lekarz Izabela Chojnowska-Ćwiąkała

Psychiatra, Psycholog dziecięcy

Byłem pacjentem dr Ćwiąkały w latach 2006-2017. W 2006 byłem osobą niepełnoletnią i zależało mi na leczeniu psychiatrycznym, ponieważ nie radziłem sobie psychicznie. Do tej pory nie wiem, co dokładnie było leczone (inni lekarze i psycholodzy również nie; w dokumentacji widnieją różne diagnozy), na czym polegały terapie, ani po co dawano mi te konkretne leki (Rispolept rzekomo na Aspergera). Przydzieliła mi dwie psycholog (jedną w latach 2006-2008, drugą w 2009), które nie były pomocne. W pierwszych latach oceniałem ją pozytywnie, bo czułem, że faktycznie mi pomagała (np. kwestie społeczne i ...

Byłem pacjentem dr Ćwiąkały w latach 2006-2017.

Przydzieliła mi dwie psycholog (jedną w latach 2006-2008, drugą w 2009), które nie były pomocne. W pierwszych latach oceniałem ją pozytywnie, bo czułem, że faktycznie mi pomagała (np. kwestie społeczne i emocjonalne, relacji), aż do 2014.

Od 2014 ona oraz jej psycholog były bardzo agresywne, głośno krzyczały, atakowały mnie i obrażały, przypisując mi intencje, których nie miałem i nie dając się obronić.

Nie wiedziałem, o co im chodzi, a mój stan pogorszył się, po tym jak skończyłem studia i miałem m.in. problemy z utrzymaniem pracy. Próbowano mi narzucać rzeczy w kwestiach mojego życia seksualnego (dr bardzo złośliwie mnie obrażała w tej sferze), rodzinnego czy zawodowego. Przez ich zachowanie mój stan jeszcze bardziej się pogorszył, tym bardziej, że nie umiałem się bronić. Dodam również, że sam się utrzymuję i dodatkowo pomagam finansowo mojej rodzinie, więc było mi jeszcze trudniej.

Byłem trzy razy w szpitalu (2014 w Kielcach na dziennym, 2015 przez tydzień na zamkniętym w Krakowie i znowu w Kielcach w 2015/2016). Odrzucano tam jej diagnozy, a specjaliści często wypowiadali się negatywnie o sobie wzajemnie.

W międzyczasie podjąłem terapię i leczenie gdzie indziej (niektórzy potwierdzali Aspergera, np. badania neurorozwojowe w 2017), a z jej leczenia i jej ośrodka zrezygnowałem w 2017. Dr Ćwiąkała próbowała też odwrócić sytuację i żądać przeprosin ode mnie za dwa komentarze w internecie - negatywny i neutralny.

Nie informowała mnie (ani mojej mamy) o działaniach niepożądanych leków lub bagatelizowała je. Na jej lekach przytyłem 30kg, miałem też złe wyniki lipidowe i hepatologiczne. Narzekałem też na pewien objaw w głowie, nie wiedząc, czy to objaw nerwicy czy nie. Nie odpowiadała na moje pytania w tej kwestii lub obrażała mnie. Mój aktualny psychiatra zasugerował wizyty u internisty i ortopedy (aktualny psychiatra i ortopeda uznali za prawdopodobne, że objaw jest ortopedyczny). Internista, a później też hepatolog uznali z kolei, że wyniki lipidowe i hepatologiczne były zapewne spowodowane jej lekami.

Uważam, że nie powinno być tak, żeby pacjent (będący często w gorszej sytuacji ze względu na stan zdrowia czy stan prawny) musiał się bronić przed niewłaściwym zachowaniem ze strony specjalistów, a potem chodzić do innych specjalistów, aby ci odkręcali to, co zrobili poprzedni. Absolutnie nigdy jej nie polecę.

Aktualnie mam odstawione leki, które mi przepisywała, schudłem 20kg, wyniki lipidowe i hepatologiczne wróciły do normy, a ja czuję się lepiej (choć nie jest idealnie).

Poszłam do niej po pomoc bo mój syn 6 letni miał problemy z emocjami i koncentracją uwagi. Pani doktor na pierwszej wizycie stwierdziłą zespół Aspergera i dała lek Rispolept (stosowany w schizofrenii osób dorosłych). Leczenie nie przynosiło oczekiwanych skutów wiec pani doktor zwiekszala dawki, stosowała takie metody jak: zamykanie gabinetu na klucz (dziecko się jej bało i uciekało), zastraszała szpitalem, na TUS czy SI dostanie się graniczyło z cudem. postanowiłam skonsultować stan dziecka z innym specjalistom, gdzie po wnikliwych badaniach wykluczono AS, stwierdzono ADHD. Pani doktor Iza kierując się złością wydała zaświadczenie do rąk byłego mojego partnera iż jestem osobą zaburzoną, nieudolną wychowawczo a dziecko ma Asperegera i winno być leczone w jej poradni. Stwierdziła że to jej obywatelski obowiązek by zeznawać w sądzie przeciwko mnie. Uważam iż postąpiła niemoralnie, nieetycznie bo ja szukałam u niej pomocy a nie problemów które mi teraz stwarza. ponadto to osoba cyniczna, zarozumiała, z którą się nie dyskutuje. Jedyny lekarz do którego mam żal i którego nie polecam.