lek. med. Karol Tomczyklek. med. Karol Tomczyk - zdjęcie profilowe

lek. med. Karol Tomczyk

Ortopeda, Traumatolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie i umiejętności doskonali na Oddziale Ortopedii Szpitala Św. Rafała w Krakowie oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Ortopedii i Chirurgii Urazowej Szpitala im. Bł, Marty Wieckiej w Bochni. Swoją wiedzę poszerza również na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą.

Przedział wiekowy pacjenta: od 16r.ż.

Znajomość języków: angielski

Praktyka zawodowa:
Od 04.2019- Kierownik Oddziału Klinicznego Ortopedii Szpitala Św. Rafała w Krakowie
od 2013- praca na Oddziale Ortopedii Szpitala Św. Rafała w Krakowie od 2011- praca na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Ortopedii i Chirurgii Urazowej Szpitala im. Bł, Marty Wieckiej w Bochni.
2006-2012 specjalizacja z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Krakowskim Centrum Rehabilitacji
2004-2005 staż podyplomowy w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie

Szkolenia i kursy:
10.2019- III zjazd PTA
05.2019- S&N Knee & Shoulder Workshop, Watford
20.2017 - 2nd Biennial ESSKA-ESA Meeting, Cracow
09.2017 – IX zjazd Polskiego Tawarzystwa Chirurgii Ręki, Kraków
05.2017- Madrid International Advance Course on Elbow Surgery, IACES Madrid
06.2014- Wrist Arthroscopy Instructional and Hands-on Course, Utrecht
05.2014- Trauma Masert Class, Warszawa
01.2014- Locking Nail Training, Strasbourg
11.2013- Trauma Masert Class, Warszawa
06.2013- IV Interdyscyplinarne Spotkanie Problemowe XIII Sympozjum Sekcji Osteosyntezy PTO i Tr, Kocierz
08.2012- Advanced Arthroscopy Course for Hip, Knee and Ankle, Vienna
03.2012- 6th International Poznań Course in Shoulder, Elbow and Wrist Surgery, Poznań
10.2011- Operacje rewizyjne po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, Rudna Mała
09.2011- Chirurgia Kręgosłupa, Zakopane
11.2009- Chirurgia ręki i chirurgia rekonstrukcyjna, Poznań
10.2009- Nowe kierunki w chirurgii więzadła krzyżowego tylnego, Bielsko-Biała
05.2009- Rozwojowa dysplacja stawu biodrowego, Lublin
04.2009- Przezpanewkowe i niestabilne złamania miednicy, Otwock
03.2009- Artroza i Aloplastyka stawów, Kraków
11.2008- Reumoortopedia, Warszawa
11.2008- Nowoczesne Zagadnienia Osteosyntezy, Kraków
05.2008- Chirurgia kolana,Otwock
04.2008- Allopalstka całkowita stawu kolanowego, Kraków
03.2008- USG barku, Kraków
03.2008- Leczenie urazowych uszkodzeń chrząstki stawowej stawu kolanowego, Bydgoszcz
11.2007- Zapalenie kości i stawów, Warszawa
09.2007- III Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Warszawa
05.2007- Diagnostyka ultrasonograficzna narządu ruchu, Roztocze
09.2006- XXXVI Zjazd PTO i Tr , Katowice

Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i profesjonalizmu Pana Doktora. Lekarz wzbudza zaufanie. Zrozumiale przekazuje informacje, poświęca pacjentowi dużo czasu. Niesamowita wiedza i cierpliwość. Nie mogłem trafić lepiej. Lekarz z najwyższej półki. Dziękuję

Kompetencja ,wnikliwe podejscie do problemu,rzeczowe i dokladne wytlumaczenie pacjentowi, Konkretne zalecenia,empatía

Moja wizyta u lekarza była zrealizowana w ramach pakietu medycznego. Odbyła się niekomfortowo dla mnie, był widoczny brak czasu poświęconego dla mnie, lekarz nawet nie zaproponował mi, aby usiąść (jestem osobą 60+). Nie ruszył się z zza biurka i komputera i nie obejrzał mojego kręgosłupa, nie popatrzył nawet na zmienioną chorobowo nogę. Przez parę minut wizyty ograniczył się jedynie do zerknięcia na moje badanie rentgenowskie sprzed kilku lat, pytając o cel mojej wizyty !!!

Zdecydowanie polecam dr Tomczyka! Leczyłam się u wielu ortopedów z uwagi na moje problemy z kolanem. Już od samego początku leczenia u dr Tomczyka, wykazał się on dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w rozwiązanie problemu pacjenta. Od razu zauważył błędy, jakich dopuścili się na izbie przyjęć po moim wypadku, od razu wykonał potrzebne badania (USG), zlecił rehabilitację, a gdy wciąż były wątpliwości rezonans magnetyczny. Okazało się, że rok chodziłam z kawałkiem uszczerbionej kości w kolanie, a nikt tego wcześniej nie zauważył. Dr Tomczyk natychmiast zlecił operację, ale z uwagi na terminy poddałam się jej u innego lekarza, który zapewnił mnie, że problem jest rozwiązany. Jednak po kilku miesiącach z powodu dolegliwości bólowych znowu wróciłam do dr Tomczyka i ten z właściwą sobie dociekliwością postanowił zlecić kolejne badania. Okazało się, że podczas operacji nie usunięto źródła problemu (znaleźli mi chondromalację chrząstki rzepki i ją przeczyścili, ale fragmentu kości nie wyciągnęli). Z wynikami badań od dr Tomczyka wróciłam do lekarza, który mnie wcześniej operował i było mu tak głupio, że wykonał kolejną operację w ciągu kilku dni. Jednak na dalsze leczenie wróciłam znowu do dr Tomczyka, którego darzę wielkim zaufaniem. Zlecił rehabilitację i wykonał zastrzyki "zabezpieczające", żebym jak najdłużej mogła się cieszyć własnym stawem kolanowym. Na razie nie narzekam, ale jak znowu wrócą dolegliwości bólowe (byle jak najpóźniej), to jak w dym idę do dr Tomczyka! I polecam to pozostałym.
zadowolona pacjentka
Aneta