lekarz Justyna Nowakowska

Psychiatra

Zero kompetencji, wiedzy, zrozumienia i dodatkowo źle przepisane leki. Polecam omijać szerokim łukiem. :)

Lek. psychiatra J. Nowakowska kilka lat temu wdrożyła u mnie leczenie lekiem Anafranil, po którym pojawiły się ciężkie skutki uboczne, a podnoszenie dawki nie pomagało osiągnąć celu terapeutycznego. Gdy zdesperowana przeniosłam się do innego lekarza, dowiedziałam się, że Anafranil należy do leków starej generacji (trójpierścieniowych) i absolutnie nie jest lekiem pierwszego wyboru w terapii mojej choroby. Ponadto dowiedziałam się od nowego lekarza (który prowadzi jednocześnie ośrodek testowania leków i jest autorytetem w dziedzinie leków psychotropowych), że dobowa dawka Anafranilu 4 x 75 mg jest niedopuszczalnie wysoka i nic dziwnego, że spowodowała zatrzymanie moczu i brak miesiączki. Z perspektywy czasu wspominam tamte miesiące jak koszmar. W trakcie konfrontacji była arogancka i wyparła się odpowiedzialności, zaprzeczając, jakoby Anafranil mógł powodować brak miesiączki. To tylko świadczy o braku podstawowej wiedzy.

Po kilku latach byłam zmuszona znowu mieć z nią kontakt (na szczęście tylko ws. wydania zaświadczenia i recepty), ponieważ mój lekarz był nieobecny. Mam problemy z płynnością mowy (zacinam się) i po ludzku było mi przykro, gdy usłyszałam od lek. Nowakowskiej: "Ciężko mi się Pani słucha". Każdy lekarz, a psychiatra w szczególności, powinien mieć zrozumienie dla pacjentów zmagających się z tego rodzaju trudnościami, a nie dodatkowo ich pogrążać psychicznie! Pomijam arogancki, wrogi ton, jakby miała mi za złe, że przestałam się u niej leczyć, i sugerowanie, że sama nie wiem, czego chcę: „Wypadałoby wiedzieć…”, „Niech się Pani doinformuje…”. Podsumowując, "leczenie" u lek. Nowakowskiej nie tylko nie przyniosło mi ulgi psychicznej, ale wręcz naraziło mnie na przykrości i na cierpienie fizyczne z powodu dolegliwych skutków ubocznych. Tak naprawdę powinnam była złożyć skargę, ale szkoda mi nerwów i czasu na zajmowanie się tym.

Z całą stanowczością odradzam.

Masakra. nie polecam nikomu. ................................................................................

Bardzo arogancka - taki człowiek nie powinien być psychiatrą. Na wizycie żąda ubezpieczenia - nie wie o tym, czy robi to złośliwie (u psychiatry można leczyć się bez ubezpieczenia, gwarantuje to Ustawa)

Pani bardzo mi pomogła...Polecam! ( dlaczego komentarz dłuższy miał by się niby wydawać bardziej prawdziwy?)

Szczera i bardzo opiekuńcza osoba. Pacjent czuje się na wizycie wyjątkowy, ważny. Bardzo jej ufam.

Leczę się u niej od 2 lat. Poleciłam tą doktor znajomej.

Leczę się u niej od 2 lat. Poleciłam tą doktor znajomej.

Potrafi podnieść na duchu, kompetentna i miła. Nie mam dużego doświadczenia, bo zacząłem się leczyć u niej, ale polecam wszystkim szukającym dobrego lekarza.

Cudowna osoba, bardzo przyjemna, kompetentna i pomocna. Polecam każdej osobie potrzebującej pomocy takiego specjalisty.

Pani doktor to lekarz kompetentny, z dużym doświadczeniem klinicznym, potrafi słuchać, doradza konkretnie, jest empatyczna i zaangażowana! pamięta pacjentów, monitoruje przebieg leczenia, odpowiada na pytania, pomaga wybrać odpowiedniego terapeutę. Polecam! i przyjmuje na NFZ!