dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak) - zdjęcie profilowe

dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychologiem w specjalności: psychologia kliniczna i psychoterapeutą w modalnościach: systemowa i psychodynamiczna. Jestem psychoterapeutą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Zajmuję się psychoterapią indywidualną, psychoterapią par oraz psychoterapią rodzin i nastolatków.

Ścieżka naukowa

Jestem doktorem nauk humanistycznych. Ukończyłam 4 letnie studia doktoranckie. Stopień doktora obroniłam z wyróżnieniem w 2009 roku, pisząc dysertację z zakresu psychoterapii : „Sytuacja dziecka dorastającego w rodzinie poddanej systemowej terapii rodzin”. Jestem podwójnym magistrem:
- w zakresie Psychologii (jednolite studia magisterskie w specjalności: psychologia kliniczna), obroniłam pracę naukową pt.: ”Osobowość psychoterapeuty a relacja terapeutyczna”,
- w zakresie Sztuki (jednolite studia magisterskie) pracę naukową pt.: ”Obraz ejdetyczny jako wynik wyobraźni wizualnej osób chorych na schizofrenię” ,
- oraz dyplom z grafiki użytkowej publikowany w albumie Instytutu Sztuki.

Ścieżka psychoterapeutyczna

- ukończyłam całościowe, akredytowane przez PTP szkolenie w Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii, nadające kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia psychoterapii rodzin, małżeństw i par, w latach: 1999-2002. Prowadzący: Profesor Bogdan de Barbaro.
- ukończyłam całościowe szkolenie - Psychoterapia, Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, ( nadające kwalifikacje do prowadzenia psychoterapii, oraz uprawniające do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), w latach: 2007-2010. Prowadzący : Profesor Bogdan de Barbaro.
- Konkludując: ukończyłam 5,5 letni całościowy, akredytowany kurs podyplomowy PSYCHOTERAPIA - w wymiarze 769 godzin szkoleniowych (w tym 281 własnego doświadczenia terapeutycznego, 104 godziny superwizji grupowej).

Powyższe szkolenia poprzedziłam rocznym kursem kwalifikacyjnym z zakresu Psychoterapii Systemowej, prowadzanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Medycznych.

Ścieżka dydaktyczna

Przez 18 lat byłam wykładowcą uczelni wyższych na stanowisku: asystenta i adiunkta prowadząc wykłady, ćwiczenia z zakresu : psychoterapii, systemowej psychoterapii rodzin, psychoterapii indywidualnej i grupowej, diagnozy psychologicznej, psychoprofilaktyki , psychopatologii, elementów psychiatrii, metodologii badań naukowych, nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki i nauk interdyscyplinarnych oraz sztuki, jak również :seminaria dyplomowe. Jako promotor prowadziłam prace magisterskie i podyplomowe.

Ścieżka zawodowa

Pracę zawodową rozpoczęłam w Zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w roku 1997 gdzie pracowałam 3 lata. Przez kolejne 3 lata byłam Dyrektorem Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – placówki psychiatrii środowiskowej oraz Prezesem Stowarzyszenia na rzecz Osób Chorych Psychicznie. Przez kilka lat organizowałam turnusy terapeutyczne dla chorych na schizofrenię i inne zaburzenia psychiczne. W kolejnych latach równolegle pracowałam w gabinetach / placówkach psychoterapeutycznych dla dorosłych a także dla dzieci i młodzieży prowadząc głównie psychoterapię indywidualną i systemową. Przez 18 lat byłam wykładowcą w uczelniach wyższych.

Od 13 lat prowadzę własny prywatny gabinet.

Terapeutka potrafiąca nawiązać głęboką mocną relację z "penitentem". Więź, dzięki której można być szczerym, otwartym i prawdziwym. Czując bezpieczeństwo można spokojnie się poprzyglądać trudnym i zakurzonym zakamarkom duszy, "odnaleźć i wyciągnąć dziecko z piwnicy", zdobyć nowe narzędzia do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i pójść dalej samodzielnie odkrywać przygodę zwaną życiem. Dziękuję za wspólną drogę.

Pani dr Iwona... Inteligencja i wrażliwość, profesjonalizm i empatia, powaga i błyskotliwe poczucie humoru, rozważność i romantyzm - oto mądrze i pięknie zintegrowana Osoba stworzona, aby towarzyszyć Feniksom powstającym z popiołu do życia🤫 Dziękuję za obecność, troskę, łzy i śmiech ☺ Gorąco polecam każdemu, kto dojrzewa do decyzji o podjęciu pracy nad poprawą jakości swojego życia

Dziękuję za obecność, troskę, łzy i śmiech ☺

Wsparcie Pani Iwony jest nieocenione! Najmocniej dziękuję Pani Iwonie za towarzyszenie mi kiedy myślałam że się już nie pozbieram.. że już nic nie będzie dobrze. Pozbierałam się a nawet .. dosłownie wystrzeliłam do działania. Niemożliwe stało się możliwe. Później inne trudności rozpływały się na sesjach. Przekaz jaki otrzymałam był jak esencja .. tak trafny… i te momenty “aha” dosłownie uleczają. Pani Iwona nie notuje ..tylko prawdziwie jest! i absolutnie na kolejnej sesji nie trzeba nic powtarzać. Najmocniej polecam!

Nie mogłam trafić w lepsze ręce, podczas terapii Pani Iwona zawsze okazywała cierpliwość, wyrozumiałość, zrozumienie i bardzo dużo empatii. Trafnie oceniała każdą sytuacje i dawała rady które zawsze były skuteczne. Pani Iwona poprowadziła mnie w najbardziej kryzysowej sytuacji mojego życia, dopasowując metody terapii do moich preferencji i możliwości. Wizyty zawsze kończyły się z ogromnym uśmiechem na twarzy, bardzo polecam Panią Iwonę !:)

Trafnie oceniała każdą sytuacje i dawała rady które zawsze były skuteczne.

Piszę opinię dla każdego kto zastanawia się nad podjęciem decyzji czy iść do psychologa, czy do tej Pani, a może do kogoś lepszego? Nie ma kogoś lepszego. To Pani Iwona ma wszystkie cechy najlepszego psychologa : otwartość, empatię, umiejętność nawiązywania kontaktu i słuchania, cierpliwość, zdolność koncentracji uwagi, podzielność uwagi, dobrą pamięć, wrażliwość, toleracje, posiada dużą dozę obiektywizmu i wyciągania wniosków z tego co pacjent mówi (nie zawsze składnie i po kolei). Polecam z całego serca. Na pewno pomoże - tak jak pomogła mnie.

Niesamowita Pani Doktor, szczera, potrafi w prosty sposób wytłumaczyć różne trudne rzeczy. Ma dobre serce, dużo cierpliwości, umie trafnie ocenić sytuację. Inteligentna, błyskotliwa, mówi prawdę nawet trudną. Pani doktor wyciągnęła z trudnej sytuacji, uchroniła przed całkowitym zniszceniem zdrowia psychicznego, nie zbagatelizowała potrzeb człowieka. Jest to osoba która naprawdę chce dobrze dla innych, kocha ludzi, dobra wrażliwa i delikatna. Dziękuję Pani Doktor z całego serca!

Dziękuję Pani Doktor z całego serca!

Najwspanialsza Pani doktor u jakiej byłam . Super podejście do pacjenta . To ktoś więcej niż lekarz to oddana osoba bardzo kompetentnie podchodząca do sprawy . Do Pani doktor wracałam nie raz i nigdy się nie zawiodłam . To ciepła i empatyczna osoba . Mogę polecić z całym sercem 🥰🤗❤️

Dziękuję Pani Iwono - pierwsze moje spotkanie z psychologiem ( może sceptycznie do tego podchodziłem ), ale teraz wiem ze warto. Dziękuję za wsparcie i polecam.

Do Pani Iwonki trafiłam w najgorszym czasie mojego życia. Nie potrafiłam radzić sobie z problemami, przerastało mnie samo funkcjonowanie i istnienie. W gabinecie Pani Doktor zostałam wysłuchana, poczułam się zauważona, a moje zmagania nie zostały zlekceważone. Wdzięczna jestem jej za poświęcony czas oraz dobre serce, którym mnie obdarzyła. Podjęcie terapii u Pani Doktor było światełkiem w tunelu, które zakończyło się ogromnym blaskiem. Przyszłam z nerwicą lękową i wychodzę jako wolna osoba. Bardzo podoba mi się ten efekt :)). Po zakończeniu terapii sama jestem już w stanie opanować swoje myśli i lęki co jest w dużej mierze zasługą Pani Iwony oraz psychoterapii, którą wprowadziła na nasze sesje. Komfortowe miejsce i komfortowy człowiek!

Pierwsza wizyta - płacz, płacz i bezsilność ... Przywiózł mnie tata. Ledwo weszłam po schodach. Ostatnia wizyta - uśmiech, spokój i większa pewność siebie. Przyjechałam sama. Można mieć wiedzę, doświadczenie, ale jesli nie jest się zwyczajnie dobrym człowiekiem, pełnym empatii i dobroci serca - nie można pomóc innym odnależć w sobie pokłady siły i poczuć się bezpiecznie. Pani Iwonka jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Dziękuję.

Ostatnia wizyta - uśmiech, spokój i większa pewność siebie. Przyjechałam sama.

Pani Iwonka jest właściwą osobą na właściwym miejscu.

Dziękuję.