prof. dr hab. Jacek Kowalczewski

Ortopeda, Traumatolog, Chirurg ogólny

Pan Profesor to bardzo kompetentny i uczciwy lekarz. Z całą odpowiedzialnością ujawnił błąd medyczny polegający na nieprawidłowo założonej endoprotezie kolana podczas operacji wykonanej wcześniej w innym szpitalu. Moje dolegliwości bólowe trwały 3 lata. Pan Profesor obiecał mi pomóc i dotrzymał słowa. Od miesiąca jestem po operacji w klinice im. prof. Adama Grucy w Otwocku. Operacja ta uwolniła mnie od dalszego cierpienia. Z całego serca dziękuję Panie Doktorze za okazaną mi pomoc. Podkreślam, że cały personel tego szpitala pracuje z dużą ofiarnością dla dobra wszystkich pacjentów.

Szpital dr Grucy w Otwocku spędziłem tam ogółem przeszło dwa miesiące miałem trzy operacje. Endoproteza biodra oraz endoproteza kolana dwie operacje na nodze. Gdyby nie lekarze z tego właśnie szpitala miałbym krótko mówiąc przesrane życie ponieważ w 2016 roku uległem wypadkowi komunikacyjnemu na wskutek czego miałem złamaną nogę (kłykieć) i rękę. mój "wspaniały" szpital w Oleśnicy wsadził mi nogę na 3 miesiące i temat zamknięty po trzech miesiącach okazało się że noga bardzo jest krzywa w regionie województwa dolnośląskiego nikt dosłownie nikt nie chciał mi udzielić pomocy. dopiero gdy pojechałem do Warszawy na wizytę do dr. Mileckiego a potem do szpitala w Otwocku postawili mnie na nogi i co ważne nie cierpię. Dlatego też składam podziękowania doktorowi Mileckiemu oraz profesorowi Kowalczewskiemu za okazaną mi pomoc.

Pan dr powinien na drzwiach wywiesić kartkę "250 zł zostaw w kasie i nie zawracaj głowy. I tak ci nie pomogę"

Życzliwość i profesjonalizm w 100%. Dobry człowiek i świetny lekarz. Pan doktor operował moje biodro w 1998 roku i nie mam, jak dotąd żadnych problemów. Po dwu latach stanu chorobowego, bez diagnozy w moim mieście, pan doktor zdiagnozował RZS, Jestem i będę wdzięczna doktorowi, że mogłam wrócić do normalnego funkcjonowania rodzinnego i zawodowego. Polecam.....

Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku ,dla pacjenta jak ojciec ,specjalista ,profesjonalista w swoim zawodzie POLECAM . Jestem jego pacjentem nadal.

Panu Profesorowi Jackowi Kowalczewskiemu, Dziękuję serdecznie za dokonanie zabiegu na moim kolanie w klinice im. prof. Grucy w Otwocku. Dzięki udanej operacji uwolniłem się od bólu, mogę chodzić, jeździć na rowerze, wykonywać lekkie prace. Słowem odzyskałem radość życia. Z poważaniem Jan Franczuk

Panu Profesorowi Jackowi Kowalczewskiemu,
Z poważaniem
Jan Franczuk

Myślałam, że to nie możliwe abym jeszcze chodziła bez kuli, a po operacji przeprowadzonej przez prof. Kowalczewskiego zaczęłam "nowe życie". Żadne słowa nie wyrażą tego jak jestem wdzięczna za okazane mi serce, czas i profesjonalizm podczas operacji.

Pan doktor jest najlepszym fachowcem jakiego można sobie wymarzyć.Operował mi kolano-endoproteza,po miesiącu chodziłam już bez kul.Jestem szczęśliwa ,że nie czuję już bólu.Dziękuję Panie doktorze za udaną operację.

W sierpniu 2012 Pan prof. Jacek Kowalczewski operował mi staw biodrowy. Przed operacją już właściwie nie chodziłem (z trudem przemieszczałem się na dwóch kulach załokciowych), a przy każdej zmianie pozycji nogi wyłem z bólu mimo przyjmowania środkow przeciwbólowych. Natychmiast po operacji już nie odczuwałem żadnego bólu - wszelkie dolegliwości ustąpiły. Po 30 dniach od operacji, pod nadzorem Pana Profesora, zupełnie odstawiłem kule. Po trzech miesiącach po operacji odzyskałem pełną sprawność taką jaką miałem przed chorobą. Pan prof. Jacek Kowalczewski to rewelacyjny fachowiec, cierpliwy i wnikliwy lekarz, osoba o ogromnym uroku ...

W sierpniu 2012 Pan prof. Jacek Kowalczewski operował mi staw biodrowy.
Pan prof. Jacek Kowalczewski to rewelacyjny fachowiec, cierpliwy i wnikliwy lekarz, osoba o ogromnym uroku osobistym i umiejętnym podejściu do pacjentów, stosuje leczenie w oparciu o najnowsze i sprawdzone rozwiązania odpowiednie dla pacjenta.
Jest wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii, a do tego zebrał w swoim oddziale w szpitalu w Otwocku zespół wspaniałych lekarzy co ułatwia mu skutecznie i szybko przeprowadzanie procesu leczenia na najwyższym światowym poziomie.
Zespół pielęgniarski i pomocniczy też wzorowo zajmuje się pacjentami.
Za tak szybkie i bezproblemowe przywrócenie mnie do pełnej sprawności stałem się wiecznym dłużnikiem Pana Profesora.

Mistrz w swoim fachu!!! Wirtuoz w dziedzinie ortopedii i traumatologii!!! Pogodny, cierpliwy dla pacjentów i wspaniały człowiek. Potrafił skompletować w swojej Klinice Ortopedii i Chorób Zapalnych Narządu Ruchu w Szpitalu im. A. Grucy w Otwocku zespół świetnych lekarzy, samych fachowców. Także zespół pielęgniarski jest na najwyższym poziomie fachowości i dbałości o pacjentów. Pan Profesor prowadzi tą Klinikę na najwyższym poziomie medycznym!!! Operował mi kolano. Ślady po operacji były niewidoczne już po 3 miesiącach. Pomimo mojego zaawansowanego wieku, noga po 6 tygodniach rehabilitacji jak nowa. Po prostu Pan Profesor uzdrowił mnie!!! ...

Stukrotne podziękowania!!!