przez Internet jako specjalistę w dziedzinie choroby, którą u siebie podejrzewałem. Przyjechałem do Gdańska specjalnie z południa Polski - Doktor przeprowadził biopsję, wszystko szybko, sprawnie, polecił leki. Szybko rozpoznał chorobę, wykluczając inne, o których naczytałem się w Internecie. Następnie z uwagi na odległość mojego miejsca zamieszkania konsultowałem z Doktorem mailowo oraz telefonicznie wszystkie kwestie - Doktor zawsze odpowiadał. Doktor jest osobą bardzo uprzejmą, kulturalną, a przede wszystkim konkretną. Nie jestem osobą zamożną, ale na szczęście dla Doktora nie są najważniejsze pieniądze, jak niestety miałem okazję przekonać się o tym u lokalnych lekarzy. Doktor jest osobą naprawdę z powołania i szczerze polecam go wszystkim!

Zdecydowanie polecam wizytę u Pana Doktora! Do dermatologa wybrałam się z powodu plam na ciele. Już na pierwszej wizycie dr Michajłowski sprawił wrażenie doświadczonego i kompetentnego lekarza, mimo stosunkowo młodego wieku. Po prostej rozmowie oraz obejrzeniu plam Pan Doktor już wiedział, jak mnie leczyć. Wszystko ładnie wytłumaczył i wyjaśnił. przepisał mi również leki, które bardzo pomogły. Widać, że Pan Doktor naprawdę przejmuje się swoimi pacjentami, a do tego jest miły i uprzejmy. Stanowczo będę polecała Pana Doktora wszystkim moim znajomym.

Jestem dwa dni po zabiegu u Pana Michajłowskiego i z czystym sumieniem mogę polecić! Profesjonalnie wykonana robota :) (a wiem co mówię, wcześniej zabieg u innego dermatologa kończył się 2 szwami! Tutaj - tylko plasterkiem. Ponadto bardzo podoba mi się całościowe podejście do pacjenta - komplet zleconych badań, dokładne przyjrzenie się problemowi, zebrany wywiad o zdrowiu (tak, ma na to czas na wizycie) oraz skutecznie postawiona diagnoza zakończona dobrze zrobionym zabiegiem. Z całego serca polecam p. dr Michajłowskiego!

Rewelacja! Dr Igor jest osobą bardzo kompetentną, z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Nie stosuje jednej metody dla wszystkich hurtowo. Zleca wiele badań, aby jak najdokładniej dobrać metodę leczenia. Dodatkowo jest bardzo miły, rozmowny, chętnie odpowiada na każde pytanie. Ma rozległą wiedzę z zakresu medyny, którym się zajmuje oraz bazuje na znajomościach z lekarzami równie kompetentnymi jak on sam. Dzięki temu jest w stanie osiągnąć kompleksowość badania i dokładne zweryfikowanie przyczyny. Jestem już na końcowym etapie leczenia. Borykałam się z nadmiernym wypadaniem włosów. W ciągu roku straciłam ponad połowę wszystkich włosów. Teraz przy czesaniu czy myciu wypada mi zaledwie kilka - co jest uznawane za normę. Fakt jest taki, że trzeba być przygotowanym finansowo na takie leczenie, ale jeśli idzie za tym spodziewany efekt, jak w tym przypadku - zdecydowanie warto. POLECAM!

Ocenić na 5 to za mało doktorowi należy się ocena celująca, jest najlepszy wcześniejsze dermatolożki nie poznały się na problemie, doktor tylko spojrzał i już wiedział co mi jest. POLECAM I DZIĘKUJE !!!!!

Najwspanialszy dermatolog jakiego znam bardzo miły i kompetentny. Po wielu wizytach u wielu lekarzy po różnych nie trafionych diagnozach trafiłam z dziećmi do dr. Igora i do żadnego innego już nie pójdę Jeżeli dręczy cię jakieś schorzenie dermatologiczne chodzisz po lekarzach i każdy z nich daje inną diagnozę lekarstwa które nie działają z czystym sumieniem polecam dr Michajłowskiego Pozdrawiam Panie dr ;0)

Pozdrawiam Panie dr ;0)

Super lekarz,godny polecenia,jestem w trakcie leczenia,ale już widzę rezultaty,jako jedyny naprawdę słucha pacjenta,przeszłam wielu dermatologów przez ostatnie dwa lata,ale ten lekarz jest dla mnie mistrzem w swoim fachu.Fakt leki przepisane były dość drogie,ale skuteczne.Pełny szacunek i uznanie dla podejścia do pacjenta,lekarz bardzo miły,kontaktowy,wczuwający się w chorobę i dociekający problemu.Mam nadzieję,że takim lekarzem pozostanie i rutyna go nie zgubi.Polecam.

Lekarz rewelacyjny! Profesjonalizm w pełni znaczenia tego słowa! A poza tym zawsze miły i uśmiechnięty. Gorąco polecam