dr n. med. Jacek Brendzel

3,5
3,4
3,2
3,3

Trzy lata temu urodził nam się córka. Tuż po urodzeniu dostała kolki, której nie był w stanie wyleczyć żaden „pediatra-konował” w okolicy Częstochowy. Chodziliśmy od lekarza do lekarza, ale nikt nie był w stanie dziecku pomóc. Kiedy od huśtania dziecka miałem już biceps i bary jak „Pudzian” ktoś dał nam namiar na tego pediatrę. Podczas pierwszej wizyty doktor przebadał dziecko, powiedział co mu jest (przyczyną kolki okazała się słabo wykształcona zastawka żołądka, która u niektórych noworodków jest słabo rozwinięta przez pierwsze tygodnie życia i się nie domyka; noworodkowi zapowietrzają się jelita i tworzą się zatory. Spokojnie Rodzice to samo przechodzi z wiekiem noworodka), pokazał jakie ćwiczenia wykonywać oraz przepisał leki robione. Leki kosztowały ok. 6 zł na dwa tygodnie. Już pierwszej nocy po podaniu leku dziecko zaczęło normalnie spać. Doktor nie ma parcia na kasę, bo kazał nie przychodzić, tylko zadzwonić, że jest wszystko ok.
Nie byliśmy u Gościa dwa lata, bo chodziliśmy do lokalnego ośrodka zdrowia w ramach NFZ-u. Ponadto, myśleliśmy że dr Brendzel zajmuje się tylko sprawami układu pokarmowego. Ale jak ostatnio konowały leczyły mi dziecko od grudnia do marca z dwu – trzy tygodniowymi przerwami na zapalenie płuc, gardła krtani anginę itp., to znowu nie wytrzymaliśmy i poszliśmy do dr Brendzla. Okazało się, że dziecko ma zapalenie ucha i dlatego ma ciągłe stany gorączkowe. Po przepisaniu leku przez doktora za kilkanaście złotych do ucha córce spadła gorączka po dobie od wizyty. To, że raz mówi Ci po imieniu, a raz Pan/Pani to korona z głowy nikomu nie spadnie. To, że nie całuje mamusiek po rączkach, to nie musi, bo zajmuje się leczeniem dziecka, a nie włażeniem w d..ę. Wpisałem w neta jego nazwisko, bo chciałem zobaczyć gdzie Gość pracuje na co dzień, bo nie wierzyłem, że taki fachowiec żyje z jednego gabinetu. Ale jak przeczytałem opinię o doktorze na tym portalu, jakie brednie wypisują niektórzy internauci, to nie wytrzymałem i musiałem coś na ten temat napisać. Z tymi opiniami jest tak jak z opiniami o hotelach i kurortach kto jest zadowolony to nie pisze, a jak ktoś ma muchy w nosie to rozpisuje się nieskończoność. Wracając do doktora Jacka Brendzla, to uważam go za bardzo dobrego specjalistę. Jeżeli ktoś chce wyleczyć dziecko to powinien go odwiedzić w jego gabinecie, a jak ktoś chce żeby koło niego wszyscy skakali to niech idzie do jubilera. Pozdrawiam.

Tytuł dr dla tego Pana? Nigdy w życiu! Ten człowiek zachowuje się jak szaman a nie lekarz który ma pomagać dzieciakom !! Poszliśmy z 7miesięcznym synkiem z powodu 3-krotnego pobytu w szpitalu spowodowanego bardzo silnym odwodnieniem szukając przyczyny trafiliśmy do gabinetu na Sobieskiego. Lekarz skupił się jedynie na Apgarze syna (5pkt, dziecko pod stałą kontrola pediatry neurologa okulisty rehabilitowany od 7t.ż.Bobathem) krzyczał do mnie "czy ja widze co przyprowadzilam" neurolog do zmiany, pediatra do zmiany, rehabilitant jego zdaniem fatalny ponieważ dziecko na tym etapie powinno już raczkowac- kazał mi iść ...

!! Poszliśmy z 7miesięcznym synkiem z powodu 3-krotnego pobytu w szpitalu spowodowanego bardzo silnym odwodnieniem szukając przyczyny trafiliśmy do gabinetu na Sobieskiego. Lekarz skupił się jedynie na Apgarze syna (5pkt, dziecko pod stałą kontrola pediatry neurologa okulisty rehabilitowany od 7t.ż.Bobathem) krzyczał do mnie "czy ja widze co przyprowadzilam" neurolog do zmiany, pediatra do zmiany, rehabilitant jego zdaniem fatalny ponieważ dziecko na tym etapie powinno już raczkowac- kazał mi iść na hipo i dogoterapie a dziecku zalatwic orzeczenie o niepełnosprawności i brać zasiłek pielęgnacyjny jak stwierdził "i tak nie będzie normalny" powiedział też ze nie usiądzie nie edzie chodził... A na pytanie co z tymi wymiotami powiedział by natychmiast odstawić pierś a mnie samej udzielił kolejnej "dobrej" rady bym szybko wzięła leki na zatrzymanie laktacji!! Przepisał Bebilon Pepti kazał dawać w kosmicznym zageszczeniu!!! Ręce opadają.... przyszłam po poradę dotycząca wymiotow dowiedziałam się że mam upośledzenie dziecko! Diagnozę mamy już postawiona przez porządnego gastroenterologia oraz alergologa- alergia na białko mleka krowiego. Epizody z wymiotami występowały w dniu podania kaszki mleczmo-ryzowej. Panie "doktorze" muszę Pana baaaaardzo zasmucic ponieważ syn mając 10miesiecy zacZął chodzić Jest rezolutnym dzieciakiem- pewnie to dla Pana ogromny strzał w kolano!! Pozdrawiam

No to teraz doktorku napiszę jaki z Ciebie specjalista i jak traktuje chore dziecko z gorączką! Nie mogłam się powstrzymać żeby nie opisać zachowania Pana doktora - ot pokazał mi jak wysoka jest jego kultura osobista! Dzwoniłam do niego z prośbą czy nie przyjął by mi chorego dziecka (była sobota w dodatku ferie więc większość lekarzy powyjeżdżało, wobec tego nie mogłam zwrócić się do mojej lekarki). Zgodził się, więc pojechaliśmy do niego i nawet nie odniosłam po tej wizycie tak złego wrażenia! Ale, niestety moje dziecko wymiotowało mi przepisanym antybiotykiem, więc dzwonię do Pana doktora i mówię mu jak jest. A on mi na to żebym przyjechała jutro na 9.00 rano to wypisze inny antybiotyk. Wiec w niedzielę o 9.00 jadę do tego "idio.y". A on mi nawet drzwi nie raczy otworzyć. Telefon wyłączył kiedy dzwoniłam do niego. I udawał że go nie ma. I tak pseudo człowiek zostawił moje dziecko z niczym. Chodziłam wkoło jego domu jak jakiś intruz, a on tylko czekał aż już sobie pójdę! Tyle że dzień wcześniej fajnie było skasować pieniążki za wizytę i później wypiąć dupę.
A jakby tego było mało taki odważny Pan doktor a telefonu w poniedziałek już nie chciał odebrać, tylko odebrała jakaś kobieta i powiedziała że to pomyłka. A dostałby opr.
Jeśli ktoś nie chce zostać tak miło potraktowanym przez Brendzla, to niech się do niego nie wybiera!!!!!!!!!!!
OOOOOOOOOOOOdradzam!!!!

100% na TAK! Trafiłam do dr. Jacka 7 lat temu kiedy moje dzieci były jeszcze bardzo malutkie Zuzia miała 1.5 a Karol zaledwie roku. I za każdym razem dr stawia trafną diagnozę. Świetnie tłumaczy i bardzo dobrze się z Nim rozmawia. Dlatego smutno mi czytać negatywnekomentarze na Jego temat. Pociesza mnie fakt iż osoby spod których ręki wychodzą niepochlebne bzdury,są zbyt niemądrzy i zakompleksieni by zrozumieć sarkazm czy ironię. Czasem też zdarzało mi się zadać głupie pytanie na które dr potratł krótko i uszczypliwie odpowiedzieć ale było za późno żeby ugryźć się w język-trudno jak się kłapnęło dziobem bez zastanowienia trzeba pogodzić się z faktem że można wyjść na idiotkę. I może zanim kogoś zechce się osadzić warto pomyśleć o swoim udziale w zaistniałej sytuacji. Dr jest przesympatyczny i ma super podejście do pacjentów. Gorąco polecam.

Ja w tej chwili mam 15 lat i byłam u niego jak byłam mała bo miałam skazę białkową. Musiałam dostawać specjalne mleko, ale jak byłam starsza to jadłam produkty mleczne i piłam mleko. Jak miałam 12 lat to przez miesiąc chodziłam do różnych lekarzy, którzy leczyli mnie antybiotykami na przeziębienie i nic nie pomagało, dopiero jak poszłam do niego to stwierdził, że wróciła mi skaza i kazał odstawić wszystkie produkty mleczne i potem wszystko było w porządku. Niedawno zaczęłam mieć trądzik i chodziłam do dermatologa przez rok który zapisywał mi różne maści, które nie pomagały. Ale jak byłam w przychodni u dermatologa to akurat go spotkałam i powiedział żebym przyszła do niego. No i jak poszłam do niego na wizytę to dał mi skierowanie na różne badania (wątroby, cukru itp.)i też do Krakowa na wymaz. Dzięki tym badaniom dowiedziałam się że to bakteria gronkowiec złocisty i już nie długo będę mieć autoszczepionkę :)

Zdecydowanie na NIE!!! Nigdy w życiu nie spotkałam tak chamskiego,opryskliwego robiącego wielką łaskę lekarza,choć wizyta była prywatna.Nic nie wytłumaczył,jak zapytałam jak podawać leki,to powiedział,że tam na kartce mam zapisane,gdy zadawałam mu pytania siedział przy biurku wyyprostowany i patrzył w ścianę,odpowiadał jednym słowem z łaski.Gdy do niego zadzwoniłam wieczorem z problemem owszem odebrał,kazał zrobić z rana dziecku badanie moczu,z mężem skoro świt pojechaliśmy do labolatorium,Pani z laboaltorium od razu zrobiła nam wyniki,a gdy pojechałam do niego żeby zobaczył wynik,to jego już w gabinecie nie było, choć się z nim umawiałam, a przez tel chamsko, prawie krzycząc na mnie pow mi,że on już dziękuje za wszelkie tel,jak chce to mogę przyjechać później o 20.00 (gdzie moje dziecko o tej godz przewraca się w łóżeczku na drugą stronę:)) i czy on ma czekać czy nie,bo on już nie wie.Po prostu żal, żal, żal,sam powinien się leczyć ten człowiek.Był bardzo niemiły, nie wymagam od lekarza żeby był bardzo uprzejmy,ale on przkracza wszelkie granice.Nigdy w życiu do niego nie wrócimy, szkoda czasu i pieniędzy oraz nerwów.

Po 1: Pan doktor nie jest gastrologiem a pediatrą, choć leczy na Sobieskiego choroby gastrologiczne = Jedna wielka pomyłka! Po 2: Kwestionuje decyzje pediatrów pierwszego kontaktu, którzy widzą dziecko często i chyba lepiej znają historię choroby dziecka. Po 3: Nie pozwala wyrazić swojej opinii, obaw, obserwacji ani w ogóle wejść w jakąkolwiek dyskusję. Pacjent ma siedzieć i grzecznie potakiwać albo jeszcze lepiej milczeć. Po 4: Gorszego lekarza pod względem traktowania pacjenta w życiu nie spotkałam i wątpię czy spotkam (a miałam do czynienia z wieloma). Lekarz opryskliwy, nieuprzejmy, arogancki, traktuje ...

Po 4: Gorszego lekarza pod względem traktowania pacjenta w życiu nie spotkałam i wątpię czy spotkam (a miałam do czynienia z wieloma). Lekarz opryskliwy, nieuprzejmy, arogancki, traktuje pacjenta jak zło konieczne.
W mojej opinii wypalony zawodowo, zły na cały świat, a zwłaszcza pacjentów leczonych na kasę chorych.
Nigdy więcej do niego nie pójdę!!!

to jest świetny lekarz którego polecam każdemu mój syn dostł wysypki pani dr w przychodni twierdziła że to jakaś alergia nie grozna a pan dr Brendzel od razu stwierdził że to skaza białkowa jeżeli jest nie leczona to mogą wystapić poważne komplikacje wtedy mój syn miał 3 mieś stosowalismy sie do zalecen pana dr dziś synuś ma 18 mieś i niema śladu po skazie poleciłam również koleżance pana dr i również jest zadowolona bo dziecko wyprowadził z poważnej alergi,polecam tego lekarza i pozdrawiam

Znam pana doktora od 4 lat. Dzięki niemu wyszłam z bardzo poważnej choroby, gdy inni rozkładali ręce twierdząc, że nic już nie mogą zrobić, on wiedział jak mi pomóc. Obustronna współpraca, wyrzeczenia i stosowanie się do Pana doktora zaleceń spowodowały, że dziś nie pamiętam co to ból brzucha. Poza ogromną wiedzą lekarską jest człowiekiem bardzo inteligentnym, potrafiącym rozmawiać z pacjentem na wielu płaszczyznach. Poza pomocą gastrologiczną otrzymałam z jego strony wiele wskazówek jak pozbyć się innych dolegliwości zdrowotnych, namiary na dobrych specjalistów a co najważniejsze dobre samopoczucie. Polecam każdej osobie, której problemy gastrologiczne odmawiają dobrego funkcjonowania.;)

na początku jest bardzo miły z czasem kiedy jego diagnozy nie są trafne wyraznie daje do zrozumienia aby więcej nie przychodzić,jest bardzo dobry w gadaniu i w naszym przypadku to tylko tyle

Wciąż poszukujesz "Pediatra Częstochowa"?

Kiedrzyńska 61/40
42-200 Częstochowa