Nazywam się Jerzy Bajko. Urodziłem się dnia 8.11.1954 roku w Koszalinie w rodzinie inteligenckiej. Ojciec mój był z zawodu inżynierem budownictwa lądowego, matka jest z zawodu lekarzem - specjalistą pediatrii i psychiatrii (obecnie przebywa na emeryturze). Do szkoły podstawowej uczęszczałem w Gryfinie, następnie kontynuowałem naukę w Liceum Ogólnokształcącym Nr 2 w Szczecinie. Po zdaniu matury w roku 1973 dostałem się na Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W czasie studiów uczestniczyłem w pracach Studenckiego Towarzystwa Naukowego (początkowo w Kole Naukowym przy Zakładzie Histologii Instytutu Biostruktury PAM - opiekun koła: Dr. Różewicka) a następnie w Kole Naukowym przy Klinice Neurochirurgii PAM - opiekun koła: I. Kojder).

Jako autor pracy naukowej pt. "Wpływ podawania niektórych insektycydów na odczyny histochemiczne fosfatazy kwaśnej i zasadowej jelita cienkiego białych myszy" otrzymałem pierwszą pierwszą nagrodą w dziedzinie prac teoretycznych na Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych w roku 1997, praca ta została zakwalifikowana na Międzynarodową Sesję Studenckich Kół Naukowych w Debrecenie w 1997 roku oraz na Sesję Ogólnopolską "Sympozjum Medicum" 1977. W tym czasie też napisałem pracę opublikowaną w acta Morphologica (1976) pt. "Aberracje chromosomów mejotycznych wywołane działaniem niektórych insektycydów". Wraz z moim wieloletnim przyjacielem, obecnie profesorem Uniwersytetu Filadelfijskiego - Mariuszem Ratajczakiem. W 1977 roku odbyłem kilkumiesięczną praktykę studencką w Szpitalu Uniwersyteckim w Izmirze w Klinice Neurochirurgii kierowanej przez prof. E. Tunsbey.

W Klinice Neurochirurgii PAM początkowo pracowałem na etacie szpitalnym a po roku przeszedłem na etat nauczyciela akademickiego. W 1988 roku pracowałem w ramach stażu zagranicznego naukowego (byłem wysłany przez Klinikę Neurochirurgii) w Centrum Badań Zaburzeń Funkcjonalnych Systemu Nerwowego w Grenoble pod kierownictwem dr Simone Garrel. W 1999 roku odbyłem staż naukowy w Oddziale Neurochirurgii Szpitala La PAZ w Madrycie pod kierownictwem dr M.G. Blaquez. W roku 1982 zmieniłem miejsce zamieszkania i miejsce pracy zatrudniony byłem od stycznia 1984 roku w Poradni Neurologicznej ZOZ Gryfice. Od marca 1984 wracam do Szczecina i pracuję jako asystent w Oddziale Neurologii WSZ uzyskując specjalizację w dziedzinie neurologii pod kierunkiem dr n. med. Krystyny Kowalczyk. Od stycznia 1987 wracam do Kliniki Neurochirurgii gdzie pracuję nieprzerwanie do roku 1992, specjalizuję się w dziedzinie neurochirurgii pod kierunkiem pana doc. Jana Ślósarka (1989).

Od roku 1992 poświęcam się pracy w Pomocy Doraźnej i pracuję w WSPR w Szczecinie jako kierownik Podstacji WSPR - Wilcza 1. Od wielu lat jestem żywo zainteresowany epidemiologią niektórych schorzeń neurologicznych, byłem współautorem opracowania poświęconego epidemiologii krwiaka wewnątrzczaszkowego spontanicznego, uczestniczyłem w Międzynarodowej Konferencji: "Młodzież a AIDS" - Warszawa, listopad 1999 rok, byłem słuchaczem II Ogólnopolskiego Forum Prawniczo - Medycznego w Warszawie - 1999 rok. W czasie odbywania staży zagranicznych w ośrodkach zachodnich (Turcja, Francja, Hiszpania) mogłem zapoznać się bezpośrednio ze sposobem działania służb sanitarnych w tych krajach, podtrzymywanie tych kontaktów pozwala mi pogłębić wiedzę w tym zakresie. Nadto biegła znajomość obsługi komputera pozwala mi śledzić na bieżąco sytuację sanitarno - epidemiologiczną w kraju i na świecie.

Od 1999 roku jestem pracownikiem Inspekcji Sanitarnej na stanowisku kierownika Działu Epidemiologii a od czerwca 1999 decyzją Pana Prezydenta Miasta Szczecina pełniłem obowiązki Miejskiego Inspektora Sanitarnego - Dyrektor MSSE (do września 2000 r.).

Obecnie zatrudniony jestem w Oddziale Neurochirurgii WSZ w Szczecinie ,kierowanym przez Pana Profesora dr hab. n.med. Jana Ślósarka.

Publikacje
Wykaz publikacji:

1. I. Kojder, A. Starkiewicz, J.Bajko . E. Remigolska, K. Niezabitowski
"Badania wzrokowych potencjałów wywołanych u chorych po przebytym odlegle nieurazowym krwiaku śródmózgowym" w Neurol.,Neurochir.Pol.1988 T.XXII Nr.4

2. I. Kojder, E. Mozolewski, J. Bajko, E. Zietek, B. Chomczyk, A. Kościuczyk
"Następstwa mózgowe urazów przedniego dołu czaszki powikłanych przetoką płynową leczone zewnątrz i wewnątrzczaszkowym dostępem chirurgicznym"
Praca oddana do druku w Otolaryngologii Polskiej czerwiec 1988

3. I. Kojder, J. Bajko, E. Remigolska, L. Herbowski, K. Niezabitowski
"Lakuna opustoszewniowa mózgu po przebytym samoistnym krwiaku śródmózgowym leczonym zachowawczo i operacyjnie"
Praca wykonana w ramach tematu nr. RPBR MZ. V. 14-PAM/12/86

4. I. Kojder, L. Herbowski, J. Bajko
"Ciśnienie wewnątrzczaszkowe w przypadku nieurazowych krwiaków śródmózgowych - obserwacje własne i analiza piśmiennictwa"
Praca oddana do druku w Neurol. Neurochir. Pol.

5. L. Herbowski, J. Bajko, I. Krogulska
"Wewnątrzczaszkowy pourazowy krwiak podtwardówkowy międzypółkulowy. Opis przypadku"
Praca oddana do druku w Neurol. Neurochir. Pol. - lipiec 1989

6. L. Herbowski, J. Bajko, I. Krogulska
"Rozszerzona karta ze skalą oceny poziomu uszkodzenia pnia mózgu w badaniu chorego po ciężkim urazie czaszkowo-mózgowym" w materiałach naukowych i sympozjum neuroanestezjologicznego Wrocław czerwiec 1988

Prace ogłoszone do druku IV Rostocker Liquersymposium, 7 - 8 listopad 1988

1. A. Potemkowski, B. Millo,J.Bajko Z. Osuch
"C-reaktives Protein In Liquer cerebrespinalis bei Schadel-Hirn Traumen"

2. B. Mille, A. Potemkowski,J.Bajko Z. Osuch
"Beta - 2 mikroglobulin In Liquer cerebrespinalis in Hirntumoren"

Znajomość języków obcych:
Francuski - biegle
Rosyjski - dobry
Angielski - podstawowy

Zapraszam serdecznie.

Ogólnie OK, trzeba się dość sporo naczekać na wejście do gabinetu (zamiast wejść o 15, wchodzi się nawet przed 16 itp.), jednak doktor wydaje się kompetentny, tłumaczy, na czym polega choroba pacjenta. Oczywiście przypisuje leki przeciwbólowe, które niekoniecznie poprawiają codzienne życie, ale w jakiś sposób ułatwiają funkcjonowanie. Faktycznie kieruje do innych specjalistów, aptek (rzekomo ze zniżką), na jakieś badania (np. rezonans), a za wszystko niestety trzeba płacić. Jednak zważywszy na naszą służbę zdrowia i czas oczekiwania na wizytę (lekarz rodzinny - kazano mi czekać 2 tygodnie na zwykłą wizytę w Luxmedzie!), myślę, że warto zapłacić. Jestem w trakcie leczenia, więc dopiero się okaże, jakim lekarzem jest dr Bajko, jednak ogólnie wystawiam pozytywny komentarz.

~p. Robert • 6 stycznia 2012 21:42 Bardzo pozytywna ‘postać’. Po zakończeniu bezowocnej współpracy w moim lekarzem z poelcenia znajomego trafiłem do dr Bajko i to rzeczywiście była zupełeni ‘inna bajka’. :)))) bardzo rzetelnie i rzeczowo wytłumaczył mi na czym polega moje schorzenie i co wolno nam zrobić w tym temacie a czego nie.poza tym z własnej inicjatywy polecił apteke gdzie elki kupie w przeystepnej cenie!!!

~p. Robert • 6 stycznia 2012 21:42

Zdecydowałam się na wizytę u tego lekarza bazując w głównej mierze na opiniach internautów. Jednak bardzo się rozczarowałam. Lekarz poświęcił mi bardzo mało czasu, nie przejrzał wszystkich badań, które miałam przy sobie, spoglądał tylko nerwowo na zegarek. Mało tego, dość bezwzględnie zmusza pacjentów do konsultacji z innymi, przez siebie wskazanymi specjalistami. Poza tym dość bezpośrednio podchodzi do pacjenta, co nie zawsze jest dobrze odbierane. Niestety z mojej strony to była pierwsza i ostania wizyta u tego lekarza. Kompletnie nic ona nie wniosła. Pozytywne komentarze na temat tego lekarza to pewnie skuteczna reklama, która bardzo myli pacjenta.

wspaniały lekarz i człowiek, godny polecenia. Jako jedyny postawił trafną diagnozę i pokierował dalej. Polecam

GODNY POLECENIA LEKARZ BYŁAM TYLKO RAZ NA WIZYCIE I DZIĘKUJĘ TEMU LEKARZOWI ZA POSTAWIENIE KONKRETNEJ DIAGNOZY I ZASTOSOWANIE DALSZEGO LECZENIA BO ŻADEN LEKARZ PRZEZ ROK CZASU NIE UMIAŁ MI POMÓC

Przyjechałam z daleka i nie zawiodłam się, pokierował mnie natychmiast do szpitala, jestem juz po zabiegu,wyleczona !

Jest nastawiony na odbiór - słucha,trafnie ocenia - polecam Zuzanna Oksajda

Jest nastawiony na odbiór - słucha,trafnie ocenia - polecam
Zuzanna Oksajda

jest ok,Jest godny polecenia,jestem zadowolona z jego usługi

jest ok,Jest godny polecenia,jestem zadowolona z jego usługi

Jest OK,ma dar słuchania i pomaga ludziom

Jest OK,ma dar słuchania i pomaga ludziom

byłam tylko jeden raz na wizycie ale odbieram zachowanie lekarza jako bardzo profesjonalne