dr n. med. Janusz Czarski

Alergolog, Otolaryngolog

Nie pomoże a może zaszkodzić. Nie postawił diagnozy nowotworu gardla u bliskiej mi osoby, mało tego nie chciał zlecić TK. Po kilku miesiącach guz 5cm z naciekami i przerzutami do węzłów szyjnych :-( Odradzam wręcz...

Odradzam wręcz...

Nie polecam. Poszłam z synem (4 miesiące) z zmianami skórnymi na czole. Lekarz nawet nie spojrzał na dziecko. Stwierdził że ma uczulenie na moje mleko i muszę odstawić syna od piersi. A dzieci i tak się karmi piersią do 6 miesiąca życia... Dla mnie lekarz nie posiadający wiedzy o tam małych dzieciach i dający porady medyczne. Po prostu porażka. Nie powinien w ogóle przyjmować tak małych dzieci skoro się nie zna. NIE POLECAM

Po wizycie u doktora wiem jeszcze mniej niż do tej pory. Niczego nie wytłumaczył, nie odpowiadal na zadawane pytania, odbiegal od meritum. Dużo słów, ale absolutnie żadnych konkretów. Nie był zainteresowany historia choroby i żadnymi dotychczasowymi wynikami. Nie pokusił się nawet o przeczytanie tego co było napisane na skierowaniu. Przykre.

Powiem tak, pacjenta ma w d.... Umawiasz się wcześniej, bierzesz wolne w pracy, jedziesz przez całe miasto w korkach, a w recepcji mówią że pojechał na urlop... Chłopie tak się nie robi !! Przecież jest baza Swoich pacjentów i na SMS szkoda?

Powiem tak, pacjenta ma w d....

Stanowczo odradzam. Od dwóch lat męczę się z egzemą. Poszłam do przychodni, w które pracuje Pan Doktor, ponieważ nie tam odległych terminów. Zostały zrobione testy alergiczne, ale tylko na pyłki i sierść psa, mimo że zaznaczalam, że głównym problemem jest egzema na dłoniach. Pyłki oczywiście wyszły ujemne, Pan Doktor podał nazwę balsamu i już. Na moją sugestię, że może to jakieś składniki kosmetyków czy jedzenia mnie uczulają, a nie pyłki, w końcu to wyprysk kontaktowy usłyszałam "nie to woda". Skąd ta pewność skoro zbadane zostały tylko pyłki? Dostałam zalecenie dalszego używania maści sterydowej, a gdy powiedziałam, że ile będę się sterydami smarować to usłyszałam znów, że to woda, alergii nie mam. Odradzam, dobrze, że nie płaciłam za wizytę choć może w prywatnym gabinecie podejście ma zupełnie inne

Po przeczytaniu opinii wybrałam się z dzieckiem do lekarza. Syn jest alergikiem i miał długotrwały katar i kaszel. Lekarz jedynie zapytał co podaje, osłuchał płuca. Nie zaglądał ani do gardła ani do uszu czy nosa. Informacji udzielał bardzo skąpo raczej musiałam się wypytać. Nic nie doradził. Stracony mój czas i dziecka. Beznadziejna wizyta. Odradzam !!

Nigdy nie trafiłam na tak zainteresowanego pacjentem lekarza, poświęca bardzo dużo czasu, wszystko dokładnie tłumaczy, wybiera najmniej inwazyjne, a skuteczne leczenie. Polecam w stu procentach.

Do pana doktora trafilam z moim 10-tygodniowym synkiem, skierowana przez lekarza pediatre. Dziecko jest zywione mlekiem modyfikowanym, ktore dostepne jest tylko w aptece. Od zwyklego mleka maly dostawal strasznej wysypki. Pediatra stwierdzil ze dziecko musi zobaczyc alergolog bo z pewnoscia jest to alergia na jakis skladnik zwyklego mleka. Wizyta niestety przeszla moje najsmielsze oczekiwania...Byla to wizyta panstwowa dlatego tez gdy pojawilismy sie w przychodni nie zdziwila nas ogromna kolejka..Jednak zostalismy z uprzejmosci pacjentow wpuszczeni w pierwszej kolejnosci. Pan doktor od poczatku byl zdenerwowany i na wstepie wyprosil nas z gabinetu, poniewaz panie z rejestracji nie dostarczyly karty dziecka. Ok jest to dla mnie zrozumiale dzialanie ale ton i wrecz wkurzenie lekarza byly nie do przyjecia. Maz doniosl owa karte i weszlismy ponownie do gabinetu. Lekarz powiedzial ze powinnismy czekac w kolejce a nie wchodzic poza nia. Tlumaczylam ze jestesmy z malenkim dzieckiem a na korytarzu czekaja same osoby dorosle. Malo tego, wytlumaczylismy doktorowi po co przyszlismy i jakie maly mial objawy alergii a ten poprostu zabil nas pytaniem : "i co ja mam wam z tym dzieckiem zrobic"?! Bylam tak zamurowana ze chcialam od razu wyjsc. Chodzilo nam tylko aby lekarz obejrzal malego i jakos nam doradzil co robic z jego wysypka i karmieniem.. Lekarz stwierdzil ze wypisze nam tylko recepte na mleko ktore kupujemy w aptece. Poprosilam o zaswiadczenie dla pediatry, ze dziecko ma alergie ktore pozwolilo by kupowac mleko taniej w aptece. Recepta byla wypisana z bledem a zaswiadczenie bylo calkowicie inne niz wymagaja tego pediatrzy. Dr Czarski jak kazdy alergolog z pewnoscia doskonale wiedzial jak ma ono wygladac a jednak wydal cos zupelnie innego. Nie wiem jak mam rozumiec postepowanie lekarza, ale ewidentnie to ze weszlismy z dzieckiem bez kolejki wplynelo na sposob w jaki pozniej nas potraktowal. Uwazam ze lekarz powinien byc tez w pewnym stopniu kulturalny i traktowac pacjentow z szacunkiem a nie nerwami "bo karta pacjenta jeszcze nie dotarla". Przeciez nie byla to nasza wina tylko pań w rejestracji, ktore popoprostu zapomnialy doniesc lekarzowi czesci kart. Nikomu nie polecam tego lekarza i nie chce miec nigdy wiecej do czynienia z ta osoba! Byc moze dr Czarski w taki wlasnie sposob traktuje pacjentow przyjmowanych z NFZ, moze gdyby byla to wizyta prywatna bylby choc odrobine bardziej uprzejmy. W kazdym razie dr Janusz Czarski zachowal się tak jakby sam nie mial dzieci i udowodnil jakim jest czlowiekiem. NIE POLECAM TEGO LEKARZA A WRECZ ODRADZAM WSZYSTKIM!

miły rzeczowy wszystko spokojnie wytlumaczy niczego nie ukrywa i ma podejscie do ludzi polecam

lekarz usilnie chciał mnie przekonać, że mam uczulenie na pokarmy, kremy oraz trawy , prawda była zupełnie inna. Rzeczywiście trzeba wyciągać słowo po słowie, aby dowiedzieć się czegokolwiek. Człowiek-Tajemnica.Wąskie spojrzenie na problem, który rozpatrywany jest tylko i wyłącznie przez pryzmat alergologia i laryngologia.