Jan Ratajczak

Laryngolog, Foniatra

Nie myślałem, że w ramach NFZ będę miał okazję kiedykolwiek spotkać lekarza, który traktuje pacjenta i jego problemy zdrowotne w sposób tak empatyczny, wnikliwy i uprzejmy. Nie skłamię, jeśli powiem, że po jednej wizycie mogę z całą odpowiedzialnością uznać Doktora Ratajczaka za najlepszego lekarza, z jakim w swoim dosyć już długim życiu miałem do czynienia. Pięć gwiazdek to, moim zdaniem, zdecydowanie zbyt niska ocena! Ode mnie co najmniej 10!!!!!

Pana doktora poznałam niedawno; to wspaniały specjalista, jak również człowiek. Potrafi wysłuchać, poświęca dużo czasu na wytłumaczenie choroby, przebiegu jej leczenia. Przy tym pan doktor jest bardzo kulturalnym i uprzejmym człowiekiem. Szczerze mówiąc, nie znam drugiego takiego lekarza... Dziękuję za wszystko...

Naprawdę znakomity diagnostyk. Potrafi: - odesłać osobę z bólem gardła do... gastrologa. Albo od razu zaproponować (dobrą!) kurację nadkwasoty - przywrócić "od ręki" głos nauczycielowi (stan zapalny był łagodny, ale spowodował przykurcz krtani - daje się go rozluźnić serią prostych ćwiczeń) - przepisać lek za 3 zł (choć na pewno są droższe odpowiedniki...)

Naprawdę znakomity diagnostyk. Potrafi:
- przepisać lek za 3 zł (choć na pewno są droższe odpowiedniki...)

już nie wierzyłam,że są TACY ludzie i lekarze,nie odwala jak wszyscy wizyty aby szybciej jeden z głowy,nic na czas.chodząc gdziekolwiek czułam się jak intruz,który nie wiadomo po co przyszedl i na czas mówiłam co mi dolega a i tak działała tzw.spychologia i olanie sprawy. ogromny szacunek dla tak unikatowego dziś specjalisty-świetny człowiek,budzący zaufanie,ciepły-nie byłam u takiego lekarza ,który mialby takie podejście do pacjenta. streszczając:po wyjściu z gabinetu po prostu zero rozterek,balsam z kimś takim na duszę.

Pan doktor jest wyjątkowo uprzejmym i miłym lekarzem, skupionym na problemie pacjenta. Jest spokojny, opanowany i rzeczowy, udziela jasnych i wyczerpujących wyjaśnień i wzbudza duże zaufanie. Widać, że troszczy się o dobro pacjenta i planuje leczenie tak, aby było najskuteczniejsze. Wizyta u niego była wspaniałą odmianą po przykrym spotkaniu z innym lekarzem.

Unikat w świecie medycyny-uprzejmy, życzliwy, zainteresowany pacjentem,robi wszystko,aby skutecznie pomóc-jestem pod wrażeniem i nie pójdę do nikogo innego, a pukałam do wielu drzwi.Serdeczne dzięki i głębokie ukłony.Wraca wiara w człowieka i w lekarzy.

Świetny lekarz, bardzo rzetelny i uprzejmy. Gorąco polecam.

Świetny lekarz, bardzo rzetelny i uprzejmy. Gorąco polecam.

bardzo dobry fachowiec, komunikatywny, szczerze polecam

bardzo dobry fachowiec, komunikatywny, szczerze polecam

wspaniały lekarz, jeszcze nie dzarzyło mi się trafić na równie kompetentnego i uprzejmego człowieka. Polecam zwłaszcza śpiewakom!

Wspanialy lekarz,fachowiec w swojej specjalnosci.Serdeczny i mily w stosunku do pacjenta.Polecam .