lekarz Iwona Jezierska- Fijuth

3,7

Byłam u pani doktor raz i już nie wrócę. Pani doktor zganiła mnie od razu po moim wejściu. Powód? Szybkie odkładanie torebki - pani doktor stwierdziła z wyrzutem, że potwornie mi się spieszy. No spieszyło, bo widziałam, że miała tylko 15 minut na osobę a to nie jest dużo na USG, więc starałam się nie tracić czasu - co w tym złego? Drugi raz zostałam opieprzona za przyjście w złym momencie cyklu. Muszę tu wspomnieć, że ani ginekolog zlecający badanie ani rejestrator nie wspominał o przyjściu w konkretnym momencie i podczas poprzednich USG za granicą nigdy nie zwracano mi na to uwagi. Przykro mi, że sama się nie dowiedziałam, ale to naprawdę nie powód, żeby traktować mnie jak głupiutką nastolatkę.

Samo badanie? Kiedy okazało się w trakcie USG, że mam jakiegoś guzka, pani doktor reagowała z ogromnym zniecierpliwieniem na moje pytania. Miałam już kilkukrotnie USG i opis, który od niej otrzymałam jest najkrótszy w porównaniu z pozostałymi. Mimo, że wiedziała, że miałam już wycinany guzek nie wpadła na pomysł, że obecnie widoczny "guzek" może być np. nadal niezagojoną raną po wycięciu poprzedniego. (Dopiero chirurg, do którego pobiegłam "w ciemno", przerażona tym odkryciem tego samego dnia, mnie o tym poinformował i uspokoił). Pani doktor nie zaproponowała również żadnych innych kroków w stylu biopsji albo dodatkowego USG, albo poradzenia się lekarza o innej specjalności, czegokolwiek - gdy podczas wcześniejszego USG u innego lekarza odkryto mi guzek od razu wiedziałam, co to oznacza, jakie są dalsze kroki, itp. Tutaj nic z tego.

Ogólnie, bardzo negatywne doświadczenie. Staram się być dobrą pacjentką, nie tracić czasu lekarzy, ale to naprawdę przesada. Nigdy więcej do niej nie pójdę.

Pani doktor jest przemiła, przesympatyczna i bardzo dokładna w tym co robi. Wysoka kultura osobista powoduje, że nawet stresujący powód badania nie jest taki straszny. Dziękuję Pani Doktor :-).