Dodaj opinię Umów wizytę

Jestem specjalistą psychologiem klinicznym, psychoterapeutą i hipnoterapeutą, członkiem Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członkiem Zarządu Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W latach 2009 – 2012 pełniłem funkcję Wiceprezesa Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań Nad Hipnozą, jest członkiem Towarzystwa. Jestem założycielem i właścicielem Centrum Szkoleń i Usług Psychologicznych Akademia Psyche oraz współzałożycielem i członkiem Zarządu Fundacji "Dziękuję Ci za Służbę".

W latach 2003 – 2013 pracowałem,w Oddziale Psychoterapii Szpitala SP ZOZ MSW w Krakowie, w latach 2008 – 2011 w Poradni Psychologicznej NZOZ Med-Skarpa. Studia magisterskie ukończyłem na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie również uzyskałem stopień naukowy doktora nauk humanistycznych. Posiadam też tytuł magistra inżyniera mechanika, po ukończeniu Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Ukończyłem Całościowe Szkolenie do Certyfikatu z Psychoterapii prowadzone przy Oddziale Nerwic Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum UJ; szkolenie w Zakresie Poradnictwa Gestalt, prowadzone przez Gestaltowski Instytut Edukacji i Rozwoju Osobistego oraz dwustopniowe szkolenie w zakresie Hipnozy Terapeutycznej, prowadzone przez Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.

W pracy psychoterpeutycznej opieram się przede wszystkim na podejściu psychoanalitycznym (jest mi bliska pierwotna wersja psychoanalizy), przy czym korzystam z rzadkich metod rozwiniętych na bazie psychoanalizy. Jedną z nich jest metoda rozwijana od lat 20-tych w środowisku wiedeńskich psychoterapeutów, przekazaną mi w wersji opracowanej przez wiedeńską psychoterapeutkę polskiego pochodzenia, Barbarę Jakel. Po odbyciu szkolenia z tej metody uzyskałem certyfikat Psychoterapii Więzi Prenatalnej i Okołoporodowej (rekomendowany przez International Society of Prenatal and Perinatal Psychology and Medicine (ISPPM)).

Posiadam też Dyplom Hipnoterapeuty wydany przez INTERNATIONALE GESELLSCHAFT FÜR THERAPEUTISCHE HYPNOSE UND HYPNOSEFORSCHUNG (I-GTH) – Międzynarodowe Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą (I-GTH).

Moje doświadczenie w zakresie psychoterapii, hipnozy klinicznej i hipnoterapii zdobywałem przede wszystkim u psychoterapeutów i superwizorów psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego.

Pracuję z pacjentami z zaburzeniami nerwicowymi, z zaburzeniami osobowości, w tym dysocjacyjnymi. Podejmuję się też pracy z pacjentami psychotycznymi oraz z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychosomatyczne i doświadczającymi nadmiernego stresu.

Do Doktorza Korzewskiego trafiłem (miałem 24 lata) w bardzo trudnej sytuacji psychicznej. Cierpiałem na bardzo mocne zaburzenia lękowe (lęk przed lękiem) i fobię społeczną co siłą rzeczy skutkowało odizolowaniem się od świata, ludzi i rezygnacją z aktywnego trybu życia. Żadne słowa nie oddadzą z jakim cierpieniem to zaburzenie się wiąże. Przeczytałem mnóstwo książek na temat samopomocy ale nie potrafiłem zmniejszyć chociaż trochę napięcia, które towarzyszyło mi 24 godziny na dobę. Dlatego postanowiłem poszukać pomocy. Tak trafiłem do Doktora Korzewskiego co było początkiem procesu leczniczego. Jego postawa pełna wyrozumiałości oraz doświadczenie w radzeniu sobie z tego typu problemami pomogły wrócić mi do formy. Już kilka spotkań dało mi nadzieję, której tak bardzo potrzebowałem. Po podzieleniu się swoją historią z Dr Korzewskim, zaczęliśmy się krok po kroku wspólnie przyglądać temu co się dzieje ze mną i poprzez zastosowanie odpowiednich metod zaczęliśmy stopniowo odciążać ciało oraz psychikę z nadmiaru napięcia i lęku. Teraz udało mi się wrócić na studia i pójść do pracy, czyli zrobić coś co przed podjęciem leczenia było dla mnie nie do pomyślenia. Jeśli, ktoś chce poszukać profesjonalnej pomocy, i po prostu przestać niepotrzebnie cierpieć i dołować się, niech spróbuje pracy z Osobą która wie co zrobić z tym nieznośnym lękiem i fobią społeczną. Naprawdę można sobie pomóc.

Wciąż poszukujesz "Psycholog kliniczny Kraków"?

mgr
Barbara Struzikowska