lekarz Jacek Krysztofiak

2,6
2,4

Pogotowie przywiozło mnie na SOR w Szpitalu Grochowskim (20.12.2022) z silnym bólem w klatce piersiowej i nieco lżejszym bólem żołądka. Zajął się mną dr Jacek Krzysztofiak. Podałem lekarzowi, że miałem już zawał serca i bóle są identyczne jak wtedy. Nie wiem, jakie badania wykonał, ale po 3-4 godzinach zapowiedział, że wypisuje mnie do domu. Wystawił mi 2 recepty (kody recept przyszły na mój sms) i polecił szykować się do wyjścia, a gdy protestowałem, bo czułem silne bóle powiedział, że odwiezie mnie do domu karetką. Żona sprawdziła w e-pacjent, na jakie leki są te recepty, okazało się, że były to przeciwbólowy Pyralginum w czopkach i przeciwwymiotne: Torecan w czopkach i Metoclopramidum). Na szczęście wtedy dyżur objął już inny lekarz i pilnie przeniósł mnie na oddział intensywnej terapii kardiologicznej, gdzie rozpoznano u mnie zawał serca i wrzód żołądka z krwotokiem. Uratowano mi życie transfuzjami krwi (5 wlewów) oraz koronografią z wszczepieniem stentów (pobyt 11 dni). Leczę się dalej (na niedokrwistość, ch. wrzodową żołądka i pozawałowe). Gdybym wtedy wyszedł do domu i uśmierzył objawy czopkami zapewne nie byłoby mnie wśród żywych.

Byłem u Pana doktora z moim chorym tatą. Pan doktor bardzo dokładnie zbadał tatę, był uprzejmy i ze szczegółami wytłumaczył, co się dzieje z moim tatą. Odpowiedział na wszystkie moje pytania. Lekarz godny polecenia.

Pan doktor jest bardzo dobrym specjalistą. Byłam na SOR w Szpitalu Grochowskim z bólem w klatce piersiowej i otrzymałam pomoc od Pana doktora, który zajął się mną z życzliwością i profesjonalizmem. Skierował na kompleksowe badania i wyjaśnił dokładnie, co mam zrobić, jak przyjmować leki. W razie dalszych problemów kazał mi przyjść na wizytę do przychodni kardiologicznej. Pan doktor ma dużo empatii do pacjenta i bardzo się angażuje w jego sytuację. Polecam.

Ten Pan ma za nic wywiad lekarski i historię choroby. Niestety w przypadku bliskiej mi osoby skupił się na objawach a nie ich przyczynie. Na pytania odmawia o odpowiedzi twierdzeniem iż wszystko "jest napisane". Na wątpliwości pacjenta i rodziny odpowiadział "czy jest Pan/Pani lekarzem ?". Nie polecam i życzę refleksji nad podejściem do pacjenta.

Miałam ,,przyjemność" być badana przez tego Pana na SOR w Szpitalu Grochowskim. Zgłosiłam się, ponieważ podczas grypy żołądkowej wystąpiły u mnie wymioty z krwią. Jednak Pan (bo doktorem go nie nazwę), zapytał, po co przyszłam, dodając że w tym szpitalu leczą tylko prawdziwe choroby. Naprawdę profesjonalne i pełne empatii podejście do zaniepokojonego swoim zdrowiem pacjenta.