dr n. hum. Jerzy Korzewskidr n. hum. Jerzy Korzewski - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3

dr n. hum. Jerzy Korzewski

Psycholog kliniczny, Psychoterapeuta

Nikt nie ocenił jeszcze tego lekarza.
Bądź pierwszym pacjentem, który wystawi mu opinię!

Dodaj opinię Umów wizytę

Jestem specjalistą psychologiem klinicznym, psychoterapeutą i hipnoterapeutą, członkiem Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członkiem Zarządu Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W latach 2009 – 2012 pełniłem funkcję Wiceprezesa Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań Nad Hipnozą, jest członkiem Towarzystwa. Jestem założycielem i właścicielem Centrum Szkoleń i Usług Psychologicznych Akademia Psyche oraz współzałożycielem i członkiem Zarządu Fundacji "Dziękuję Ci za Służbę".

W latach 2003 – 2013 pracowałem,w Oddziale Psychoterapii Szpitala SP ZOZ MSW w Krakowie, w latach 2008 – 2011 w Poradni Psychologicznej NZOZ Med-Skarpa. Studia magisterskie ukończyłem na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie również uzyskałem stopień naukowy doktora nauk humanistycznych. Posiadam też tytuł magistra inżyniera mechanika, po ukończeniu Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Ukończyłem Całościowe Szkolenie do Certyfikatu z Psychoterapii prowadzone przy Oddziale Nerwic Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum UJ; szkolenie w Zakresie Poradnictwa Gestalt, prowadzone przez Gestaltowski Instytut Edukacji i Rozwoju Osobistego oraz dwustopniowe szkolenie w zakresie Hipnozy Terapeutycznej, prowadzone przez Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.

W pracy psychoterpeutycznej opieram się przede wszystkim na podejściu psychoanalitycznym (jest mi bliska pierwotna wersja psychoanalizy), przy czym korzystam z rzadkich metod rozwiniętych na bazie psychoanalizy. Jedną z nich jest metoda rozwijana od lat 20-tych w środowisku wiedeńskich psychoterapeutów, przekazaną mi w wersji opracowanej przez wiedeńską psychoterapeutkę polskiego pochodzenia, Barbarę Jakel. Po odbyciu szkolenia z tej metody uzyskałem certyfikat Psychoterapii Więzi Prenatalnej i Okołoporodowej (rekomendowany przez International Society of Prenatal and Perinatal Psychology and Medicine (ISPPM)).

Posiadam też Dyplom Hipnoterapeuty wydany przez INTERNATIONALE GESELLSCHAFT FÜR THERAPEUTISCHE HYPNOSE UND HYPNOSEFORSCHUNG (I-GTH) – Międzynarodowe Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą (I-GTH).

Moje doświadczenie w zakresie psychoterapii, hipnozy klinicznej i hipnoterapii zdobywałem przede wszystkim u psychoterapeutów i superwizorów psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego.

Pracuję z pacjentami z zaburzeniami nerwicowymi, z zaburzeniami osobowości, w tym dysocjacyjnymi. Podejmuję się też pracy z pacjentami psychotycznymi oraz z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychosomatyczne i doświadczającymi nadmiernego stresu.

Wciąż poszukujesz "Psycholog kliniczny Kraków"?

mgr
Barbara Struzikowska