dr n. med. Janusz Krzyżowski

3,5
3,3
3,9
3,4

Niestety, ale nie mam zbyt dobrej opinii o leczeniu pod kierunkiem pana doktora. Z tego, co słyszałam, pan doktor jest jednym z bardziej znanych psychiatrów w Warszawie, ale niestety wszystko wskazuje na to, że osiadł na laurach, i to dość dawno temu. Postawienie diagnozy w moim przypadku (depresja) nie było szczególnie trudne. Wygląda na to, że pan doktor ma kiepską orientację w zakresie leków, chodzi mi przede wszystkim o te najnowsze, mające stosunkowo niewiele skutków ubocznych. Z bogatej palety leków przeciwdepresyjnych SSRI/SNRI (leków tych jest kilkanaście) pan doktor zaproponował mi ...

Postawienie diagnozy w moim przypadku (depresja) nie było szczególnie trudne. Wygląda na to, że pan doktor ma kiepską orientację w zakresie leków, chodzi mi przede wszystkim o te najnowsze, mające stosunkowo niewiele skutków ubocznych. Z bogatej palety leków przeciwdepresyjnych SSRI/SNRI (leków tych jest kilkanaście) pan doktor zaproponował mi jedynie fluoksetynę (Seronil). Ponieważ fluoksetyna się nie sprawdziła, następnym wyborem pana doktora były już TPLD - są to antydepresanty starszej generacji, owszem, mają w sobie potencjał, pomogły wielu osobom, ale często niosą one ze sobą uciążliwe skutki uboczne. I tak niestety było w moim przypadku - leczenie tymi lekami było na dłuższą metę nie do utrzymania. Gdy podczas kolejnej wizyty zapytałam pana doktora o jakiś alternatywny lek, pan doktor bezradnie rozłożył ręce i stwierdził, że w razie pogorszenia się sytuacji będę musiała udać się do szpitala. A dodam, że moja sytuacja nie była wcale na tyle tragiczna. Chyba po to leczymy się prywatnie, aby z pomocą przepisanych leków starać się normalnie żyć i pracować (szpital jest oczywiście opcją, ale opcją ostateczną, bynajmniej nie stwarzałam w tamtym czasie zagrożenia ani dla siebie, ani tym bardziej dla innych).

Z perspektywy czasu już wiem, że właściwym krokiem powinno być mozolne "przerabianie" kolejnych leków z rodziny SSRI/SNRI. Nie wiem, czemu pan doktor tego nie zaordynował. Poszłam na wizytę do innego lekarza i, po "przerobieniu" kilku leków, trafiłam szczęśliwie na wenlafaksynę, którą biorę do dziś i która bardzo mi pomaga. Mój obecny lekarz na początku leczenia wskazał mi również, w razie niezadowalającej poprawy po antydepresantach, możliwość włączenia jakiegoś atypowego neuroleptyka (np. Solian, Abilify), które, jak usłyszałam, w niskich dawkach działają właśnie przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo. Szkoda, że nie usłyszałam tego wcześniej od pana dra Krzyżowskiego.

Według moich odczuć (choć jestem oczywiście laikiem, co prawda nie totalnym) pan doktor jest raczej kiepskim farmakologiem, ordynuje leki według dość przestarzałego schematu, a gdy zaburzenie jest bardziej nietypowe i wymaga niestandardowego sposobu leczenia według najnowszej wiedzy psychiatrycznej, bezradnie rozkłada ręce. Tak więc summa summarum: nie polecam.

Pan Doktor Krzyżowski ??? To najlepszy lekarz z jakim miałem do czynienia. Ponad 20 lat temu wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym. Diagnoza brzmiała dość ponuro ... syndrom paranoidalno-maniakalny. Po 3 miesiącach '' zaleczony '' lecz nie wyleczony zostałem wypisany do domu. I co dalej? Dalej było też nieciekawie. Przychodnia państwowej służby zdrowia, a właściwie leki pani doktor tam pracującej wprowadziły mnie drogę głębokiej depresji. Zniechęcony światem zamknąłem się w 4 ścianach pokoju i prawie non stop oglądałem telewizję. I chciałoby się znów zadać pytanie ... I CO DALEJ ??? Dalej na ...

Pan Doktor Krzyżowski ???
To najlepszy lekarz z jakim miałem do czynienia.
Ponad 20 lat temu wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym.
zostałem wypisany do domu. I co dalej?
Zniechęcony światem zamknąłem się w 4 ścianach pokoju
i prawie non stop oglądałem telewizję.
I chciałoby się znów zadać pytanie ... I CO DALEJ ???
Dalej na szczęście nie było już tak ponuro ponieważ na swojej
drodze spotkałem Pana Doktora Krzyżowskiego.
Po ponad rocznej terapii odzyskałem nadwątlone siły psychiczne. Dziś jestem pełnowartościowym człowiekiem ...
Ojcem, mężem i dobrym synem dla Mamy, która w trudnym momencie znalazła mi właściwego lekarza.
Dziękuję Ci Mamo, dziękuję Ci Doktorze.

Lekarz starej daty jeśli chodzi o psychiatrie, uparcie trwa przy jednym leku, który jest lekiem starej generacji i daje dużo efektów ubocznych. Moim problemem jest depresja, fakt Pan JAnusz Krzyżowski pomógł mi w kilku epizodach jednakże w przypadku kolejnego epizodu i jego oporności na dotychczas stosowany lek, nie zdecydował się na zastosowanie innego leku co spowodowało tylko przedłużenie mojego epizodu i dodatkowe cierpienie. Jako lekarz jest oschły i raczej zrozumienia od niego nie ma co oczekiwać, na żale odpowiada , iż taka jest cena depresji i trzeba ponosić związane z ...

Jako lekarz jest oschły i raczej zrozumienia od niego nie ma co oczekiwać, na żale odpowiada , iż taka jest cena depresji i trzeba ponosić związane z tym konsekwencje.
Wizyty są zdecydowanie za krótkie i nie ma pełnego opisu działań i leków jakie są stosowane.
Ja mimo , iż 4 razy ten lekarz mi pomógł za 5-tym musiałem iść do innego gdyż ten uparcie bronił leku, który przestał na mnie działać.
W chwili obecnej po zmianie leku 5 epizod depresji został odparty i gdyb Pan Krzyżowski reagował na moje sugestie nie cierpiałbym tyle.
Reasumując ten lekarz o tyle wam pomoże o ile trafi w lek, ale to nie jego zasługa a medykamentu, jeżeli szukacie wsparcia, wytłumaczenia problemu, pomocy to poszukajcie innego lekarza.

Panie Doktorze, ten list dyktuje mi moja mama. Adam Ta niezwykła Pana wiedza i rozpoznanie choroby u mego syna, oraz co było istotne dobranie odpowiedniego leku (nie toksycznego) przyczyniło się do tego, iż Adam jest wyleczony. W domu po każdej wizycie często wspomina, że jest Pan nie tylko bardzo zdolnym, wspaniałym lekarzem, ale także człowiekiem. Pomimo tego, iż na pewno zna Pan swoje zdolności, rozległą wiedzę w swej dziedzinie, ale nie tylko, ale to słowa podziękowania kieruje matka wyleczonego syna. Życzę Panu wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia. Mama Adama.

Panie Doktorze, ten list dyktuje mi moja mama.
Adam

Mama Adama.

Co by tu wszyscy nie pisali to ja jestem bardzo zadowolona z wizyty u doktora,miala ona miejsce juz jakis czas temu,bo w 2005 roku-do dzis nie jestem pewna czy byla to depresja-nie pamietam nawe czy doktor postawil taka diagnoze,mysle,ze byla to nerwica lekowa,bo po wizycie i wzieciu lekow wlasciwie wszystko szybko minelo-nie wiem czy moge polecic doktora,bo tak jak pisali moi przedmowcy doktor zachowuje dystans,mowi niewiele,gabinet moze dzialac dosc przygnebiajaco,tak samo jak malo czasu poswiecanego pacjentow-jakby na to nie patrzec doktor poprawil mi samopoczucie i gdybym nie daj Boze znalazla sie w podobnie trudnej sytuacji bez zastanowienia skorzystalabym z Jego porady.

Jestem pacjentką pana doktora od 2 lat, dwa lata temu mi pomógł i teraz, gdy choroba powróciła - też. Za każdym razem spotykałam się z miłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem,pan doktor dokładnie mi wytłumaczył chorobę i metodę jej leczenia, zadawał dużo pytań - co wg mnie jest bardzo profesjonale - bo jak inaczej zdiagnozować chorobę - przecież nie zaglądając do gardła. A że wizyta kosztuje, to normalne - wszystko kosztuje: ginekolog, kardiolog czy dentysta też nie przyjmują za darmo.

U doktora leczę się od kilku lat. Mam zaostrzenie mej, od lat trwającej choroby, prawie, co rok. Zawsze spotykam się z życzliwością i szybką pomocą. Mimo, ze doktor namawiał mnie wielokrotnie abym brała leki profilaktycznie, to wolę zgłaszać się, co jesieni, niż być cały czas na lekach. Może moja decyzja jest nierozsądna, ale wiem, że jeśli złapie mnie depresja, to mam możliwość otrzymania szybkiej pomocy.

Dr.Janusz Krzyżowskiego oceniam jako bardzo dobrego lekarza.Jemu zawdzięczam całkowite wyleczenie syna w niedługim okresie czasu.Lekarz z Rej.Przychodni Zdrowia Psychicznego nie rokował całkowitego powrotu do normalnego życia.Byłam załamana.Postanowiłam znalezc lepszego psychiatrę.Leczenie mojego syna przez dr.J.Krzyżowskiego dało pozytywny rezultat.Syn jest zdrowy funkcjonuje b.dobrze zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Poszłam do pana doktora z polecenia dość znanej i cenionej psycholog, niestety po wizycie u niego straciłam całkowicie do niej zaufanie. Poszłam tam pełna nadzieji, że wreszcie ktoś okaże się na tyle kompetentny aby mi pomóc. Pan "doktor" zmierzył mi ciśnienie i powiedział: "Ma pani depresję, głowa do góry" a następnie przepisał jakieś psychotropy! Na szczeście zreflektowałam się w porę i nie wykupiła lekarstw, sama wizyta u doktora była dla mnie traumą, po której długo dochodziłam do siebie. Nikt jeszcze nie potraktował mnie w ten sposób, birąc pod uwage fakt że choroby psychiczne i leki, które się stosuje potdczas terapii to naprawde poważna sprawa. Po tygodniu od wizyty u Krzyżowskiego czuję sie dobrze i jednego jestem pewna-nie mam depresji. Całe szczeście że nie zaczęłam się szprycować psychotropami które przepisał mi pan doktor jedynie na podstwie krotkiego wywiadu i wydruku z cisnieniomierza! OSTRZEGAM PRZED TYM LEKARZEM!!! psychika to powazna sprawa i nie wolno podchodzić do niej jak do taśmy produkcyjnej!!

Witam, Właśnie wróciłam z drugiej wizyty u dr Krzyżowskiego, mój lekarz niestety zachorował i byłam zmuszona. Szczerze odradzam. Nie rozumie pacjentów, jest arogancki. Po 11 latach leczenia poprosiłam o zwolnienie bo nie daję rady w pracy - początkowo odmówił, dopiero raczej nieprzyjemna rozmowa (słono płatna ) zmusiła go do wypisania zwolnienia. Zupełnie nie wiem skąd bierze pomysły na książki jako że pacjent i jego problemy nie interesują go w ogóle. Zachowuje się tak jakby nie miał pojęcia o problemach psychiatrycznych w dzisiejszych czasach.