lek. med. Jacek Kostrzewa

2,9
2,5
2,6
2,6

Ukończył Wydział Lekarski Warszawskiej Akademii Medycznej w 1992 roku. Ma wieloletnie doświadczenie z zakresu położnictwa i ginekologii zdobyte podczas pracy w warszawskich oddziałach położniczo- ginekologicznych w szpitalach: MSWiA, Szpital Praski, Szpital im „ Św Rodziny” ul. Madalińskiego, jak również w trakcie uczestnictwa w licznych kursach doskonalących, zjazdach, sympozjach naukowych.

Szczególne zainteresowania:

prowadzenie ciąży, patologia ciąży, poród przedwczesny zagrożenia, ...

Odradzam! Lekarz bez empatii i z zerowym podejściem do pacjenta. Do lekarza zgłosiłam się w ramach enel med z prośbą o wykonanie rutynowych badań, które mam w pakiecie (cytologia, wymaz). Pytałam również o możliwość skierowania na badanie drożności jajowodów, bo w innej placówce chciałabym rozpocząć leczenie w kierunku niepłodności. Lekarz odpowiedział, że nie mają takiej możliwości (co rozumiem), ale po tym oświadczeniu stwierdził, że badania, które chce wykonać są w kierunku leczenia niepłodności a one są poza pakietem i muszę za nie zapłacić (zwykły wymaz). Nie słuchał moich wyjaśnień, zaszufladkował mnie do kategorii osób, które chcą wyłudzić badanie mówiąc, że "słowo się rzekło". Interweniowałam u kierownictwa placówki, które zajęło się sprawą, ale powiedzieli, że bez zmiany oznaczenia przez lekarza nic nie mogą zrobić. Osobiście rozmawiali z lekarzem, ale mimo ich interwencji lekarz uparcie twierdził, że oznaczenia nie zmieni. Za badanie, które mam w pakiecie finalnie musiałam zapłacić, złożyłam oficjalną skargę i czekam na rozwiązanie sprawy. Dodam, że kilka dni wcześniej miałam teleporadę w tej placówce u innego lekarza, który potwierdził, że te badania mogę bez problemu u nich wykonać i zlecił abym umówiła się na zwykłą wizytę. Pech chciał, że trafiłam na pana Kostrzewę (tylko do niego były wolne terminy - już wiem dlaczego).

Mam pakiet w enel-med, byłam u lekarza z abonamentu. Lekarz był wyrozumiały, odnosił się z szacunkiem i odpowiadał na pytanie, zlecił komplet badań by prawidłowo zdiagnozować problem. Wizyta przebiegła sprawnie. Polecam.

Znam Pana doktora już wiele lat. Za każdym razem poświęcił mi tyle czasu ile było trzeba. Pełen profesjonalizm. Serdecznie polecam

Mam pakiet w Enel - Med, poszłam głównie po skierowania na badania w I trymestrze, nie zostałam zbadana, zero badania piersi, zero pytań o suplementy i leki, nie pobrano mi cytologii ("zdążymy"), nie dostałam skierowania na badania genetyczne (wiek 35lat) mimo prośby wystawienia, na pytanie kiedy mam zrobić krzywą - lakoniczne: kiedy pani chce. Zero zaleceń, pytań czy pracuję, jak się czuję, informacji (1. ciąża), nic. Tumiwisizm że hej. W zaleceniach po wizycie widzę na stronie, ileż to pan doktor rzekomo mi wyjaśnił - pierwsze slysze. Gdybym miała płacić za taką opiekę, zarobił by zero złotych.
Plus maseczka pod nosem. Żenada.

Bardzo odradzam tego lekarza, traktuje pacjentkę lekceważąco, nie tłumaczy procedur zwraca się bardzo niesympatycznie i nieprzyjemnie. Traktuje wizyty jak przykry obowiązek. Nie polecam.

Zdecydowanie odradzam wizytę. Pan doktor z lekceważącym wręcz podejściem do pacjentki i bez szacunku. Byłam i więcej tego błędu nie powtórzę.

Pierwsza wizyta u doktora. 36. tydzień ciąży. Przyszłam po wpis do karty ciąży i kontynuację mojego L4 ciążowego z pracy. To, co mnie uderzyło u doktora, to pytanie: po co albo może w jakim celu jest mi potrzebne zwolnienie z pracy (9. miesiąc)? Moja odpowiedź to, że pracowałam do 8. miesiąca i "chyba wystarczy". Bo on nie wie, co ma wpisać i "w ogóle mnie nie zna". Już pomijam fakt, że mamy epidemię.

Pierwsza wizyta u doktora.
Moja odpowiedź to, że pracowałam do 8. miesiąca i "chyba wystarczy".
Bo on nie wie, co ma wpisać i "w ogóle mnie nie zna".
Już pomijam fakt, że mamy epidemię.

Bardzo nie przyjemny lekarz zero empatii i profesjonalizmu. Z uwagi na sytuację i obostrzenia jakie są na chwilę obecną musiałam umówić się na Teleporade. Lekarz na wstępie miał do mnie pretensje że jest teleporada nie słuchał tego co do niego mówię moich tłumaczeń dlaczego jest taka sytuacja. Jak zapytałam się o moje wyniki badań to z łaska mi odpowiedział że są ,,ok,, nic więcej odmówił mi wystawienia zwolnienia lekarskiego bo przez telefon nie będzie takich spraw załatwiał gdzie miał obowiązek to zrobić!!! Ciężko w 8 miesiącu ciąży samotnej kobiecie jeździć po całej Warszawie autobusem szukać lekarza który by mnie tego samego dnia przyjął tylko po to aby przedłużyć zwolnienie niestety nie miałam wyjścia co kosztowało mnie to ogromnym stresem nerwami i bólem!!! Ta osoba nie powinna być lekarzem odradzam!

Wizyta u tej osoby to przykład tego jak NIE powinien wyglądać profesjonalny kontakt z pacjentem. Wyszłam z jego gabinetu zapłakana i roztrzęsiona, ale przede wszystkim upokorzona. Pan Kostrzewa nie potraktował mnie jak człowieka, ale jak kolejną sprawę do zaliczenia. Przez cały czas czułam Pan Kostrzewa wzbudzał we mnie wstydu i poczucie winy za to, że w ogóle żyję, że przyszłam do niego, a na dodatek ośmielam się zadawać mu pytania. Na przykład, gdy zaczęłam przedstawiać mój problem od opisania ogólnych dolegliwości, które pojawiły się tym samym momencie, co problemy z ...

Na przykład, gdy zaczęłam przedstawiać mój problem od opisania ogólnych dolegliwości, które pojawiły się tym samym momencie, co problemy z okolicami intymnymi (m.in. wysypka na twarzy, dreszcze, kaszel) oraz przebieg wizyty i internisty (internista nie był w stanie stwierdzić, co jest przyczyną moich dolegliwości), Pan Kostrzewa skomentował to w ten sposób “Proszę się rozebrać, nie będę przecież leczyć pani twarzy. Ja się zajmuję tylko moją działką, a nie chorobami zakaźnymi”.
Po badaniu okolic intymnych Pan Kostrzewa zaczął wypisywać w komputerze listę leków, które mam wykupić, nie patrzył na mnie i nie wyjaśnił, co mi właściwie dolega. Gdy próbowałam dowiedzieć się, co to za choroba  i co może być jej przyczyną, czy może powinnam zmienić coś w swoim trybie życia, aby uniknąć w przyszłości podobnych problemów, zbywał mnie, nie dając konkretnej odpowiedzi.
Ponadto Pan Kostrzewa sugerował również, że nieodpowiednio dbam o siebie i nie leczyłam nadżerki (po raz kolejny wprawiając mnie w zawstydzenie). Gdyby jednak zadał sobie trud przejrzenia mojej historii (od 5 lat leczę się w Lux Medzie, większość wyników badań miałam przy sobie), zobaczyłby, że wielokrotnie leczyłam się na nadżerkę i regularnie konsultuję się z moim lekarzem prowadzącym, regularnie wykonuję badanie cytologiczne i USG piersi. Gdy mu o tym powiedziałam, stwierdził, że “to nie było żadne leczenie” i że powinnam na poważnie się za to zabrać. Na moje pytanie, co ma na myśli, Pan Kostrzewa rzucił tylko, że “możemy to Pani wymrozić”, ale nie wyjaśnił, na czym ta metoda polega, jak się do niej przygotować, jakie są przeciwwskazania itd.
Jakby tego było mało, gdy zapytałam go, czy mogę brać leki przepisane przez niego (antywirusowe na opryszczkę + globulki na nadżerkę) jednocześnie z antybiotykiem, który tego samego dnia, pół godziny wcześniej, przepisał mi internista na objawy infekcji górnych dróg oddechowych, nie odpowiedział na pytanie, zasłaniając się tym, że on “zajmuje się tylko tym, co na dole, a twarz i inne problemy” powinnam wyjaśnić z innymi lekarzami.
W skrócie: SKANDALICZNIE nieprofesjonalne, nieludzkie, nieuprzejme zachowanie.
Cały czas czuję niesmak po tej wizycie i zażenowanie. Że już nie wspomnę o strachu związanym z brakiem wiedzy, co mi tak właściwie dolega, czy coś grozi mojemu partnerowi, czy mogę teraz myśleć o zajściu w ciążę, czy jak będę brała te wszystkie leki na raz, czy nic mi ie grozi itd.