dr n. med. Kamil Drucisdr n. med. Kamil Drucis - zdjęcie profilowezdjęcie #1

Specjalista chirurgii onkologicznej

Więcej informacji - na stronie www.drucis.pl

Znajomość języków:
Angielski, Niemiecki

Doktor Kamil Drucis urodził się w 1976r. w Gdańsku, gdzie się wychował oraz ukończył IX Liceum Ogólnokształcące z wyróżnieniem Kuratora Oświaty dla najlepszego maturzysty. Od zawsze pasjonowała go medycyna – w szczególności chirurgia, co zaowocowało decyzją o podjęciu studiów lekarskich na ówczesnej Akademii Medycznej w Gdańsku (dzisiejszy Gdański Uniwersytet Medyczny). Decyzji tej nigdy nie żałował – jak również stypendium na Uniwersytecie Heinricha Heinego w Düsseldorfie.

Tytuł lekarza uzyskał w 2001 roku, w 2003 r. podjął studia doktoranckie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym zakończone obroną pracy pt. „Możliwość klinicznego zastosowania oceny śródoperacyjnej węzła „wartownika” za pomocą badania skrawków mrożonych i biopsji odciskowej w raku piersi” i uzyskaniem stopnia doktora nauk medycznych.

Specjalizował się najpierw w dziedzinie chirurgii ogólnej pod kierownictwem śp. prof. Andrzeja Kopacza – polskiego pioniera leczenia zaawansowanego czerniaka i mięsaków tkanek miękkich metodą hipertermicznej chemioperfuzji, a następnie z chirurgii onkologicznej pod kierownictwem prof. Janusza Jaśkiewicza – specjalisty, który przeprowadził pierwszą w Polsce operację rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem komórek macierzystych u pacjentki po amputacji z powodu nowotworu.

W polu zainteresowań medycznych doktora jest leczenie czerniaka, raka piersi i chorób łagodnych piersi oraz leczenie zaawansowanych postaci chorób nowotworowych. Jest autorem oraz współautorem ponad 90 publikacji, które ukazały się w takich czasopismach naukowych jak New England Journal of Medicine, The Lancet Oncology, European Journal of Surgical Oncology, World Journal of Surgery. Prowadzi oraz współtworzy czołowe polskie portale internetowe o tematyce onkologicznej. Prowadził liczne wykłady zarówno w środowisku medycznym jak i nie związanym ze służbą zdrowia (m.in. dla agencji Reuters, Rady Miasta Gdańska) oraz pisał rozdziały do podręczników naukowych (m. in. „Rozwój diagnostyki medycznej metodami detekcji podczerwieni„). W 2013 roku otrzymał nagrodę „Profesjonalista Forbesa w kategorii lekarz”.

Chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodszymi – jestem opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego nominowanego dwukrotnie do nagrody Czerwonej Róży oraz wiceprezesem Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego, które prężnie działają na forum akademickim i społecznym – poprzez liczne akcje profilaktyczne i informacyjne o tematyce onkologicznej kształcą przyszłych medyków i pracowników ochrony zdrowia, kreując w nich pasję do zawodu oraz uczą opieki nad pacjentami onkologicznymi. Akcja „Dotknij Piersi” zorganizowana przez SKN i ASO została uznana za najlepszą kampanię na rzecz walki z rakiem w Polsce w 2014 r. Działalność dydaktyczna doktora została uhonorowana nagrodą Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz podnoszenia jakości kształcenia.

Publikacje:

⋅ Improved overall survival in melanoma with combined dabrafenib and trametinib
Autorzy: C. Robert, B. Karaszewska, J. Schachter, P. Rutkowski, A. Mackiewicz, D. Stroiakovski, M. Lichinitser, R. Dummer, F. Grange, L. Mortier, V. Chiarion-Sileni, KAMIL DRUCIS, I. Krajsova, A. Hauschild, P. Lorigan, P. Wolter, G. V. Long, K. Flaherty, P. Nathan, A. Ribas, A.-M. Martin, P. Sun, W. Crist, J. Legos, S. D. Rubin, S. M. Little, D. Schadendorf.
New Eng. J. Med. 2015; vol. 372, nr 1, s. 30-39, bibliogr. 27 poz., streszcz. ang.

⋅ Comparison of dabrafenib and trametinib combination therapy with vemurafenib monotherapy on health-related quality of life in patients with unresectable or metastatic cutaneous BRAF Val600-mutation-positive melanoma (COMBI-v): results of a phase 3, open-label, randomised trial
Autorzy: J. J. Grob, M. M. Amonkar, B. Karaszewska, J. Schachter, R. Dummer, A. Mackiewicz, D. Stroyakovskiy, KAMIL DRUCIS, F. Grange, V. Chiarion-Sileni, P. Rutkowski, M. Lichinitser, E. Levchenko, P. Wolter, A. Hauschild, G. V. Long, P. Nathan, A. Ribas, K. Flaherty, P. Sun, J. J. Legos, D. O. McDowell, B. Mookerjee, D. Schadendorf, C. Robert.
Lancet Oncol. 2015; vol. 16, nr 13, s. 1389-1398, bibliogr. 26 poz., streszcz. ang.

⋅ Nonlinear Modeling with Mammographic Evidence of Carcinoma
Autorzy: K. Drucis, M. Kolev, W. Majda, B. Zubik-Kowal.
Nonlinear Anal. Real World Applicat. 2010; vol. 11, nr 5, s. 4326-4334, bibliogr. 45 poz., streszcz. ang.

⋅ The influence of radioisotope vehicle on breast sentinel node detection
Autorzy: T. Jastrzębski, P. Lass, M. Świerblewski, D. Wydra, K. Drucis, w. Kruszewski, G. Gulida, A. Kopacz.
Eur. J. Surg. Oncol. 2006; vol. 32, nr 9, s. 928-932, bibliogr. 29 poz., streszcz. ang.

⋅ Possibilities of improving the parameters of hyperthermia in regional isolated limb perfusion using epidural bupivacaine and accurate temperature measurement of the three layers of limb tissue
Autorzy: T. Jastrzębski, A. Sommer, M. Świerblewsk, P. Lass, J. Rogowski, K. Drucis, A. Kopacz.
Melanoma Res. 2006; vol. 16, nr 3, s. 249-257, bibliogr. 26 poz., streszcz. ang.

Jak najbardziej na TAK dla tego lekarza, za jego niesamowitą wiedzę, a w szczególności za chęć pomocy pacjentowi ! Na prawdę lekarz na medal !

Od wielu lat jestem pacjentką dr Kamila. W tym czasie kilkukrotnie operował mnie i mojego syna. Zawsze szłam na operację pełna ufności w wiedzę, kompetencje i umiejętności Pana Doktora. Polecam Go wszystkim, którzy potrzebują pomocy onkologicznej i wsparcia psychicznego. Jest człowiekiem pełnym empatii i pozytywnej energii.

Lekarz jakich brakuje dziś! Bardzo pomocny choć informacje ciężkie się otrzymuje. Umie wytłumaczyć i wyjaśnić. Dziękuję raz jeszcze !

Świetny specjalista,super podejście do pacjenta jak i do członków rodziny.Przekazał nam najgorszą prawdę ale dziś wiem,że tak musiał postąpić.Podarował mojej bliskiej osobie niecałe 2 miesiące życia choć nie musiał tego zrobić.Tej OSOBY już z nami nie ma ale po prostu już było za póżno...

Lekarz dla ludzi. Dzięki swojemu zaangażowaniu i poczuciu humoru leczy nie tylko ciało, ale i duszę. Profesjonalista. Polecam w 100%.

Dzięki operacji wykonanej przez doktora moja mama żyje. Mimo dnia wolnego poświęcił czas na ratowanie życia pacjentki. Nie jesteśmy w stanie wystarczająco wyrazić naszej wdzięczności. Pozostaje powiedzieć DZIĘKUJĘ.

Teraz spokojnie mogę napisać opinię, Pan Drucis zajął się moją starszą siostrą gdy inni lekarze nie mieli na nią planu leczenia i uratował jej zdrowie! Szukałem informacji do kogo się zgłosić, rozmawiałem ze znajomymi, patrzyłem po intenecie i tak znalazłem ten portal i Pana doktora. Po przeczytaniu opinii i rozmowie z siostrą zdecydowaliśmy się na wiztę na którą ją zawiozłem. Lekarz bardzo uprzejmy, indywidualnie podchodzi do pacjenta, wszystko nam wytłumaczyl i opisał jak ma siostra robić. Teraz jest pod stałą kontrolą Pana Drucisa i nie wyobraża sobie zmiany lekarza. Bardzo dobry fachowiec i widać, że chce być tym lekarzem. Oby więcej takich ludzi, serdecznie dziękuję w imieniu siostry.

Wspanialy lekarz,cudowny czlowiek,wrazliwy na ludzkie nieszczescia,potrafi zawsze podniesc na duchu. Kazdemu zycze,aby jak zajdzie taka koniecznosc,spotkali na swoje drodze takie lekarza.... Dziekuje za wszystko Panie Doktorze!!!!!!! :)

Jestem pacjentem dr Kamila Drucisa od trzech lat i w związku z moją chorobą ( rakiem skóry ) i pozytywnymi efektami leczenia muszę stwierdzić, że do tej pory, a mam 67 lat nie spotkałem się z takim podejściem, zaangażowaniem i fachowością ze strony lekarza. Jego kultura osobista, znajomość medycyny, szczere rozmowy nastawiają mnie optymistycznie w mojej chorobie i rokują nadzieję na powrót do zdrowia. Kilkanaście razy bez umówionego terminu udzielał mnie porady, pomocy. Zawsze odebrał telefon gdy dzwoniłem i udzielał odpowiedzi na nękające mnie pytania. Zapewnił mnie wszystkie możliwe i ...

Kilkanaście razy bez umówionego terminu udzielał mnie porady, pomocy. Zawsze odebrał telefon gdy dzwoniłem i udzielał odpowiedzi na nękające mnie pytania. Zapewnił mnie wszystkie możliwe i konieczne badania oraz konsultacje z innymi specjalistami. Potrafi wyjaśnić tok i zasadność leczenia mojej choroby, a co za tym idzie skutki uboczne które mają miejsce w takim czy innym leczeniu, a również po nich następująca poprawa.
Stąd też życzę innym pacjentom leczenia się u takiego lekarza, a efekty tego będą na pewno pozytywne.
Dziękuję!!! za dotychczasowe leczenie.

Dodawanie opinii

Brak możliwości dodawania kolejnych opinii na profilu tego lekarza.