dr n. hum. Krystyna Węgłowska-Rzepadr n. hum. Krystyna Węgłowska-Rzepa - zdjęcie profilowe

dr n. hum. Krystyna Węgłowska-Rzepa

Psycholog, Psychoterapeuta

Z wykształcenia jestem dr psychologii i analitykiem Jungowskim. Studiowałam w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Psychoterapią zajmuję się od 1994 roku. Wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie zdobywałam ucząc się i praktykując w różnych podejściach terapeutycznych, a od 1999 roku specjalizuję się w analizie i psychoterapii Jungowskiej. Ukończyłam w tym obszarze całościowe akredytowane szkolenie prowadzone przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej (PTPA) i International Association for Analytical Psychology (IAAP) uzyskując tytuł analityka Jungowskiego. Ważne dla mnie jest całościowe podejście do osoby, zrozumienie aktualnego problemu klienta w kontekście historii jego życia jak i możliwości rozwojowych.
Istotnym aspektem pracy terapeutycznej jest analiza treści nieświadomych w tym analiza snów, stanowiące uzupełnienie wypowiedzi, z którymi zazwyczaj klienci dzielą się na terapii. Pracuję z osobami dorosłymi i z młodzieżą. Pracę swoją poddaję superwizji doświadczonych analityków i psychoterapeutów z IAAP i PTPA.

Wykonywane badania:
- psychologiczne testy diagnostyczne

Znajomość języków obcych:
- angielski,
- rosyjski

Publikacje z ostatnich pięciu lat 2015-2010

Krystyna Węgłowska-Rzepa , "Przetrwać razem"- małżeństwo z perspektywy psychologii analitycznej. W: Konflikt społeczny w perspektywie socjologicznej i pedagogiczno-psychologicznej : wybrane kwestie , red. nauk. Danuta Borecka-Biernat, Małgorzata Cywińska. - Warszawa : Difin, 2015, S. 149-169.

Krystyna Węgłowska-Rzepa, Justyna Jagiełło. „Osobowość a style rozwiązywania konfliktów”. W: Sytuacje konfliktu społecznego : przyczyny - sposoby rozwiązywania – skutki, pod redakcją Danuty Boreckiej-Biernat. Wrocław : Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, 2015. - (Acta Universitatis Wratislaviensis. Prace Psychologiczne ; 63, s. 171-184.

Krystyna Węgłowska-Rzepa, „Psychologia analityczna i jej zastosowanie w praktyce i w badaniach własnych”. W: Drogi rozwoju psychologii wrocławskiej : tom jubileuszowy z okazji 45-lecia studiów psychologicznych w Uniwersytecie Wrocławskim, pod red. Marii Straś-Romanowskiej. Wrocław : Wydaw. Uniwersytetu Wrocławskiego, 2013. (Acta Universitatis Wratislaviensis. Prace Psychologiczne ; 62, s. 417-435.

Krystyna Węgłowska-Rzepa, „Spotkania kultur : symbole i archetypy w narracjach”. W: Doświadczenia graniczne i transkulturowe, red. nauk. Zenon Waldemar Dudek. - Warszawa : Eneteia - Wydaw. Psychologii i Kultury, 2013. - S. 283-308.

Krystyna Węgłowska-Rzepa, Jolanta Kowal, “The Symob projective method and its possible applications in the labour market : the basis for the method's construction”. W: Functioning in the workplace : quantitative and qualitative psychological research / ed. by Barbara Mróz. Warszawa : SCHOLAR Publishing House, 2012, s. 157-174.

Jolanta Kowal, Krystyna Węgłowska-Rzepa, “Women's situation and management competences on the example of Poland : a review and research survey”. W: Ona w XXI wieku : interdyscyplinarny obraz kobiety, red. nauk. Magdalena Baranowska-Szczepańska. - Poznań : Instytut Naukowo-Wydawniczy MAIUSCULA, 2011.- S. 365-388

Krystyna Węgłowska-Rzepa, „Aktywna wyobraźnia - odkrywanie twórczych potencjałów psyche”. W: Transgresje - innowacje – twórczość, pod red. Bogny Bartosz, Alicji Keplinger i Marii Straś-Romanowskiej. - Wrocław : Wydaw. Uniwersytetu Wrocławskiego, 2011. (Acta Universitatis Wratislaviensis. Prace Psychologiczne ; 60), s. 67-83.

Krystyna Węgłowska-Rzepa, Jolanta Kowal, Aleksandra Szczepaniak, “Femininity and masculinity in the course of social and mental changes”. W: Ona w XXI wieku : interdyscyplinarny obraz kobiety, red. nauk. Magdalena Baranowska-Szczepańska. - Poznań : Instytut Naukowo-Wydawniczy MAIUSCULA, 2011, s. 649-666.

Krystyna Węgłowska-Rzepa, „W poszukiwaniu swojego miejsca w życiu : spojrzenie z perspektywy narracyjnej i analitycznej”. W: Psychologia narracyjna : tożsamość, dialogowość, pogranicza, red. nauk. Elżbieta Dryll, Anna Cierpka. Warszawa : Eneteia - Wydaw. Psychologii i Kultury, 2011. - (Seria Akademicka), s. 195-218.

Krystyna Węgłowska-Rzepa, Tadeusz Rzepa, „Zastosowanie piłek edukacyjnych przez twórczych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej”. W: Twórczy pedagogicznie nauczyciele klas młodszych: obszary i panorama problematyki, red. nauk. Marzenna Magda-Adamowicz. Gniezno: Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska "Milenium", 2011. - S. 313-322.

Krystyna Węgłowska-Rzepa, „Style funkcjonowania młodzieży w sytuacjach społecznych - uwarunkowania temperamentalne i rodzinne”. W: Sytuacje konfliktu w środowisku rodzinnym, szkolnym i rówieśniczym : jak sobie radzą z nimi dzieci i młodzież ?, red. Danuta Borecka-Biernat. - Warszawa : Difin, 2010.- S. 243-259.

Polecam współpracę z Panią Doktor :) Przez otwartość i życzliwość w podejściu od pierwszego spotkania złapałam z nią kontakt, a dobre samopoczucie to podstawa do dalszej pracy. Pani Doktor prawdziwie interesuje się problemami pacjenta, jest empatyczna, cierpliwa, szczera. Świetny terapeuta i wielki człowiek :) Dziękuję!

Leczyłam u Pani Krystyny depresje i muszę powiedzieć, że pomoc okazała się nieoceniona. Wizyta niedroga. Dziękuje i polecam