dr n. med. Jarosław Andrychowski

Neurochirurg

W lutym tego roku rezonans magnetyczny wykazał przepuklinę lędźwiową na poziomie L5 S1 z uciskiem na worek oponowy i nerw. Bardzo cierpiałam z powodu rwy kulszowej, ból promieniował mi wzdłuż prawej nogi i dochodził do palców stopy. Najgorsze były noce, prawie nie spałam a tabletki przeciwbólowe zniszczyły mi wątrobę. Rano miałam problemy nawet z ubraniem się i wykonywaniem najprostszych codziennych czynności. Bezskuteczne były zastrzyki, tabletki oraz rehabilitacja. Pani neurolog która zleciła wykonanie rezonansu magnetycznego powiedział że konieczna będzie operacja, ale ja za wszelką cenę chciałam jej uniknąć. Bałam się że będę na wózku inwalidzkim. Jeździłam do poleconych mi kręgarek które twierdziły, że operacja nie jest wcale potrzebna. Twierdziły że trzeba to tylko rozmasować, ale że to proces długotrwały. Długo więc tam jeździłam ,ale poprawy nie było, wręcz na odwrót było coraz gorzej. Chodziłam z coraz większym trudem, ale nadal ze strachu odsuwałam myśl o operacji. Trafiłam też do dyplomowanej fizjoterapeutki która twierdziła, że specjalizuje się w przepuklinach i wypuklinach. Wykonywała mi masaż, nastawianie kręgosłupa oraz rozciąganie na specjalnym łóżku rozciągającym. Owe łóżko miało spowodować, że przepuklina się wchłonie. Niestety było tylko gorzej, nie mogłam się nawet położyć na własne łóżko bez interwencji pogotowia i zastrzyków. Dopiero wtedy uświadomiłam sobie, że dłużej już nie mogę się łudzić że uniknę operacji. Moja znajoma poleciła mi dr Andrychowskiego, bo sama niedawno miała operację kręgosłupa odcinka szyjnego i dzięki fachowości Pana Doktora teraz już chodzi i z każdym dniem wraca do zdrowia. Wszystkie bóle jej ustąpiły, a miała straszne bóle głowy. Powiedziała mi też, że leżała z nią pani ze Śląska ponieważ przyjechała specjalnie do Warszawy aby operował ją właśnie dr Andrychowski. Po tej rekomendacji oraz po przeczytaniu kilkunastu wpisów na tym forum(jest ich tyle że nie sposób wszystkich przeczytać gdy człowiek cierpi) nie miałam już cienia wątpliwości. Mój stan był na tyle poważny, że zostałam przyjęta do szpitala na Pradze na cito. Miałam niewładną część prawej stopy oraz 3 palce a ból nawet na chwilę nie dawał o sobie zapomnieć. Na drugi dzień pobytu w szpitalu, po przetoczeniu plazmy(miałam za niską krzepliwość krwi przez przyjmowanie przez tyle miesięcy różnych środków przeciwbólowych) byłam operowana. N a drugi dzień po operacji mogłam już wstać i trochę się przejść po oddziale szpitalnym. Teraz mija już przeszło miesiąc od operacji i tak jak obiecał Pan Doktor rwa kulszowa nie powróciła. Czeka mnie jeszcze oczywiście rehabilitacja stopy i pobyt w sanatorium, ale nie mam już nieprzespanych nocy i nie faszeruję się lekami. Piszę tak obszerny post aby przekonać wszystkich bojących się operacji, że nie ma się czego bać jeśli trafi się do odpowiedniego lekarza, a takim z pewnością jest dr Andrychowski, który nie tylko jest profesjonalistą w swoim zawodzie ale ma jeż wielkie serce i zawsze czas dla swoich pacjentów. Nie bagatelizuje ich obaw i cierpliwie wysłucha każdego pacjenta. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panie Doktorze. Dzięki Panu zaczynam na nowo cieszyć się życiem. Na koniec chciałabym jeszcze raz podkreślić, że przepuklin się nie masuje ani nie rozciąga na żadnych sprzętach rehabilitacyjnych. Niestety ja trafiłam na nieuczciwych rehabilitantów którzy łudzili mnie możliwością uniknięcia operacji. Mam nadzieję, że osoby które mają przepuklinę i odwiedzają te forum, nie będą musiały przechodzić przez to co ja, tylko od razu zgłoszą się na operację i trafią na tak wspaniałego lekarza jakim jest z pewnością dr Jarosław Andrychowski.
Wdzięczna pacjentka z Mławy - Jolanta Okońska

Nie wiem, czy mogę już na tym etapie zamieścić tutaj moją opinię - jestem dopiero na początku drogi - ale proszę mi pozwolić na kilka uwag po pierwszym kontakcie z Panem Doktorem. Bóle kręgosłupa, a w zasadzie prawej nogi nękają mnie od ponad roku.Nie mogę siedzieć, trudno mi stać, ci, którzy na to cierpią, wiedzą o czym mówię. Życie z takim bólem to koszmar. Trzy cykle rehabilitacji nie dały nic.Jestem faszerowana najróżniejszymi lekami, zastrzykami, środkami p-bólowymi, które oczywiście niewiele dają. Pierwszy RM zrobiony w lutym br. wg "wysokiej klasy specjalisty" nie kwalifikował mnie do zabiegu. Miał pomóc rehabilitacja i prochy.Oczywiście nic to nie dało. Poza tym, że co chwila jestem na zwolnieniu i drżę o pracę.Jeden z "panów specjalistów wysokiej klasy" po ok. 2 min. wizyty był łaskaw powiedzieć mi,że to niemożliwe, żeby tak bolało, a poza tym na zabieg należy poczekać, bo przepuklina jest zbyt mała i w żlym miejscu(sic!), drugi "pan specjalista wysokiej klasy" w ogóle nic nie mówił i po kilku sekundach "wizyty" kazał przyjść ....później! Kiedy później- nie mam pojęcia! I miałam szczęście!!!! Trafiłam do DOKTORA.
1. Pan dr Andrychowski jest pierwszym lekarzem, który bardzo dokładnie oglądał wyniki obydwu rezonansów, tłumacząc mi jednocześnie, co jest na zdjęciach, co mi jest, dlaczego boli i co z tym można zrobić
2. ZBADAŁ mnie, czego obydwaj " specjaliści wysokiej klasy" nie zrobili, niezbyt ich to interesowało - jeden w trakcie wizyty rozmawiał przez telefon, drugiemu kolega naprawiał laptopa.
3. Dostałam skierowanie na dodatkowe, specjalistyczne badanie, które przed zabiegiem jest konieczne
4.POTRAKTOWAŁ MNIE JAK CZŁOWIEKA, NIE JAK RZECZ!!!!! Tłumaczył co, jak i dlaczego.
5. DAŁ MI NADZIEJĘ NA WYZDROWIENIE.....jestem pewna, że po zabiegu napiszę tutaj w podobnym tonie.
I jeszcze chciałam powiedzieć jedno - na wizytę u Pana Doktora czekałam jakieś 2 dni, kiedy powiedziałam Pani współpracującej z Doktorem, jak strasznie cierpię, zostałam przyjęta w niedzielę!!!! I DOSTAŁAM OD DOKTORA BEZCENNY DAR - NADZIEJĘ.
Pan Doktor sprawia wrażenie lekarza z powołania i....humanisty. A to takie ważne.

Byłam operowana przez Doktora 2,5 miesiąca temu z powodu dyskopatii kręgosłupa L5S1 oraz przepukliny międzykręgowej. Przez 4 miesiące przed operacją trzymała mnie ostra rwa kulszowa- okropny ból, który jest nie do opisania, problemy z chodzeniem, spaniem z normalną egzystencją. Każdy, kto boryka się z dyskopatią doskonale wie o co chodzi :-(. Teraz czuje się jak nowo narodzona - w zasadzie już na drugi dzień po operacji tak się czułam. Ból ustąpił, mogę normalnie funkcjonować bez żadnych leków, a naprawdę zjadłam ich ogromne ilości. Cieszę się, że zgodziłam się na operację i miałam ogromne szczęście trafić na tak uzdolnionego specjalistę. Dr Andrychowski jest przede wszystkim niezwykle ciepłym, uczynnym, pełnym dobroci i życzliwości człowiekiem, wzbudzającym ogromne zaufanie, a to potęguje szacunek i wielkie uznanie dla Jego osoby jako człowieka i lekarza - wybitnego neurochirurga, co nieustannie udowadnia swoją pracą. Pacjent nie musi zabiegać o to aby Pan Doktor zechciał go dobrze i skutecznie leczyć. To Dr Andrychowski służy każdemu człowiekowi swoją ogromną wiedzą, talentem i umiejętnościami medycznymi czyniąc to w niezwykle ujmujący sposób, co sprawia, że zarówno pacjenci jak i ich najbliżsi pozostają pod ogromnym wrażeniem Jego wspaniałej osobowości. Zespół ludzi jaki z nim pracuje i mu podlega, prowadzi po mistrzowsku i wyczuwa się przyjazną atmosferę, co w przypadku zestresowanego pacjenta jakim byłam ma niebywałe znaczenie. Ma po prostu wspaniałe podejście do ludzi, a przy tym egzekwuje skutecznie wszystkie polecenia. Dr Jarosław Andrychowski jest żywym i autentycznym dowodem na to, że wzniosłe słowa Przysięgi Hipokratesa to nie puste frazesy, ale święte zasady, którymi w pełni można kierować się w pracy lekarza. Serdecznie polecamy wszystkim cierpiącym i potrzebującym. Gorąco dziękujemy Panie Doktorze i pozostajemy w głębokim szacunku. Z wyrazami uznania Jolanta Warowna.

Bardzo dziękuję doktorowi Andrychowskiemu za przeprowadzenie operacji przepukliny odcinka lędźwiowego kręgosłupa w grudniu 2010r. Przed zabiegiem drętwiała mi lewa noga i utrzymywały się silne bóle kręgosłupa. Wykonałam rezonans magnetyczny, który wykazał dwie przepukliny. Po konsultacji z doktorem Andrychowskim, który zasugerował, że jedyną formą skutecznej pomocy jest jak najszybsza operacja, długo się zastanawiałam czy podjąć się ryzyka operacji. Pan doktor precyzyjnie wytłumaczył mi na czym polega operacja, rozumiał moje obawy, jednak cierpliwie przekonywał mnie do podjęcia słusznej decyzji. Mimo, że upłynęło niewiele czasu od operacji już mogę zauważyć poprawę stanu zdrowia, co zawdzięczam dr Andrychowskiemu. Podczas pobytu w Szpitalu Praskim Doktor otaczał mnie troskliwą opieką, zainteresowaniem i w każdej potrzebie można było na niego liczyć, za co jestem mu bardzo wdzięczna i na tym forum serdecznie DZIĘKUJĘ. Według mnie jest to lekarz z powołania o wielkim sercu, oddany pacjentowi. Z wyrazami szacunku i życzeniami wielu sukcesów w pracy zawodowej – Anna K. z okolic Ciechanowa.

Przyłączam się do pochlebnych ocen dra Andrychowskiego, choć zazwyczaj unikam publicznego wartościowania innych osób. To ceniony w środowisku medycznym specjalista. Rzeczowy, kompetentny, a przede wszystkim zwyczajnie ludzki. Doktor podjął się reoperacji nawrotowej przepukliny krążka międzykręgowego (L5-S1) po zabiegu wykonanym w innym ośrodku. Na szczęście dolegliwości z odcinka lędźwiowego znacznie się zmniejszyły, co spowodowało odłożenie decyzji o zabiegu. Niestety mam też od niedawna problemy z kręgosłupem szyjnym, a to jest już "wyższa szkoła jazdy" dla neurochirurgów czy też ortopedów-traumatologów. Z tego co wiem, dr Andrychowski z powodzeniem zajmuje się także leczeniem "szyjek", więc mimo wszystko, z nadzieją i optymizmem patrzę na przyszłość mojego schorowanego kręgosłupa :). Pozdrawiam wszystkich pacjentów doktora, życząc wielu sił w codziennych zmaganiach z chorobą.
Jarek G.

"Potraktował mnie jak człowieka" Chciałabym wszystkim polecić doktora Jarosława Andrychowskiego. Jednocześnie bardzo gorąco mu podziękować za przeprowadzenie operacji (przepuklina dyskowa po str. prawej na poziomie L4 L5,ucisk na worek opony twardej, usunięcie wypadniętego jądra miażdżystego dysku). Doskonale przeprowadzona operacja, dzięki której ustąpił ból i usprawnił moją prawą nogę, w której miałam niedowład przez rok. Dzięki Jego ogromnej wiedzy i umiejętnościom prawdziwego profesjonalisty mogę funkcjonować bez bólu. Doktor Jarosław Andrychowski jest człowiekiem wielkiego serca. Rozumie chorego, poświęca dużo uwagi pacjentom przed jak i po operacji. To bardzo mądry i wybitny człowiek ...

"Potraktował mnie jak człowieka"
Chciałabym wszystkim polecić doktora Jarosława Andrychowskiego. Jednocześnie bardzo gorąco mu podziękować za przeprowadzenie operacji (przepuklina dyskowa po str. prawej na poziomie L4 L5,ucisk na worek opony twardej, usunięcie wypadniętego jądra miażdżystego dysku). Doskonale przeprowadzona operacja, dzięki której ustąpił ból i usprawnił moją prawą nogę, w której miałam niedowład przez rok. Dzięki Jego ogromnej wiedzy i umiejętnościom prawdziwego profesjonalisty mogę funkcjonować bez bólu. Doktor Jarosław Andrychowski jest człowiekiem wielkiego serca. Rozumie chorego, poświęca dużo uwagi pacjentom przed jak i po operacji. To bardzo mądry i wybitny człowiek oraz świetny fachowiec. Lekarz z powołania. Bez wahania można powierzyć mu swoje zdrowie i życie.
" Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Zofia Pierzchała z rodziną.
Kozienice

Doktor Andrychowski - "złote ręce". Rok temu operował naszą ciocię w stanie krytycznym, dziś jest już po ślubie i funkcjonuje normalnie. Życzymy Doktorze, by jeszcze wiele razy niemożliwe stało się możliwe. Lekarz z czystym sercem godny polecenia - uwierzcie. Dziękujemy.

Doktor to wspaniały człowiek. Ja trafiłam do Niego w Piątek wieczorem a już w poniedziałek byłam operowana. Stan mój był tak ciężki że doktor przesunął termin operacji innego chorego, a zajął się mną. Z tego co wiem uniknęłam śmierci dzięki doktorowi. Serdecznie dziękuję Panie doktorze chociaż wiem że słowo dziękuję to za mało za to co Pan dla mnie zrobił.Ludzie Wierzcie mi to wielki człowiek.

Chciałabym wszystkim polecić doktora Jarosława Andrychowskiego, jednocześnie gorąco mu z całego serca podziękować. Pan doktor uratował życie mojego narzeczonego. Radek 4.10.2010 trafił do szpitala Bielańskiego i na drugi dzień został operowany (usunięcie naczyniaka) przez dr Andrychowskiego. Dzięki jego ogromnej wiedzy i umiejętnościom dziś Radek wraca do zdrowia, nie ma żadnych niedowładów i uszkodzeń po krwiaku a wszystko skończyło się dobrze. Dziękuję również za życzliwość i troskę okazaną mojej osobie oraz rodzicom. Doktor Jarosław Andrychowski to świetny fachowiec, człowiek któremu bez wahania można powierzy swoje życie lub zdrowie, który naprawdę interesuje się losem swoich pacjentów.

Bardzo dziękuje doktorowi Andrychowskiemu za przeprowadzenie operacji przepukliny jądra miażdżystego krążka międzykręgowego na poziomie C4-C5 w obrębie kręgosłupa szyjnego , w dniu 23.09.2010r. Przed zabiegiem drętwiały mi ręce . Podczas pobytu w Szpitalu Praskim p.w.Przemienienia Pańskiego na oddziale Urazowo-Ortopedycznym (Chirurgia jednego dnia ) pan doktor opiekował się mną z zainteresowaniem ,za co jestem mu bardzo wdzięczny i serdecznie DZIĘKUJE . Jest to lekarz z powołania o wielkim sercu , oddany pacjentowi . Z wyrazami szacunku i życzeniami wielu sukcesów w pracy zawodowej , dla całego personelu tego oddziału . Norbert Szlesiński z Żuromina