prof. dr hab. n. med. Jan Krzysztof Podgórski

Neurochirurg

Straszny ból przed Wigilią. Ledwo się ruszałam. Myślałam, że się przepracowałam. Po trzech tygodniach internista, potem ortopeda. Środki przeciwbólowe, przeciw zapalne nie działają. Po rezonansie skierowanie do neurochirurga po opinię. Prywatny gabinet na 2 piętrze. Faktycznie wdrapać się na te schody to nie lada wyczyn dla kogoś kto cierpi z bólu. Nie wątpię, że profesor jest wybitnym specjalistą. Wiele się takim wybacza. Mnie przyjął jako ostatnią pacjentkę (250 zł). Zerknął na rezonans, powiedział , że operacja jest niezbędna i kazał się zapisać do bardzo dobrego specjalisty oraz dał namiary na rehabilitanta. Napisał jakieś bohomazy na skierowaniu - tzn. "do czasu operacji rehabilitacja" i tego nie podpisał. Wyglądało to tak jakby to napisał kierujący ortopeda bo jego był podpis i pieczątka. Czyli gówno, nie konsultacja. Oczywiście cały czas palił papierosa i załatwił jeszcze w czasie trzyminutowej wizyty rozmowę telefoniczną. Rzecz w tym, że podstawową chorobą u mnie okazał się RZS. Niestety ani ortopeda, ani on nie wpadli na to, a wystarczyło zapytać o objawy. Ja oczywiście powiedziałam co mnie boli. Ale widać doktora zgubiła rutyna, a może go to nie obchodziło. Niebawem poszłam do reumatologa jak spuchły mi palce - badania lab. (OB 116, CRP 39 - nikt mi wcześniej ich nie zlecił ) i wstępna diagnoza RZS. Po lekach przeszło większość dolegliwości, po trzech dniach nie brałam nic przeciwbólowego. Żyję normalnie, mogę chodzić, jeździć na rowerze, samochodem, trochę biegam z psem. Wcześniej nie mogłam spać, chodziłam z trudem na sztywnych nogach, a czasami nie mogłam pójść do łazienki (doczołgiwałam się). Właściwie ból był taki, że powinna tylko leżeć - po środkach przeciw bólowych oczywiście nic nie przechodziło. Być może będę potrzebowała kiedyś operacji i być może sama się do profesora na nią zapiszę (do szpitala), ale gdyby nie moja czujność nadal zwijałabym się z bólu, czekając na operację kręgosłupa, która w moim przypadku nie załatwiła by problemu. A choroba zniszczyła bym mi stawy.

krotka wizyta,zero konkretow, odeslanie do innego lekarza, niemily, nieuprzejmy.

Wizyta trwała może 5 min. Lekarz bardzo się spieszył - nie obejrzał dobrze badań. Co się dziwić, nie jestem vipem z pierwszych stron gazet. Podejście upokarzające i to za taka kasę. Na moje stwierdzenie, że bardzo boli mnie kręgosłup (co potwierdza badanie MR) - stwierdził ze wcale nie boli. Chyba nie potrzeba tu komentarza... Bardzo odradzam, no chyba że ktoś chce wyrzucić pieniądze w błoto, poczuć się jak człowiek drugiego gatunku - sfrustrowany i załamany podejściem Profesora, specjalisty neurochirurga. ODRADZDAM!!! xxx

Jestem po operacji kręgosłupa, który został zoperowany w Łomży przez prof. Podgórskiego. Bóle całkowicie ustąpiły. Pierwszy raz od roku chodzę wyprostowana. Operacja przywróciła mi radość życia. Dziękuję Panie profesorze.

byłam u p. Doktora z wizytą prywatną w przychodni; dr nie spojrzał do rezonansów, do opisów; wizyta za 200/300 zł [nie pamiętam] trwałam może 3 minuty [w trakcie jeszcze lekarz na chwilę wyszedł]; postukał młoteczkiem w rękę i kolano. Odesłał gdzie indziej. Za kilka tygodni nie mogłam wstać, takie miałam mdłości i zawroty od kręgosłupa szyjnego. na szczęście pomógł inny lekarz.

Wspaniały człowiek i specjalista.Operował mnie w 2008r.Efekt wspaniały. Lekarze rehabilitańci byli zaskoczeni moja sprawnoscią

Pana profesora Podgórskiego porównałabym do żółwia, na zewnątrz twarda skorupa, a w środku miły i ciepły. A tak poważnie to pan profesor Podgórski jest człowiekiem o wielkim sercu, ogromnej empatii i wrażliwości na ludzkie cierpienie. Co niespotykane wśród specjalistów takiego formatu robi to bezinteresownie i nie różnicuje pacjentów, do każdego podchodzi z takim samym współczuciem i starannością przy wykonywaniu operacji. Pan profesor usunął mi przepuklinę z lędźwiowej części kręgosłupa. Minęły 2 tygodnie od operacji, a ja się czuje jak nowonarodzona. Noga, która bolała mnie przez ponad 3 miesiące przestała boleć tuż po operacji. Brakuje słów, którymi mogłabym okazać wdzięczność panu profesorowi. Niech panu profesorowi Pan Bóg wynagrodzi!!! :-)

Dzień Dobry.Jestme po operacji,operował mnie jego przyjaciel,ze zlecenia prof.Podgóskiego. Chciałabym się dowiedzieć czy profesor przyjmuje nadal na ul Nugat w Warszawie.pozdrawiam

Bardzo dobry fachowiec, lekarz, który w lipcu 2004 roku ratował moją Mamę. Dzięki pomocy Pana Profesora w szpitalu na Szaserów przeprowadzono poważny zabieg mojej Mamie, gdyby od razu została przewieziona z Wrocławia, myślę, że miała by większe szanse na przeżycie - tak zmarła w wieku 65 lat w październiku. Mama leczona była w kilku szpitalach,uważam jednak że w szpitalu na Szaserów, w którym ordynatorem w tym czasie był Pan Profesor miała najlepszą opiekę i profesjonalne podejście lekarzy na czele z Panem Profesorem. Jest to człowiek o wielkim sercu, który za leczenie nie wziął ani grosza. Na pochwałę zasługuje również personel tego oddziału. Duży szacunek dla Pana Panie Profesorze i kadry przez Pana prowadzonej. B.W

stwierdzenie zeby zona nosila syna, nie jest kierunkiem, które doprowadzi do poprawy zdrowia. basen, cwiczenia i przejrzenie rezonansu sprzed roku. a teraz co? bez 2-3tabletek conajmniej ketonalu forte nie mogę się ruszyc, szukam dalej