lekarz Janusz Szczęś

Odradzam, barak profesjonalizmu - lekceważące podejście. 1 maja, dzień po sporym wysiłku w pracy miałem koszmarny ból głowy nieporównywalny do niczego innego, przeleżałem w łóżku, podejrzewając przegrzanie na słońcu. Kolejnego dnia objawy nie ustąpiły. Udałem się do przychodni doktor Szczęść zastępował 'mojego lekarza'. Skołowany i ogólnie osłabiony zacząłem opowiadać co robiłem i co myślę, że może być powodem dolegliwości, by jakoś wyjaśnił co mi jest jak się zachować. Stwierdził, iż te detale go nie interesują, 'coś ściemniam', zmierzył ciśnienie zajrzał do gardła i stwierdził bym poszedł do apteki po paracetamol ...

Odradzam, barak profesjonalizmu - lekceważące podejście.

1 maja, dzień po sporym wysiłku w pracy miałem koszmarny ból głowy nieporównywalny do niczego innego, przeleżałem w łóżku, podejrzewając przegrzanie na słońcu. Kolejnego dnia objawy nie ustąpiły. Udałem się do przychodni doktor Szczęść zastępował 'mojego lekarza'. Skołowany i ogólnie osłabiony zacząłem opowiadać co robiłem i co myślę, że może być powodem dolegliwości, by jakoś wyjaśnił co mi jest jak się zachować. Stwierdził, iż te detale go nie interesują, 'coś ściemniam', zmierzył ciśnienie zajrzał do gardła i stwierdził bym poszedł do apteki po paracetamol jak mnie boli głowa.
Jak się później dowiedziałem, ból głowy był owocem silnego uderzenia, ale bez guza etc, dlatego nie zwróciłem uwagi od razu. Obniżone samopoczucie bóle kości - infekcja pęcherza zaczynająca dawać o sobie znaki parę dni przed wizytą w międzyczasie złapałem infekcja górnych dróg, zatoki.
Ostatecznie więc nie miałem okazji przekonać się jakim doktor jest diagnostą, po prostu mnie zbył. Myślę, iż jest w mieście jest tylu solidnych lekarz, że tego śmiało można omijać z daleka.