prof. dr hab. n. med. Jarosław Drożdż

2,5
2,1
2,2
2,1

Jestem ogromnie rozczarowana podejściem do pacjenta, który potrzebuje pomocy. Wizyta w gabinecie trwała ok 5 min. Pan doktor nie był szczególnie zaintetesowany moimi doleglowościami. Stwierdził, że leczenie jest niemożliwe, gdyż nie mam zmierzonego i zapisanego pulsu podczas przyspieszonej akcji serca. Nie zlecił żadnych badań. Nie polecam. Brak empati i zainteresowania pacjentem.

Przyszłam do Pana doktora ze skierowaniem od kardiologa na wykonanie zabiegu kardiowesji. Krótkie badanie stetoskopem, po którym Pan doktor stwierdził, że nie kwalifikuję się do zabiegu ponieważ "... jestem za stara...". Życzę Panu doktorowi żeby nie zaznał starości ponieważ może się spotkać z podobnym potraktowaniem. p.s. Na szczęście w WAM-ie przyjęto mnie uprzejmie, bez przeciwwskazań do zabiegu i na cito.

p.s.

Lekarz nie jest zainteresowany pacjentem. Zadał pytania jakie leki biorę i czy leczę się przewlekłe. Udawał że bada bo stetoskop przyłożył w 4 miejscach na sekundę ( poważnie). Pomimo że mówiłam o dolegliwościach, przyniosłam wypis z Soru, przedstawiłam obciążenie rodzinne - zignorował mnie. Nie polecam. Może i szybki termin ale zero wnikliwości i zaangażowania.

Na wizytę do kardiologa czekałam rok. Lekarz nawet nie spojrzał na wydruk EKG. Podważył wcześniej stwierdzoną niedomykalność zastawki dwu dzielnej. Nie spojrzał na wcześniejsze wyniki echo serca oraz informacje z stwierdzeniem niedomykalności zastawki dwu dzielnej serca. Nie interesowały go wyniki badań krwi ostatnio wykonane. Nie zmierzył nawet ciśnienia. Po osłuchanie stetoskopem stwierdził że już wszystko wie i nic mi nie jest. Na pytanie choć by o wykonanie echo serca stwierdził że nie będzie mnie narażał na takie niebezpieczeństwo jakim jest echo serca. Podważył wydane skierowanie przez lekarza pierwszego kontaktu oraz w informacji do lekarza kierującego wpisał iż nie widzi podstaw do stosowania betablokerów i innego rodzaju farmakologii. Kolejna wizyta zalecana przy ciśnieniu po wyrzej 140 /90 gdzie drugą wartość ciśnienia mam zbyt wysoką i zawsze miałam niskie ciśnienie. Na koniec tylko informacja proszę się nie denerwować , żyć normalnie i pracować . Brak szacunku do pacjenta i brak możliwości zapytania z kąd takie objawy gdyż Pan doktor po prostu stwierdza że nic mi nie jest i otwiera drzwi prosząc kolejnego pacjenta. Szkoda zdrowia, czasu i nerw na oczekiwanie na wizytę u Pana doktora.

Rozczarowanie to za delikatne słowo- jestem oburzona.Była to moja pierwsza wizyta na NFZ u kardiologa na którą czekałam 5 miesięcy. Zainteresowanie pacjentem zerowe. Profesor nie wykonał nic ponad dotknięcie stetoskopem kilka razy. Badanie ciśnienia nie miało miejsca .Moje słowa były odbijane schematem -proszę schudnąć bo to jest bardzo ważne.Mam 168 cm i wazę 69 kg -tłuścioch prawda. Pisząc te słowa chcę przestrzec nowych pacjentów -szkoda czasu i nerw .Tytuł przed nazwiskiem to jakiś przypadek ,bo na pewno nie chęć niesienia pomocy pacjentom.

Wizyta na NFZ trwała cztery minuty.Lekarz spojrzał na wyniki zajęło mu to ułamek sekundy ,a było tego naprawdę dużo.Przeswietlenia płuc nawet nie wyjął z koperty,opisem też nie był zainteresowany .Od lat leczę się na nadciśnienie co przekazałam na wizycie.Nie zbadano mi ciśnienia nie zapytano jak się czuje i stwierdzono,że nadciśnienia nie mam.Na jakiej podstawie!!!,bo nawet w wypisie ze szpitala jest takie rozpoznanie Człowiek niemiły jakby robił łaskę,że musi tam siedzieć.Traktuje pacjenta jaj intruza.A to za nasze pieniądze się kształcił,.Może warto przypomnieć sobie przysięgę Hipokratesa.Lekarz jest dla ludzi nie dla kasy

Podziwiam za tak szybkie czytanie przyniesionych badań. Nikt nie jest w stanie tak szybko zapoznać się z nimi i postawić diagnozy w 3 min a tyle trwała wizyta.Tak nie powinno być. Szkoda czasu

Po dzisiejszej wizycie utwierdzam sie jeszcze bardziej w przekonanu ze wizyty na NFZ u profesorow (tak..specjalnie orsez male "p")

Pierwsza wizyta trwala moze 5 minut ,wywiad z pacjentem zaden bo co mozna sie dowiedziec lub pszeczytac w 5 minut . Choruje na serce od 30 lat i nigdy wczesniej nie spotkalam sie z tak okropnym lekarzem.

Najlepszy lekarz jakiego spotkałem! Olbrzymia wiedza, wielka kultura osobista, ciepłe podejście do mnie jako pacjenta oraz zaangażowanie podczas wstępnej diagnozy i prowadzenia leczenia to niedościgniony wzór postawy lekarza. Dzięki wiedzy prof. Drożdża uniknę problemów ze skaczącym ciśnieniem oraz kolejnych udarów których przyczyną był jak się okazało otwór w sercu. Z pełnym przekonaniem polecam prof. Drożdża każdemu kto ma problemy kardiologiczne.

Najlepszy lekarz jakiego spotkałem!