dr Joanna Richter-Hrycyszyn

3,6
3,5
3,6
3,4

OSTRZEGAM!! Trafiłam do pani doktor dwa lata temu, w ramach prywatnego ubezpieczenia, na doroczną cytologię. W trakcie pierwszej wizyty i wywiadu stwierdziła u mnie szereg drobnych nieprawidłowości (np. cyklami nieregularnymi nazwała takie, które mają ok 4 dni rozjazdu między najkrótszym a najdłuższym), które koniecznie trzeba wyprostować i się nie martwić. Skierowała mnie również do siebie na USG. Przy okazji nie wykonała cytologii. Na podstawie samego USG zdiagnozowała mi PCOS (policystyczne jajniki), dwurożność macicy, potężnego mięśniaka na przedniej ścianie oraz płyn w zatoce Douglasa. Przy okazji niemal wygoniła mnie z gabinetu, ...

OSTRZEGAM!!

Na podstawie samego USG zdiagnozowała mi PCOS (policystyczne jajniki), dwurożność macicy, potężnego mięśniaka na przedniej ścianie oraz płyn w zatoce Douglasa. Przy okazji niemal wygoniła mnie z gabinetu, gdy zaczęłam zadawać pytania o te wszystkie wyniki - miałam znowu stawić się na wizycie.
W trakcie wizyty dowiedziałam się, że przez policystyczne jajniki bez leczenia nie mam szans na ciążę, mięśniaka należy szybko wyciąć, bo przez ten płyn w zatoce można podejrzewać jego rakowacenie, a domniemana dwurożność najprawdopodobniej jeszcze bardziej utrudni mi zajście w ciążę (miałam 23 lata - taka diagnoza w tym wieku to prawie jak wyrok śmierci, gdy zawsze planowało się dużą rodzinę). Przy okazji przepisała mi szereg badań hormonalnych i kolejną wizytę za chwilę.

Zaraz potem zaszłam w ciążę, pierwszą, którą niestety szybko straciłam (na poziomie biochemicznym zdarza się to niezwykle często). Zdarzyło się tak, że krwawienia dostałam tuż przed wizytą - lekarka zbadała mnie najpierw na fotelu, potem zaprowadziła na USG, w trakcie którego bezustannie razem z techniczką rozmawiały o ciążach pozamacicznych i laparoskopiach. Mnie tam równie dobrze mogłoby nie być. Śladów zarodka nie znalazła.

Na następnej wizycie, połączonej z USG najpierw pomyliła mój pęcherz z krwawym wylewem, który jej zdaniem pozostał w macicy, po czym strukturę, którą wcześniej nazwała mięśniakiem, teraz uznała za 8,5 mm pozostałość po zarodku, która musi zostać wyskrobana - inaczej miał się na niej rozwinąć nowotwór.

Na tym etapie wkroczył wreszcie mój mąż, przekonał mnie do wizyty kontrolnej w szpitalu Bielańskim. Tam, w trakcie USG nie tylko nie stwierdzono żadnych krwawych wylewów w macicy, pozostałości zarodka (którego wielkość, wg. Richter była zdecydowanie większa, niż wiek poronionej ciąży), ale kłam zadano również innym diagnozom, takim jak dwurożność macicy czy PCOS, którego nie można diagnozować na pomocą obrazu USG.

Obecnie, bez żadnego medycznego wspomagania, jestem mamą 9 miesięcznej córeczki. Z usług pani doktor zrezygnowałam po tamtym pamiętnym USG. Przerażają mnie historie mam, które trafiwszy przypadkiem do tej kobiety, dały się namówić na przedwczesne CC, zaszywanie zamkniętej szyjki i inne prawdopodobnie niepotrzebne zabiegi.
Ta kobieta jest niebezpieczna - nie powinna mieć prawa do wykonywania zawodu.

ODRADZAM. Z panią doktor miałam styczność jakieś trzy lata temu - zmieniałam lekarza prowadzącego i od razu chciałam przeprowadzić doroczną cytologię. Początkowo sprawiała wrażenie lekarza niezwykle przejętego losem pacjentki, uważnego i dbającego o każdy szczegół. W trakcie trzech miesięcy wykazała się tak dalece idącą niekompetencją, że naraziła mnie i mojego męża na potworny stres i strach. Już na pierwszej wizycie stwierdziła, że cykle z rozjazdem czterodniowym są nieregularne i wskazują na problemy z prolaktyną. Za każdym razem podejrzewała inną chorobę, zmieniała diagnozy w zależności od kierunku wiatru, nie umiała się ...

ODRADZAM.

Z panią doktor miałam styczność jakieś trzy lata temu - zmieniałam lekarza prowadzącego i od razu chciałam przeprowadzić doroczną cytologię. Początkowo sprawiała wrażenie lekarza niezwykle przejętego losem pacjentki, uważnego i dbającego o każdy szczegół. W trakcie trzech miesięcy wykazała się tak dalece idącą niekompetencją, że naraziła mnie i mojego męża na potworny stres i strach. Już na pierwszej wizycie stwierdziła, że cykle z rozjazdem czterodniowym są nieregularne i wskazują na problemy z prolaktyną. Za każdym razem podejrzewała inną chorobę, zmieniała diagnozy w zależności od kierunku wiatru, nie umiała się zdecydować, co do umieszczenia macicy (na jednym USG była w przodozgięciu, a tydzień później nagle - w tyłozgięciu), nie potrafiła odróżnić pęcherza moczowego od resztek poporonnych. Co więcej przy poronieniu w 6-tym tygodniu twierdziła, że z USG wynika, że w macicy zostały resztki około 8-cm płodu.

Przy okazji chcę zaznaczyć, że żaden z wcześniejszych ani późniejszych lekarzy nie zbombardował mnie taką liczbą potencjalnych chorób, na jakie teoretycznie cierpię. Żadna z jej diagnoz - dwurożność macicy, tyłozgięcie, wielopęcherzykowe jajniki, mięśniaki, polipy, nadżerka, choroba tarczycy czy problemy z prolaktyną nie znalazła potwierdzenia w badaniach. Od samego początku byłam absolutnie zdrowa.

Gorąco polecam panią Doktor!!! znam panią doktor od ponad 12lat dzięki pani doktor mam dwójkę wspaniałych dzieci za co jestem bardzo wdzięczna mimo naprawdę wielkich komplikacji.(wcześniej miałam dwa poronienia bo pan doktor sobie nie radził) p.Doktor to lekarz z powołania a w tych czasach to rzadkość mimo wielu pacjentów zawsze znajdzie czas na poradę nawet telefoniczną dla mnie to cudowny i najlepszy lekarz.Dziękuje p. doktor za wszystko pozdrawiam.

NIE POLECAM! Byłam u na wizycie ciążowej. P. "doktor" stwierdziła u mojego dziecka zespół downa tylko dlatego że nie potrafiła czytac usg innego lekarza i na usg u siebie w gabinecie potwierdziła diagnozę. Poczym wysłała jeszczr na serie drogich badań ktore miale to potwierdzić. Wyczuła u mnie palcami mieśniaka oraz dwudrożność macicy. Dodam ze przed wizyta u niej bylam pod ścisłą opieką ginekologiczna ponieważ staralam sie o dziecko. Po tej wizycie odrazu zrezygnowałam z tej lekarki. Dodam ze i dziecko i ja jednak jesteśmy zdrowi.

Panią doktor znam od początku mojego leczenia, czyli od 1994 roku. Na przestrzeni tej znajomości zawsze mogłem i wciąż mogę liczyć na kompetentną konsultację. Pomogła w wielu kwestiach ginekologicznych mojej żonie. Daje się poznać jako lekarz z powołania, a wśród lekarzy jest to, niestety, cecha zanikająca. Mimo wielu pacjentów, zawsze znajdzie czas na poradę, nawet bezpłatną. Wraz z żoną szczerze polecamy Panią doktor Joannę Richter-Hrycyszyn.

świetny znający się na swej pracy lekarz. Po 2 poronienieach którymi nikt się nie chciał zająć i przepisywał mi tabletki antykoncepcyjne dostałam namiary na tą Panią doktor.Z miejsca zrobiła mi serię badań. Okazało sie że mam problemy z prolaktną, tarczycą i torbielami. Zleciła leczenie po 1.5 roku leczenia udało się :), teraz jetem dumną mamą 8 miesięcznej córeczki.I z pewnoącią jeżeli znowu będę chciała mieć kolejne dziecko pójde do tego lekarza bez zastanowienia, polecam ją z calgo serca. Ewelina

Polecam wszystkim przyszłym mamom!! dzięki Pani dr mam dziś synka koło siebie. Tylko ona idealnie zdiagnozowała złe przepływy pępowinowe - zahamowany przyrost masy dziecka, starzejące się łożysko. Nie spotkałam nigdy bardziej kompetentnej i dociekliwej pani doktor - a zwiedziłam sporo gabinetów :) POLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM !!!!!

POLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM !!!!!

Jest lekarzem z powołania, a to się nie często zdarza wśród lekarzy.

Jest lekarzem z powołania, a to się nie często zdarza wśród lekarzy.

Gorąco polecam, lekarz z powołania!!! Chodzę do Pani Doktor już ponad 10 lat i jestem bardzo zadowolona. Prowadziła dwie moje ciąże i mam śliczne zdrowe dzieciaczki mimo komplikacji, wszystko dzięki Pani Doktor.

Lekarka absoltunie niegodna polecenia. Przy USG ginekologicznym nie zadala sobie trudu zalozenia prezerwatyty na sonde, na co zwrocilam uwage za pozno. Na jakiekolwiek pytania reaguje ze zniecierpliwieniem i zloscia, mowiac ze nie jest w stanie czegokolwiek powiedziec, dopoki nie przyjde na kolejna wizyte. Calosc trwala moze 5 minut, moze mnie, lekarka nie zadala sobie nawet trudu przeprowadzenia 60 sekundowego wywiadu przed badaniem. W trakcie USG rzuciła nazwa schorzenia, po prosbe wytlumaczenia na czym ono polega, stwierdzila ze nie wie w zasadzie czy cos sie dzieje czy nie. W zasadzie to mam watpliowsci czy cokolwiek wie... Dodatkowo niehigieniczny sposob badania jest przerazajacy.