lek. med. Jolanta Białousz

Psychiatra

Pracowałam w różnych placówkach leczenia psychiatrycznego: oddziale dziennym, zespole leczenia środowiskowego, poradni zdrowia psychicznego,Najwięcej lat przepracowałam w szpitalnych oddziałach psychiatrycznych, m.in.w IV Klinice Instytutu Psychiatrii i Neurologii w W-wie, Szpitalu Bródnowskim. Pełniłam obowiązki ordynatora oddziału psychiatryczno-pulmonologicznego w Maz. Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku. Zajmuję się także psychiatrią konsultacyjną - poprzednio w szpitalu or...

Po trzynastu latach choroby (i ciągłego leczenia), w trakcie której nigdy nie zdarzyło się, żebym czuł się dobrze (normalnie, tak jak przed chorobą), dowiedziałem się od pani doktor Białousz, że jestem zdrowy. Pani doktor uznała tak po kilku minutach rozmowy (przesłuchania) ze mną. Pani doktor zupełnie zbagatelizowała objawy, które dodatkowo pojawiły się w ostatnim okresie, a które były wyszczególnione w historii choroby, takie jak wyraźny spadek wagi, problemy z zasypianiem, napady duszności, apatia, itp. Oczywiście leki, które biorę non stop od 13 lat i bez których nie jestem w stanie w ogóle funkcjonować, mogę - według pani doktor - jeśli chcę, brać dalej. Jeśli chcę, to mogę również pójść na psychoterapię, na którą zostałem skierowany przez mojego lekarza. Ale z formy i treści wypowiedzi pani doktor wynikało, że nie są to środki i metody leczenia, bez których nie mogę się obejść. Po tym, jak nie mogłem sobie przypomnieć nazwy leku, który biorę od dwóch miesięcy (który musiałem zmienić, bo poprzedni lek, który brałem nieprzerwanie od sześciu lat, był już mało skuteczny), pani doktor zapytała obcesowo, czy ja wogóle przyjmuję jakieś leki (przyniosłem jej kilkanaście kartek z historią choroby, z opisanymi wizytami u czterech czy pięciu lekarzy psychiatrów, na przestrzeni wielu lat, a mimo to pani doktor nie chciała uwierzyć w moją chorobę!). Odniosłem wrażenie, że pani doktor nie wierzy, że depresja to choroba. I że depresja w ogóle istnieje. Jej podejście było bardzo wybiórcze. Nie widziała we mnie chorego, pacjenta, lecz potencjalnego oszusta (dało się to wyczuć). Nie wiem, jak wygląda jej praktyka lekarska, ale podczas kontroli w ZUS nie miałem do czynienia z lekarzem, lecz z urzędnikiem, bądź oficerem śledczym, którego celem nie jest rzetelna weryfikacja stanu chorego, lecz interes finansowy ZUS. Uprzejmość poziom zero. Nikomu nie mógłbym polecić tej pani.

Przeszło 8 lat leczę swoje dolegliwości nerwicowe i przez ten okres doświadczyłem różnych metod leczenia i różnego rodzaju podejścia, różnych specjalistów-psychiatrów „do pacjenta”. Obecnie, od ponad trzech lat, leczę się u Pani dr Jolanty Białousz i stwierdzam, że jest to wysoce kwalifikowany specjalista, który potrafi w umiejętny sposób dopasowywać leki do częstych moich wahań nastrojów i stanów depresyjnych. Dla mnie, bardzo dużo rolę, odgrywała i odgrywa ludzka rozmowa, a nie standardowy wywiad lekarski. Różnica polega na tym, że nie czuję się traktowany instrumentalnie, jak „kolejny pacjent z kolejki”. Pani doktor połączyła stosowanie psychologii z psychiatrią, co (za wyjątkiem leczenia szpitalnego) nie przytrafiło mi się wcześniej, a w moim odbiorze jest strzałem w dziesiątkę. Odpowiednio dobrane i dawkowane leki, wspomagane ciepłą, pełna zrozumienia rozmową, wręcz terapią psychologiczną, o wiele łatwiej pozwalają uporać mi się z nękającymi problemami nerwicowymi. Jest to bardzo osobista ocena, ale myślę, że przy odrobinie zaufania i szczerości można osiągnąć na prawdę dużą ilość pomocy od Pani dr Jolanty Białousz, czego wszystkim życzę. Janek

Choroba syna trwa już 14 lat,pierwsze cztery to walka o dobranie odpowiedniego lekarza i lekarstw /schizofrenia to trudna choroba/ Przez przypadek natrafiłam na dr. Białousz. Adaś otrzymał od niej bardzo trafną diagnozę oraz wiele ciepła potrzebnego w tej chorobie, nie zdarzyło się aby po przyjściu bez zapisu, odprawiła mnie z kwitkiem. Marzy mi się więcej takich lekarzy w Polskiej Służbie Zdrowia,absolutnie Pani dr.Białousz jest godna polecenia i szacunku.

Jestem pacjentką Pani Doktor od ponad 7 lat. W tym czasie dała się ona poznać z jak najlepszej strony, zarówno jako lekarz specjalista, jak i człowiek. Wyróżnia się wyjątkową kompetencją w swojej dziedzinie - w bardzo udany sposób prowadzi proces leczenia, wyjaśnia i tłumaczy istotę choroby i sposób jej leczenia, reprezentuje kompleksowe podejście do pacjenta (co ma szczególne znaczenie w przypadku m.in. mojej osoby, gdyż mam wiele dolegliwości z innych dziedzin medycyny). Podczas każdej wizyty mogłam zawsze liczyć na życzliwe przyjęcie oraz odpowiednią ilość poświęconego mi czasu. Pani Doktor jest ...

Jestem pacjentką Pani Doktor od ponad 7 lat.
Podczas każdej wizyty mogłam zawsze liczyć na życzliwe przyjęcie oraz odpowiednią ilość poświęconego mi czasu. Pani Doktor jest osobą bardzo uprzejmą, miłą w kontakcie co ma olbrzymie znaczenie w procesie leczenia i przekłada się na lepsze samopoczucie. Opisywana lekarka jest moim zdaniem specjalistą ze wszech miar godnym polecenia.

Ze zdziwieniem przeczytałam opinie niezadowolonych z leczenia i opieki pani doktor, ponieważ w moim przypadku (leczę się u dr Białousz już 4 lata) żadne z przedstawionych zarzutów nie potwierdzają się. Jest to b. miła, kompetentna osoba, ogromnie wrażliwa i czuła na problemy pacjentów. Lekarza, który by z taką empatią podchodził do swojego pacjenta ( a to cecha ogromnie ważna w tej specjalności)do tej pory nie zdarzyło mi się jeszcze spotkać.

Pani Doktor jest wspaniały m Lekarzem i Człowiekiem. Lecze się u Pani Doktor od wielu lat. Pani Doktor jest wysokiej klasy Profesjonalistka, która w sposób kompleksowy podchodzi do choroby, interesując się także ogólnym zdrowiem pacjenta. Wyczerpująco omawia stan zdrowia i wyjaśnia proces leczenia. Zawsze poświęca tyle czasu, ili wymaga omówienie stanu zdrowia. Jest ponadto Lekarzem niezwykle życzliwym i przyjaznym. Dzięki Pani Doktor i Jej metodom leczenia mogę efektywnie pracować i cieszyć się życiem. Z pełna odpowiedzialności a polecam Panią Doktor każdemu potrzebujące mu pomocy.

Zapoznałam się ze wszystkimi wpisami dotyczącymi p.dr. JolantyBiałousz podejrzewam że te wszystkie opinie były pisane pod wpływem emocji.Zastanawiam się skąd w ludziach tyle jadu i przemawiający przez nich sarkazm. Jestem pacjentką od wielu lat,trafiłam do pani doktor,po opinii innych pacjentów.Jak to możliwe że ta cierpliwa,miła, skromna, uśmiechnięta,zawsze mająca czas na pacjenta/osobiście zaprasza go do gabinetu/ma dużą wiedzę w swojej specjalności.Jest godnym polecenia lekarzem psychiatrą.

Pani doktor Białousz to wielki człowiek i wspaniały lekarz, osoba o wielkim sercu i ogromnej wiedzy medycznej w dziedzinie psychiatrii. Pacjentów traktuje indywidualnie nie ograniczając potrzebnego czasu. Jej diagnozy są trafne, a leczenie przynosi efekty. Dzieki temu, a także empatii, która ma dla świata i ludzi ratuje nie tylko ludzkie zdrowie, ale zdarza się że i życie. Jest lekarzem którego z czystym sumieniem polecam wszystkim potrzebującym. Jest nie tylko dobrym diagnostą, ale też kimś, kto zobaczy w nas chorych - człowieka.

Oburzył mnie styl negatywnych opinii. Jestem pacjentką Pani Doktor od wielu lat. Regularnie chodzę na wizyty i nigdy Pani Doktor nie zachowała się wobec niewłaściwie. Mało tego dzięki temu lekarzowi odzyskałam chęć życia. Wyciągnęła mnie z naprawdę nieciekawej depresji. Rozmowy z Panią Doktor i właściwie dobrane leki zdecydowanie poprawiły mój stan psychiczny. Polecam Panią Doktor jako lekarza i jako wrażliwego człowieka.

Trafiłam do Pani Doktor Jolanty Białousz z ciężka depresją i jak się później okazało nerwicą lękową. Pani Doktor zajęła się mną nadzwyczajnie dobrze. Jest osoba taktowną,umie słuchać pacjenta. Zaordynowane leki pomogły natychmiast.Pani Doktor to człowiek wysokiej kultury osobistej. Pacjentowi poświęca tyle czasu ile potrzeba. Jest wysokiej klasy profesjonalistką. Polecam Panią Doktor każdemu kto ma chora duszę.

Jest wysokiej klasy profesjonalistką.
Polecam Panią Doktor każdemu kto ma chora duszę.

Wciąż poszukujesz "Psychiatra Warszawa"?

Niekłańska 48 lok. 16
PRZYCHODNIA LEKARZY SPECJALISTÓW "Bariamed"
Aleje Jerozolimskie 11/19 lok. 32 parter, 00-508

Ośrodek Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych Synapsis