dr n. med. Krystyna Kwasiborska-Przychodzka

Internista, Diabetolog

Od jakiegoś czasu zmagam się chorobą tarczycy. Najpierw miałam zdiagnozowaną chorobę Gravesa-Basedowa, jednak cześć objawów wskazywało na Hashimoto. Dodatkowo zmagam się z insulinoopornością, a co za ty idzie również z otyłością. Przez kilka lat próbowała schudnąć, stosując różne diety. Nie wiedziałam, że przy hasimoto bardzo ważna jest dieta (do tej pory brałam leki, ograniczyłam słodycze itd.). W związku z tym udałam się do doktor Kwasiborskiej i jedno co mogę powiedzieć to jedna wielka pomyłka. Nie wiem jak to możliwe, że ta Pani w dalszym ciągu pracuje w zawodzie. Kazała mi przejść na dietę cukrzycową i schudnąć. Dodatkowo, żeby schudnąć kazała mi biegać, a program jak biegać mogę ściągnąć z internetu. Uprzejmie poinformowałam Panią doktor, że od kilku lat próbuję schudnąć bez większych efektów i to dlatego się u niej znalazłam. A jeśli chodzi o bieganie to zasugerowałam, że jestem zbyt ciężka i przecież moje stawy będą za bardzo obciążone. Stwierdziła, że w takim razie nic nie poradzi.
Jak zapytałam co jeść konkretnie jeść przy schorzeniu na hashimoto bo przecież nie powinno się jeść glutenu, nabiału i dodatkowo kilku innych produktów, to Pani doktor stwierdziła, że tak mleka nie powinnam jeść ale pieczywo ciemne, z pełnych ziaren jak najbardziej tylko mało. Zapytałam jeszcze o indeks glikemiczny produktów to od niechcenia dała mi broszurkę z indeksem glikemicznym. Dostałam dwie przykładowe diety na 1200 i 1400 kcl a w nich znajdują się produkty, których nie powinnam jeść czyli gluten i laktoza.
Straciłam tylko czas. Zdecydowanie Pani doktor powinna się podszkolić na temat żywienia, szczególnie przy chorobach autoimmunologicznych. Bo wygląda na to, że wiedza na temat cukrzycy jest wystarczająca i to co proponują w ulotkach jest wystarczające. Tyle to u Pani doktor to dowiedziałam się z internetu. Zero kompetencji.
Nie wspomną o tym, że wizytę miałam rano, jako druga i po pierwszym pacjencie już była 20 minutowa przerwa, bo przecież kawę trzeba wypić i poplotkować z pielęgniarką.
Jednym słowem żenada.

Również nie mam pojęcia, jak pani doktor przyjmuje pacjentów tzw. „prywatnie”, ale „państwowo” jest to żenada połączona z „fabryką”. Od jakiegoś czasu wizyty są co około pół roku i sprowadzają się do wypełnienia przez lekarza danych dotyczących wagi pacjenta, poziomu ciśnienia i poziomu cukrów z dzienniczka samokontroli oraz podpisania wypełnionej przez pielęgniarkę recepty. Z poradni korzystam od lipca 2010 r. (obecnie sierpień 2013). W tym okresie miałem 9 wizyt, z czego w 2010 r. – trzy, w 2011 r. – cztery, w 2012 – dwie i w 2013 r. również dwie. W tym czasie na moją prośbę została mi zmieniona insulina (w 2011 r., co wiązało się z „dodatkową” wizytą), i trzy razy skierowano mnie na badania HbA1C – widocznie miałem „lepsze chody” niż przedmówcy lub po prostu trafiłem na lepszy dzień. O cukrzycy, jej powikłaniach i sposobach leczenia więcej dowiedziałem się w szpitalu i z forów internetowych niż od lekarza. Potwierdzam, że lekarka nigdy (podkreślam: NIGDY) nie przyszła do gabinetu o czasie, a spóźnienia (i co za tym idzie „poślizgi” w przyjmowaniu pacjentów) w dniach, w których przyjmuje popołudniami, wołają o pomstę do nieba. Pani doktor jest sympatyczna, a może lepiej należałoby określić - kulturalna ale nie wylewna. Odnośnie recept na insulinę, to kilkukrotnie słyszałem z ust lekarki czy pielęgniarki, że w przypadku braku lekarstw panie proszą o kontakt w celu wystawienia recepty poza wizytą. Praktyka okazuje się zupełnie inna – jeszcze ani razu nie wystawiono mi takiej recepty, pomimo moich próśb, a rozmowa zawsze kończyła się odesłaniem do lekarza rodzinnego. Reasumując – jeżeli pacjent potrzebuje diabetologa, który przyjmie go dwa razy do roku i dwa razy do roku wystawi receptę to, na własną odpowiedzialność można z usług tej pani korzystać. Jeżeli pacjent potrzebuje przyjmować większą ilość leków (co wiąże się ze zwiększoną częstotliwością wystawiania recept), a lekarz rodzinny „nie jest skłonny do współpracy”, to proponuję od razu darować sobie wizyty w tej poradni. Ja osobiście, mając przed oczami kolejki do lekarza rodzinnego, do którego muszę biegać co dwa miesiące przed 6 rano, by być pewnym przyjęcia jedynie po wypisanie recept (wiąże się to co najmniej z dużym spóźnieniem do pracy lub wręcz z nieobecnością danego dnia, o ile wizyta u lekarza rodzinnego wypadnie w okolicach 13.00), jestem właśnie na etapie poszukiwania innej poradni diabetologicznej w szeroko rozumianych okolicach Pruszkowa.

Jestem chory od 5 lat i od poczatku lecze sie u Pani dr. Uwazam, ze jest bardzo kompetenta w tym co robi. Zawsze wszystko mi wytlumaczyla jak czegos nie wiedzialem. Nie ma problemu z tym, aby skierowala mnie na badania, czy wypisala recepte na kilka miesiecy - tak jak teraz jestem za granica i wszystko jest ok. Oczywiscie trzymam diete i nie przesadzam ze slodyczami. Polecam Pania Doktor, bo nie znam drugiego takiego lekarza, z takim stazem pracy, a mimo to z innowacyjna wiedza.

Pani Doktor jest bardzo dobrym lekarzem. Dzieki niej mam bardzo dobrze dobrana insuline i czuje sie coraz lepiej. Bardzo dobry kontakt z pacjetem. Polecam!

Nie mam pojęcia jak przyjmuje pacjentów prywatnie za pieniądze, ale jeśli chodzi o pracę w przychodni diabetologicznej, to odradzam tego lekarza. Totalne lekceważenie pacjenta i całkowity brak komunikacji, sytuację ratuje pielęgniarka, ale bez większego entuzjazmu. Chyba nie zdarzyło się jeszcze, aby przyszła go gabinetu o czasie za to bardzo często opuszcza gabinet w czasie przeznaczonym na wizyty pacjentów i notorycznie wychodzi wcześniej. Przez ponad półtora roku nie skierowała mnie na badania kontrolne, po za wypisaniem recept(przez pielęgniarkę)praktycznie zero działań w kierunku leczenia. Totalna ignorancja pacjenta w przypadku prośby o wypisanie ...

Totalna ignorancja pacjenta w przypadku prośby o wypisanie recepty po za terminem wizyty ( np. gdy skończyła się insulina, a do wizyty pozostało dwa miesiące).
Ogólnie oceniając Panią Doktór - totalna porażka! Więcej informacji i efektów leczenia uzyskacie u GOŹDZIKOWEJ.
Krzysztof N

Pani doktor podczas wizyty nie podnosi wzroku na pacjenta, cała wizyta sprowadza się do wypełniania przez nią książeczki chorego, nieco informacji przekazuje pracująca z nią pielęgniarka. Przez prawie dwa lata odbywania regularnych wizyt nigdy nie zleciła wykonania badań krwi.

Pani dr. Kwasiborska - Przychodzka jest bardzo dobrym lekarzem, zdecydowanie polecam skontaktowanie się z Nią. Świetnie wyjaśnia wszystkie interesujące problemy dotyczące przyczyny wystąpienia cukrzycy, jak z nią postępować, wprowadza najnowsze leki i świetnie się orientuje w nowinkach lekarskich. Miło i rzeczowo się z Nią współpracuje. Serdecznie polecam!

Serdecznie polecam!

Pani dr.Kwasiborska bardzo odpowiedzialny lekarz sumienny wyrozumiały poświęca każdemu pacjentowi dużo czasu, wzbudza zaufanie jest kompetentna, bardzo dokładnie tłumaczy metodę leczenia eczenia

eczenia