mgr Katarzyna Maternowskamgr Katarzyna Maternowska - zdjęcie profilowezdjęcie #1

mgr Katarzyna Maternowska

Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą Gestalt. W nurcie terapii Gestalt, kładzie się nacisk na oryginalność każdej osoby, na jej FENOMEN. Każdy człowiek jest wyjątkowy i ta wyjątkowość zasługuje na odkrycie, szacunek i wsparcie. Jako terapeuta towarzyszę osobom indywidualnym oraz parom w drodze do samoświadomości, spełnienia, dobrego życia.
Drogę psychoterapeuty wybrałam będąc już dojrzałym człowiekiem. Wcześniej spotykałam się z ludźmi i ich wrażliwością na gruncie artystycznym.
Od kilkunastu lat pracuje też jako trener grupowy prowadząc warsztaty rozwojowe i artystyczne. Jestem trenerem pracy z głosem i prowadzę z zainteresowanymi tym tematem klientami indywidualne sesje, poświęcone technicznym i psychologicznym aspektom głosu.
Skończyłam czteroletni Instytut Terapii Gestalt w Krakowie, który posiada akredytację EAGT(European Assiociation for Gestalt Therapy).

Korzystałam z pomocy Katarzyny przez długi czas i dzięki niej zupełnie zmieniłam komfort mojego życia. Miałam już wcześniej do czynienia z psychoterapeutami, wiec tym wyraźniej widzę wyróżniające zaangażowanie i empatię, które Katarzyna wkłada w pracę z klientem. Dzięki jej wiedzy i wnikliwemu spojrzeniu udało nam się wspólnie rozszyfrować niejeden problem. Serdecznie polecam :)

Na pierwszą wizytę do pani Kasi trafiłam w marcu 2019 roku, gdy moje życie stanęło do góry nogami, a jedynym marzeniem było dostać lek, który pozwoli mi przestać myśleć i czuć. Po ustaleniu odpowiedniej farmakoterapii przez lekarza psychiatrę, przyszedł czas na psychoterapię. Początkowo byłam nastawiona sceptycznie do zaproponowanego rozwiązania. Nie rozumiałam jak zupełnie obca osoba będzie w stanie zrozumieć mój problem i mi pomóc. Już po pierwszych wizytach wiedziałam, że nadajemy na tych samych falach i się dogadamy. Regularne przyjmowanie leków pozwoliło mi wyciszyć emocje, a cotygodniowa terapia zrozumieć w czym tkwi problem. Nie napiszę, że było łatwo, bo to nieprawda. W terapię włożyłam dużo pracy i energii, ale czułam, że druga strona również daje z siebie sto procent. Czułam, że jestem traktowana poważnie i indywidualnie. Wiedziałam, że pani Kasia mnie rozumie i jako specjalista, odnajduje moje zachowania/uczucia/wątpliwości w nauce, co później mi także tłumaczyła. Pozwalała mi działać w moim tempie, dawała mi przestrzeń, której bardzo potrzebowałam. Zaufała mi, a ja odwdzieczyłam się tym samym. Pani Kasia sprowadziła moje życie na właściwe tory. Jej rady, wskazówki i właściwa ocena sytuacji okazały się być niezwykle przydatne. Z każdą wizytą nabierałam pewności siebie, a moje działania stawały się coraz bardziej przemyślane i racjonalne. Moim życiem przestały rządzić emocje, często nieadekwatne do sytuacji. Powoli wracała radość z życia i chęć do działania. Pani Kasia mnie nie zmieniła, alr pozwoliła ponownie odnaleźć siebie. Terapię zakończyłam w styczniu 2020 roku. Jestem silną, twardo stąpającą po ziemi kobietą, która wie czego chce od życia i nie boi się po to sięgać. Mam prawo wymagać od innych, bo dużo wymagam od siebie. Nie boję się wyrazić swojego zdania, bo wiem, że moje argumenty są sensowne. To wszystko uświadomił mi ten rok ciężkiej pracy pod czujnym okiem mgr Maternowskiej. Nie jestem w stanie opisać słowami jak bardzo jestem wdzięczna za to, co udało nam się wspólnie wypracować. Czuję, że zmiany jakie zaszły są trwałe, a na tym mi najbardziej zależało.
Pani Kasiu, na zawsze zapamiętam, że nie jestem zupą pomidorową i nie każdy musi mnie lubić. Ja Panią uwielbiam i polecam każdemu, kto waha się przed pierwszym spotkaniem.

Psychoterapeuta to lekarz niestandardowy, który głęboko sięga do naszych emocji i tych naszych myśli i schematów działania, które często chcemy ukryć przede wszystkim przed sobą. Pani Kasia potrafi doskonale „czytać człowieka”. Podczas moich spotkań z nią potrafiła zadawać odważne pytania i stawiać odważne tezy skłaniając do myślenia przy jednoczesnym zachowaniu prawdziwej wrażliwości na drugiego czlowieka i jego problemów. Zdecydowanie jest osobą godną zaufania i może być prawdziwym i wspierającym towarzyszem/mentorem w drodze do poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania, podejmowania ważnych decyzji i pracy nad sobą i swoim życiem w szerokim kontekście.

Empatia,zaangażowanie, podejście do pacjenta i jego problemów są na najwyższym poziomie. Katarzyna Maternowska jest lekarzem, u którego pacjent może poczuć się wyjątkowo, dzięki czemu czasami niełatwy proces terapii jest znacznie łatwiejszy. Terapia prowadzona przez Panią Maternowską pozwoliła mi odzyskać równowagę i rozwiązać kluczowe problemy, z którymi się zgłosiłam. Polecam każdemu, dla kogo oprocz fachowości i kompetencji lekarza ważna jest także dobra atmosfera w gabinecie i życzliwe podejście do pacjenta.

Polecam! Jeśli ktoś jest w trudnym momencie swojego życia, jest mu trudno otworzyć się przed kimś z własnymi problemami, nie radzi sobie z czymś, bądź po prostu chciałby uporać się z wewnętrznymi "demonami", to zapewniam, że Pani Kasia jest właściwą do tego osobą! Jest bardzo ciepła w kontakcie osobistym, pełna pasji i zaangażowania, potrafi niesamowicie słuchać i szybko reagować, tak jakby czytała w moich myślach! Długo zwlekałam z pójściem do specjalisty, na początku nie chciałam i nie wierzyłam, że ktoś może mi pomóc... Jednak dzięki Pani Kasi, otworzyłam się na wiele spraw, inaczej na nie spojrzałam, nabrałam dystansu, pomogła mi podjąć bardzo ważną wówczas dla mnie decyzję, ale najważniejsze jest to, że na nowo znalazłam sens wszystkiego... Za co bardzo Jej dziękuję! Jeśli potrzebujesz pomocy, jest to osoba, która dołoży wszelkich starań by Ci pomóc! Gorąco polecam! Profesjonalista warty zaufania!

Czasem spotykamy na swojej drodze ludzi którzy w jednej chwili zmieniają nam nasze podejście do życia czy też całe życie. Pani Kasia pozwoliła odkryć w sumie odkopać mi siebie. Idąc pod jej skrzydła nie spodziewałam się, że w niedługim czasie i moje skrzydła nabiorą nie tylko piór i kształtów napełniły się również kolorem. Każdy kto ma choć małe zmartwienia czy też stoi w miejscu bo wydaje się, że nie ma wyjścia powinien spotkać się z Panią Kasią. Pełen profesjonalizm, ludzkość, wyrozumiałość i klasa sama w sobie. Bardzo polecam !!!

Pani Kasia pozwoliła odkryć w sumie odkopać mi siebie.

Pełen profesjonalizm, ludzkość, wyrozumiałość i klasa sama w sobie.

Bardzo polecam !!!