dr n. med. Jarosław Andrychowski

Neurochirurg

Polecany lekarz przez wielu pacjentów , konsultant,

Polecany lekarz przez wielu pacjentów , konsultant,

Bylem operowany u dr.Andrychowskiego na odcinek ledzwiowy i nadal mi noga dretwieje i w prawym boku boli.Drugiej operacji bym sie nie podjal. Gorzej sie czuje niz przed.Zabieg mialem robiony 2011r.

Byłam operowana przez Doktora 2,5 miesiąca temu z powodu dyskopatii kręgosłupa L5S1 oraz przepukliny międzykręgowej. Przez 4 miesiące przed operacją trzymała mnie ostra rwa kulszowa- okropny ból, który jest nie do opisania, problemy z chodzeniem, spaniem z normalną egzystencją. Każdy, kto boryka się z dyskopatią doskonale wie o co chodzi :-(. Teraz czuje się jak nowo narodzona - w zasadzie już na drugi dzień po operacji tak się czułam. Ból ustąpił, mogę normalnie funkcjonować bez żadnych leków, a naprawdę zjadłam ich ogromne ilości. Cieszę się, że zgodziłam się na operację i miałam ogromne szczęście trafić na tak uzdolnionego specjalistę. Dr Andrychowski jest przede wszystkim niezwykle ciepłym, uczynnym, pełnym dobroci i życzliwości człowiekiem, wzbudzającym ogromne zaufanie, a to potęguje szacunek i wielkie uznanie dla Jego osoby jako człowieka i lekarza - wybitnego neurochirurga, co nieustannie udowadnia swoją pracą. Pacjent nie musi zabiegać o to aby Pan Doktor zechciał go dobrze i skutecznie leczyć. To Dr Andrychowski służy każdemu człowiekowi swoją ogromną wiedzą, talentem i umiejętnościami medycznymi czyniąc to w niezwykle ujmujący sposób, co sprawia, że zarówno pacjenci jak i ich najbliżsi pozostają pod ogromnym wrażeniem Jego wspaniałej osobowości. Zespół ludzi jaki z nim pracuje i mu podlega, prowadzi po mistrzowsku i wyczuwa się przyjazną atmosferę, co w przypadku zestresowanego pacjenta jakim byłam ma niebywałe znaczenie. Ma po prostu wspaniałe podejście do ludzi, a przy tym egzekwuje skutecznie wszystkie polecenia. Dr Jarosław Andrychowski jest żywym i autentycznym dowodem na to, że wzniosłe słowa Przysięgi Hipokratesa to nie puste frazesy, ale święte zasady, którymi w pełni można kierować się w pracy lekarza. Serdecznie polecamy wszystkim cierpiącym i potrzebującym. Gorąco dziękujemy Panie Doktorze i pozostajemy w głębokim szacunku. Z wyrazami uznania Jolanta Warowna.

Dr. Jarosław Andrychowski bardzo doby lekarz i człowiek z konkretnym i odpowiednim (moim zdaniem)podejściem do pacjenta. Takich lekarzy nam potrzeba w ciężkich chwilach choroby.

W lutym tego roku rezonans magnetyczny wykazał przepuklinę lędźwiową na poziomie L5 S1 z uciskiem na worek oponowy i nerw. Bardzo cierpiałam z powodu rwy kulszowej, ból promieniował mi wzdłuż prawej nogi i dochodził do palców stopy. Najgorsze były noce, prawie nie spałam a tabletki przeciwbólowe zniszczyły mi wątrobę. Rano miałam problemy nawet z ubraniem się i wykonywaniem najprostszych codziennych czynności. Bezskuteczne były zastrzyki, tabletki oraz rehabilitacja. Pani neurolog która zleciła wykonanie rezonansu magnetycznego powiedział że konieczna będzie operacja, ale ja za wszelką cenę chciałam jej uniknąć. Bałam się że będę na wózku inwalidzkim. Jeździłam do poleconych mi kręgarek które twierdziły, że operacja nie jest wcale potrzebna. Twierdziły że trzeba to tylko rozmasować, ale że to proces długotrwały. Długo więc tam jeździłam ,ale poprawy nie było, wręcz na odwrót było coraz gorzej. Chodziłam z coraz większym trudem, ale nadal ze strachu odsuwałam myśl o operacji. Trafiłam też do dyplomowanej fizjoterapeutki która twierdziła, że specjalizuje się w przepuklinach i wypuklinach. Wykonywała mi masaż, nastawianie kręgosłupa oraz rozciąganie na specjalnym łóżku rozciągającym. Owe łóżko miało spowodować, że przepuklina się wchłonie. Niestety było tylko gorzej, nie mogłam się nawet położyć na własne łóżko bez interwencji pogotowia i zastrzyków. Dopiero wtedy uświadomiłam sobie, że dłużej już nie mogę się łudzić że uniknę operacji. Moja znajoma poleciła mi dr Andrychowskiego, bo sama niedawno miała operację kręgosłupa odcinka szyjnego i dzięki fachowości Pana Doktora teraz już chodzi i z każdym dniem wraca do zdrowia. Wszystkie bóle jej ustąpiły, a miała straszne bóle głowy. Powiedziała mi też, że leżała z nią pani ze Śląska ponieważ przyjechała specjalnie do Warszawy aby operował ją właśnie dr Andrychowski. Po tej rekomendacji oraz po przeczytaniu kilkunastu wpisów na tym forum(jest ich tyle że nie sposób wszystkich przeczytać gdy człowiek cierpi) nie miałam już cienia wątpliwości. Mój stan był na tyle poważny, że zostałam przyjęta do szpitala na Pradze na cito. Miałam niewładną część prawej stopy oraz 3 palce a ból nawet na chwilę nie dawał o sobie zapomnieć. Na drugi dzień pobytu w szpitalu, po przetoczeniu plazmy(miałam za niską krzepliwość krwi przez przyjmowanie przez tyle miesięcy różnych środków przeciwbólowych) byłam operowana. N a drugi dzień po operacji mogłam już wstać i trochę się przejść po oddziale szpitalnym. Teraz mija już przeszło miesiąc od operacji i tak jak obiecał Pan Doktor rwa kulszowa nie powróciła. Czeka mnie jeszcze oczywiście rehabilitacja stopy i pobyt w sanatorium, ale nie mam już nieprzespanych nocy i nie faszeruję się lekami. Piszę tak obszerny post aby przekonać wszystkich bojących się operacji, że nie ma się czego bać jeśli trafi się do odpowiedniego lekarza, a takim z pewnością jest dr Andrychowski, który nie tylko jest profesjonalistą w swoim zawodzie ale ma jeż wielkie serce i zawsze czas dla swoich pacjentów. Nie bagatelizuje ich obaw i cierpliwie wysłucha każdego pacjenta. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panie Doktorze. Dzięki Panu zaczynam na nowo cieszyć się życiem. Na koniec chciałabym jeszcze raz podkreślić, że przepuklin się nie masuje ani nie rozciąga na żadnych sprzętach rehabilitacyjnych. Niestety ja trafiłam na nieuczciwych rehabilitantów którzy łudzili mnie możliwością uniknięcia operacji. Mam nadzieję, że osoby które mają przepuklinę i odwiedzają te forum, nie będą musiały przechodzić przez to co ja, tylko od razu zgłoszą się na operację i trafią na tak wspaniałego lekarza jakim jest z pewnością dr Jarosław Andrychowski.
Wdzięczna pacjentka z Mławy - Jolanta Okońska

Byłema na konsultacji u pana dr.Andrychowskiego.Godny polecenia.

Byłema na konsultacji u pana dr.Andrychowskiego.Godny polecenia.

Witam.14.06.2011 MIAŁAM ZBIEG NA PRZEPUCHLINE.WYKONAŁ GO WŁAŚNIE PAN ANDRYCHOWSKI.MIMO PARU DNI PO ZABIEGU CZUJE SIĘ B.DOBRZE I MAM NADZIEJĘ ŻE WSZYSTKO SIĘ ŁADNIE ZAGOI I BĘDĘ MOGŁA USIĄŚĆ(po zabiegu przez pierwszy miesiąc nie jest to wskazane)CIESZĘ SIĘ ŻE TRAFIŁAM AKURAT TO PANA ANDRYCHOWSKIEGO I ŻE POSŁUCHAŁAM RAD OSÓB KTÓRYM ROBIŁ ZABIEG BY WŁAŚNIE Z NIM SIE SKONSULTOWAĆ.BARDZO MIŁY,DOKŁADNY I ZNAJĄCY SIĘ NA RZECZY CZŁOWIEK.NAPEWNO DODAM JESZCZE KOMENTARZ PÓŹNIEJ JAK MINIE CZAS I PORZĄDNIE BĘDĘ SIEDZIEĆ :) POLECAM WIZYTE U PANA ANDRYCHOWSKIEGO.MALWINA Z OKOLIC MŁAWY.

Witam. Dr. Andrychowski to przemiły i sympatyczny człowiek, a zarazem b. dokładny i świetny fachowiec. Operację kręgosłupa miałem 14 lutego 2001 - Przed operacją nie byłem w stanie swobodnie siedzieć i chodzić (straszne bóle lewej nogi od pośladka aż do stopy). Po operacji czuję się świetnie. Ból ustąpił. Teraz tylko została mi dwumiesięczna rehabilitacja dla szybkiego powrotu do pracy. Panie Doktorze WIELKIE DZIĘKI za pomoc, z Serdecznymi Pozdrowieniami i Życzeniami Wszystkiego Najlepszego w życiu osobistym i zawodowym. Pana pacjent, Andrzej Lipczyński z Warszawy.

Witam.

Panie Doktorze WIELKIE DZIĘKI za pomoc,
Pana pacjent, Andrzej Lipczyński z Warszawy.

Przyłączam się do pochlebnych ocen dra Andrychowskiego, choć zazwyczaj unikam publicznego wartościowania innych osób. To ceniony w środowisku medycznym specjalista. Rzeczowy, kompetentny, a przede wszystkim zwyczajnie ludzki. Doktor podjął się reoperacji nawrotowej przepukliny krążka międzykręgowego (L5-S1) po zabiegu wykonanym w innym ośrodku. Na szczęście dolegliwości z odcinka lędźwiowego znacznie się zmniejszyły, co spowodowało odłożenie decyzji o zabiegu. Niestety mam też od niedawna problemy z kręgosłupem szyjnym, a to jest już "wyższa szkoła jazdy" dla neurochirurgów czy też ortopedów-traumatologów. Z tego co wiem, dr Andrychowski z powodzeniem zajmuje się także leczeniem "szyjek", więc mimo wszystko, z nadzieją i optymizmem patrzę na przyszłość mojego schorowanego kręgosłupa :). Pozdrawiam wszystkich pacjentów doktora, życząc wielu sił w codziennych zmaganiach z chorobą.
Jarek G.

Bardzo polecam tego profesjonalnego i życzliwego lekarza. Byłem operowany 13.01 w Szpitalu Praskim w Warszawie z ubezpieczenia NFZ - mikrodiscektomia C5/C6. Zabieg polegał na obarczeniu kanału i korzeni oraz usunięciu osteofitów na tym poziomie, a także stabilizacji implantem Cervios. Po operacji szybko wyszedłem ze szpitala w dobrej formie. Doktor Jarosław Andrychowski to profesjonalista, który bardzo interesuje się pacjentem i jest godny polecenia jako specjalista wysokiej klasy. Henryk K. z Zielonej

Henryk K. z Zielonej