dr n. med. Jacek Paluszyński

Ginekolog

Jestem bardzo zawiedziona. Do tej pory chodziłam do Pana doktora (juz z 10 lat chyba) i zawsze byłam bardzo zadowolona. Ale zmieniło się to,kiedy zaszłam w ciążę. Moją pierwszą. Długo zastanawiałam się,czy w ogóle pisać, ale mimo porodu już kilka miesięcy temu,ciągle jestem zła.Przyznam, że ma dobry sprzęt i wiedzę,prowadzi bardzo skrupulatne USG. Jednak o wiele rzeczy musiałam się dopytywać sama.I niestety-o wielu się nie dowiedziałam,bo też nie wiedziałam o co pytać,bo i skąd!Okazało się,że nie usłyszałam NAWET tak podstawowej rzeczy,że muszę przygotować się na wizytę położnej po porodzie.Nawet nie wiedziałam,że musi przyjść!Bo skąd?I wynikły z tego bardzo duże problemy.Do tego położenie mojego łożyska magicznie zmieniło położenie-przez 7 mcy było na tylnej ścianie,by w 8smym magicznie znaleźć się na przedniej.Zakładam omyłkę pisarską w papierach, ale mimo wszystko-nie powinno się to zdarzyć.Wiele pytań zbywane było krótkimi odpowiedziami.Chciałam porozmawiać o moim ogromnym lęku przed porodem SN (w rodzinie mam aż 2 osoby z porażeniem po takim porodzie)szczególnie w dobie pandemii ,ale usłyszałam,że zdrowa jestem,ciąża przebiega bez zastrzeżeń-i że mogę dostać zaświadczenie od psychiatry,jak się boję, ale i tak nie wiadomo,czy będzie wzięte pod uwagę.Nie było nawet próby rozmowy na temat przewagi SN nad CC czy na odwrót. Ostatecznie przeżyłam bardzo traumatyczny poród SN przy bardzo nerwowym personelu (akurat zaczynały się obostrzenia pandemiczne jakieś dziwne). I wyszłam z tego bardzo pokiereszowana. A do tego okazało się, że w trakcie ciąży nie załatwiłam wielu spraw, bo nie wiedziałam,że muszę-i to tylko pogorszyło mój stan psychiczny już po porodzie.Także- zgodzę się, że fachowiec dobry! I pewnie niejedną trudną ciążę poprowadził. Ale jeśli ciąża przebiega dobrze, bez powikłań-i jest to pierwsza ciąża- sugeruję poszukać kogoś bardziej zaangażowanego. Bo jest to rzecz wyjątkowa w życiu każdej mamy i tak powinna być traktowana przez lekarza.

Polecam dr Paluszyńskiego jako fachowca, jest doskonałym specjalistą, kompetentnym. Jednak z przykrością muszę stwierdzić, że Pan doktor trochę "zagalopował" się w pogoni za kasą. Ma zdecydowanie za dużo pacjentek. Przy każdej wizycie pyta o to samo: która ciąża?, jaki był poród?, itp. Jak przychodzi się do niego podczas prowadzenia ciąży przynajmniej raz w msc to można się tym naprawdę zniechęcić.Dla zachowania przyzwoitości mógłby sobie to zapisywać.Nie dziwię się,że Pan doktor nie pamięta skoro jednego dnia potrafi przyjąć nawet 30 pacjentek. Lekka przesada. Zastanawiam się czy po całym dniu dyżuru w szpitalu i potem po 8h prywatnych wizyt Pan doktor wie jeszcze "co mówi".Gdy prowadził moją pierwsza ciążę (5 lat temu) to było zdecydowanie lepiej. Jednak jako specjalistę nie poleciłabym innego lekarza jak dr Paluszyńskiego. Fachowiec w 100%. Poza tym jest bardzo sympatyczny, odpowie na każde pytanie i wytłumaczy prostym językiem każdą watpliwość.

Rzeczywiście Pan Doktor jest bardzo miły i uprzejmy. Jednakże w moim przypadku, a leczyłam się u niego kilka lat, nie rozpoznał 7 tyg. ciąży pozamacicznej - mimo, iż mówiłam mu że 2 testy ciążowe wyszły mi pozytywnie - wynik ten zrzucił na torbiele i przepisał mi tabletki na wywołanie miesiączki. Gdyby nie inny lekarz nie wiem jak by to się skończyło. Miałam zabieg w Centrum Zdrowia Matki Polki polegający na zatruciu rozwijajacego się w jajowodzie zarodka. Po kilku tyg. trafiłam ponownie do P.Doktora na kontrolę czy zarodek został wydalony z jajowodu, Pan Jacek obejrzał mnie dokładnie po czym stwierdził że już napewno ciąży w jajowodzie nie ma. Po 3 dniach karetka na pół przytomną zawiozła mnie do szpitala na Bielany z silnym zakażeniem organizmu i .... zarodkiem w jajowodzie. Spędziłam tam ok 2 tyg. - jeżeli ktoś myśli że mój lekarz się tym zainteresował to jest w błędzie - mimo, że ja i mój mąż poinformowaliśmy go o tym.
Podsumowując lekarz jest dobry jeśli nic złego się nie dzieje, wielu moim koleżankom świetnie poprowadził ciążę, ale jeśli macie jakiekolwiek problemy - NIE POLECAM!!!

Do dr Paluszyńskiego trafiłam kierując się opiniami w internecie. I jestem rozczarowana - pan doktor nie zauważył 4 tygodniowej ciąży. Miesiączka się spóźniała, test wyszedł pozytywnie, a pan doktor.... wysłał mnie na dodatkowe badania na niepłodność do swojego znajomego lekarza w Bydgoszczy, natomiast męża wysłał również do znajomego na zbadanie nasienia. Nie wierząc lekarzowi na drugi dzien poszłam do przychodni na badanie beta-HCG, które potwierdziło 100% ciążę. WSTYD PANIE PALUSZYŃSKI! Lekarz tej sławy nie powinien nie zauważyć zarodka w macicy!!! Może pan doktor już nie dowidział bo przyjął mnie o 23 w swoim gabinecie, co podobno jest standardem, gdyż jak się dowiedziałam od pacjentek w kolejce, lekarz przyjmuje zazwyczaj do 1-szej w nocy. A rano wstaje i na 7.00 do szpitala - ja się nie dziwię że nie poznaje pacjentek i jest gburowaty. Siedziała koło mnie Pani która kiedyś wyszła od lekarza o wpół do trzeciej w nocy. Lekarz ma 2 gabinety: na Astrowej 21 gdzie przyjmuje po nocach :) i na Podgórnej 35 m 4, gdzie trzeba sie zarejestrować i czekać około 2 tygodni. Koszt wizyty z USG narządów rodnych i piersi 180 zł (bez cytologii)SZCZERZE ODRADZAM!!!

Chodzilo o infekcje mam tylko 15 lat nie wiedzialam juz co robic bylam u innego ginekologa ale teraz zdecydowanie polecam p.Paluszynskiego . Do problemu podszedl konkretnie (poprzedni byle by cos zapisac) . Wyjasnil mi wszystko. Pozatym przyjal mnie po godzinie mama go popeosila ze bardzo potrzebny mi lekarz i bez problemu nas przyjal :)

Pan dr prowadził moją ciążę był przy porodzie(robił cc). Drogie panie to że nie poznaje pacjętek nie świadczy o tym, że nie pamięta ich, tylko raczej ma ich zbyt dużo żeby zapamiętać wszystkie. A dlaczego przyjmuje po nocach? - bo ma pacjentek za dużo, i my też przykładamy do tego rękę(spóźniając się na wizytę!). Nawet najlepszemu zdarza się pomylić. Kiedyś usłyszałam takie słowa... jak lekarz popełni jeden błąd wszyscy pamiętają o tym i odradzają innym wizyt u niego, ale jak komuś pomoże, uratuje życie mało kto o tym pamięta.

Pan dr prowadził moją ciążę był przy porodzie(robił cc).

Tylko i wyłącznie dr Paluszyńskiemu zawdzięczamy także to, że nasz dziecko żyje. Aż boję się pomyśleć co by się stało, gdyby w porę nie zadecydował o cc. Odwiedził mnie po zabiegu na oddziale, obejrzał Maleństwo, jeszcze raz wszystko wytłumaczył. W tej chwili myślimy z mężem o drugim dziecku. Tak jak przy pierwszej ciąży, kolejną powierzymy dr Paluszyńskiemu.

Komentarz: Zaufałam doktorowi Paluszyńskiemu w 100%przy pierwszej ciązy i mnie nie zawiodl!!! świetna opieka 9 miesiecy, poczucie bezpieczeństwa!!! jak i po porodzie doktor na drugi dzien mnie odiwedzil na oddziale z wyjasniniami co ze mna i co z maluszkiem!!!! Godny polecenia, cierpliwy na kazda wiazyte , uwazam ze najwspanialszy lekarz z jakim mialam do czynienia;) Akyualnie prowadzi moją 2 ciąze i jestem w 100 % bezpieczna ... POLECAM

Komentarz:

Zaufałam doktorowi Paluszyńskiemu w 100% i mnie nie zawiodl!!! świetna opieka 9 miesiecy, poczucie bezpieczeństwa!!! jak i po porodzie doktor na drugi dzien mnie odiwedzil na oddziale z wyjasniniami co ze mna i co z maluszkiem!!!! Godny polecenia, cierpliwy na kazda wiazyte mialam przygotowana kartke z pytaniami z zaangazowaniem i cierpliwoscia na nie odpowiadal!!!! uwazam ze najwspanialszy lekarz z jakim mialam do czynienia;)

Dwa lata temu lekarz ten operował mnie z powodu endometriozy w bliżnie krocza.Wszystko poszło pomyślnie.Jednak pare dni po operacjii wtargnęło zakażenie(czasami tak bywa).Do końca leczenia doktor bardzo miło i profesjonalnie podchodził do tego.GODNY POLECENIA!!!DziEki Niemu jestem w pełni zdrowa.DZIĘKUJĘ;)