Joanna Szeląg-Blachowicz

Położna

Bardzo polecam Panią Joanne , kobieta z wielka cierpliwością zaangażowaniem.Aczkolwiek jestem świeżo po porodzie to mimo wszystko dobrze wspominam cała drogę do ucałowania mojego synka poraz pierwszy i to Dzięki Cudownej poloznej :) Mimo ze ze zmęczenia bardzo mało współpracowałam polozna się nie poddawała rodziła razem ze mną . Cudowna kobieta wspierała mnie jak i męża . Duzo jej zawdzięczam mimo ze mój porod po kilku godzinach skończył się cesarka ja i tak jej z całego serca dziękuje. Jeśli Pani Joanna się zgodzi to napewno kolejny porod będzie z nia ...

Dzięki Cudownej poloznej :) Mimo ze ze zmęczenia bardzo mało współpracowałam polozna się nie poddawała rodziła razem ze mną . Cudowna kobieta wspierała mnie jak i męża . Duzo jej zawdzięczam mimo ze mój porod po kilku godzinach skończył się cesarka ja i tak jej z całego serca dziękuje. Jeśli Pani Joanna się zgodzi to napewno kolejny porod będzie z nia :) Jeżeli Pani to czyta to dziekuje jeszcze raz za wszystko:)

Odradzam tę położną.jeśli ktoś lubi negatywną motywacje to owszem taka osoba jest odpowiednia ale do mnie zupełnie nie trafiają teksty podczas porodu „myślisz tylko o sobie” , „ jak zaraz nie urodzisz to będzie cesarka” „ale koza z ciebie” „masz ty charakterek” „ nie myślisz o dziecku” itp. Położna zaproponowała tylko dwie pozycje i w każdej mnie krytykowała ze źle, nie dobrze i że nie o to chodzi jednocześnie nie mówiąc co mam poprawić. Na początku kiedy zjawiłam się w szpitalu z dużym bólem, a okazało się ze mam dopiero 2cm rozwarcia usłyszałam ze niezła ze niezła panikę zasialam. Generalnie rzecz ujmując jeśli chodzi o fachowa wiedzę, podjęte decyzje podczas porodu apropo oksytocyny, znieczulenia i szycia krocza to nie mam zastrzeżeń jednak jako człowiek, psychologicznie i jako wsparcie ta Pani absolutnie nie sprawdziła się w tej roli.

Piszę na świeżo, bo poród miał miejsce dopiero tydzień temu. Jestem niezmiernie wdzięczna pani Joannie za fachową i rzetelną opiekę w trakcie całego przedsięwzięcia. Dzięki pani położnej czułam się bezpiecznie podczas porodu. Pani Joanna dyrygowała moim oddechem, ciałem i głową, dzięki czemu moja córeczka przyszła na świat szybko i w bardzo dobrej kondycji, a ja przetrwałam poród bez traumy, a całe wydarzenie przyniosło mi wielką satysfakcję. Pani Joanna dbała o mnie, ustawiała myślenie o skurczach, monitorowała oddech, nie dawała taryfy ulgowej, tylko mobilizowała do efektywnego działania. Osoba towarzysząca przy porodzie (mąż) również pod wrażeniem.

Zdecydowałam się powierzyć na czas porodu Pani Joannie po rekomendacji znajomych - rekomendująca mama od razu rozpromieniła się na wspomnienie o Pani Joannie i wiedziałam, że takiej osoby szukam - i nie pomyliłam się - ja również rekomenduję i wspominam Panią Joannę z uśmiechem. Moim zdaniem Pani Joanna to IDEALNA POŁOŻNA - kompetentna, bardzo sympatyczna (oboje z mężem zakochaliśmy się w Pani Joasi i chcielibyśmy częściej mieć możliwość naładowania się jej pozytywną energią :), a przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa, które dla mnie było priorytetem. Zaufałam Pani Joannie na tyle, że zrezygnowałam ze znieczulenia i nie żałuję swojej decyzji mimo, że teraz urodziłam ponad 4 kg brzdąca. Mimo, że to moje drugie dziecko niestety nie udało się "uratować" krocza (mimo prób Pani Joanny - nie dałam rady) i popękałam, co mnie nie dziwi z uwagi na rozmiary mojego dziecka. Ale co najważniejsze - Pani Joanna tak mnie "naprawiła" :) że już tuż po porodzie mogłam normalnie funkcjonować i "biegać" po szpitalu. Nie wiem jak to zrobiła, że po porodzie nic mnie boli, ale ja nie mam wątpliwości, że zaopiekowała się mną najlepsza położna o jakiej mogłam marzyć :) Pani Joanno - BARDZO DZIĘKUJEMY :))

Jestem bardzo zadowolona z położnej i szpitala św Zofii. To prawda że własna położna kosztuje 1500 zł + 100zł za konsultacje ale jest tego warta. Poza tym podpisuje się umowę z fundacją i ona dzieli się tą kwotą ze szpitalem, więc w interesie szpitala jest aby Cię przyjęli, nie ma takiej opcji że zaliczka 300 zł przepada. Nie ma opcjii że Cię odeślą. Dzwonisz do położnej jak masz pierwsze symptomy i ona rezerwuje Ci miejsce. Osobiście mogę powiedzieć, że poród w wannie był b udany, położna oddychała ze mną i mówiła mi co mam robić oraz chwaliła mnie za postępy w porodzie więc czułam jej opiekę i wsparcie. Okazało się że nie było potrzebne znieczulenie zewnątrzoponowe, chociaż nastawiałam się na to, że na pewno będę chciała, woda jakoś łagodzi skurcze i wycisza, przychodzą tak falami i jakoś łagodniej się ten poród przechodzi. Najlepiej wydane pieniądze w życiu!

Dwa porody z Panią Asią i oba będę wspominała wspaniale. Trzeba tylko pozwolić się jej przez poród przeprowadzić ;)

Bardzo dobra połoźna. Zna się na rzeczy, tłumaczy i otacza opieką. Sprawnie przeprowadziła nasz poród. Poród bez znieczulenia (specyficzna sytuacja-ze względu na zdrowie dziecka) Pani Joanna była skupiona na tym co trzeba zrobić w danej chwili u dziecka i u mnie, wspaniałe dobrała w każdej fazie porodu odpowiednie dla mnie pozycje i rozwiązania. Ja nie zauważyłam minusów. Pozdrwiam

Byłam bardzo zadowolona. Pełen profesjonalizm. Przed porodem świetny kontakt, trafne porady . Czułam, że jestem w dobrych rękach, to dało mi duży komfort psychiczny w trakcie porodu. Nie mam wątpliwości, że przy drugim porodzie też chciałabym, aby Pani Joanna była ze mną.

Niestety nie dane nam było otrzymać od tej położnej wsparcia. Pani Blachowicz podczas porodu tylko straszyła co może się stać jak nie będę z nią współpracowała, ale zarówno dla mnie jak i dla męża jej komunikaty były trudne do odczytania. Podobnie jak u jednej z przedmówczyń zwracała się częściej do męża niż do mnie (trochę jakbym była jeszcze dzieckiem lub w ogóle mnie nie było) a w głosie słychać było bardziej pogardę niż zrozumienie.

Niestety nie dane nam było otrzymać od tej położnej wsparcia.

Kompetentna oraz bardzo ciepła położną. Mój poród z Jej udziałem to najcudowniejsze przeżycie jakie doświadczyłam. W każdym momencie była przy mnie i dawała poczucie bezpieczeństwa mi oraz mojemu partnerowi . Polecam z całego serca!