dr n. med. Krzysztof Ficek

Ortopeda

Jestem szczerze rozczarowana. Po przeczytaniu i wysłuchaniu tylu wspaniałych opini byłam nastawiona pozytywnie oraz mialam nadzieje, że ten lekarz będzie umiał pomóc mi zdiagnozowac problem. Po pierwszej i ostatniej wizycie jestem zdegustowana. Byc może dr Ficek posiada niesamowitą wiedzę i jak (inni przekonywali mnie)patrzy na człowieka całościowo, to jednak nic nowego się nie dowiedziałam i wciąż pozostałam w niewiedzy. Już nie wspominająć, że nie zrozumialam większości jego wypowiedzi, ponieważ stosował terminologię medyczną bez wyjaśniej dla laika (pomimo moich prosb). Nie wysłuchiwał tego co chciałam mu przekazać, nie zdązyłam opowiedzieć o wszystkcih dolegliwościach, gdyż niegrzecznie przerywał mi i dyktował swojej asystentce co ma pisać. Nastepnie wysłał mnie na badania, które wykonano w ekspresowym tempie, nie informując mnie o celu (dopiero po ich zakończeniu), oraz o fakcie, że za to musiałam dodatowo zapłacić! kwoty przedstwiono mi w momnecie po za konczeniu badań (poczatkowo myslałam ze sa w ramach wizyty..)
Być może trafiłam na dzień kiedy dr ficek był zmeczony, jednak jego stosunek do mojej osoby był nie do przyjęcia. Był znużony, zniechęcony i lekceważacy, jego zachowanie wskazywało na to, aby jak najszybciej mnie obslużyć i wysłać do domu.
Przez gabinety ciągle przechodzą osoby trzecie (personel), co jest kwestia oczywista i zrozumiała, ale po całej wizycie jest to męczące.
Generalnie taktyka postepowania dr Ficka jest oczwista (i zrozumialam w dzisiejszych czasach), aby prowadzić wizyty w taki sposób, aby pacjeta naciągną na coraz to wieksze koszta, które nie zawsze są adekwatnego do danego przypadku. Niestety jest to już coś naturalnego i powszechnego... smutne.
Notabene jeśli zotanie wam polecony dr Wiatr chocby przez dr Ficka, przemyślcie sprawe 10 razy czy aby naprawde warto..

Moja opinia wyraża się w jednym zdaniu : Tak powinno wyglądać leczenie w każdej przychodni. Brak mi słów uznania dla Pana dr K.Ficka - jest kompetentny , inteligentny , spokojny , wyważony , przystępny , miły , uważny - po prostu fajny gość . A - i rzecz dość niebywała - nie zauważyłem żeby był nastawiony wyłącznie na kasę - wręcz przeciwnie . Mam wrażenie ,że w porównaniu do innych( a w klku miejscach mnie kasowano ) cennik w Galenie jest bardzo przystępny. Na koniec chcę podziękować doktorowi za leczenie i ludzkie podejście !!!!
Tomek ,Zawiercie.

Dr Ficek to lekarz z powołania i człowiek z sercem na dłoni. Wielkim szacunkiem darzy osoby starsze. Od kilku lat moja mama jest leczona przez dr Ficka i takiej uprzejmości i dobra jakie okazuje jej w czasie każdej wizyty naprawdę wielu lekarzy musiało by się od niego uczuć. Mimo swojego wieku (81 lat) moja mama nigdy nie usłyszała od doktora, "że to już starość i tego się nie da leczyć i musi boleć "wręcz przeciwnie stosuje wszystkie możliwe do wykorzystania metody, aby poprawić komfort jej życia. Za to jesteśmy doktorowi bardzo wdzięczne i serdecznie mu za to dziękujemy.Życzę każdemu pacjentowi ,żeby mógł byś diagnozowany i leczony przez takiego człowieka i takiego specjalistę jak jest doktor Ficek. Bo doktor mimo swoich osiągnięć i tytułów jest przede wszystkim CZŁOWIEKIEM, a potem lekarzem. Wielki szacunek i uznanie dla doktora za to wszystko co dla nas zrobił. I.M

bardzo dobry lekarz kompetentny z dużą wiedzą bardzo miły i wesoły co wpływa na badanie.Dziękuję Panie Profesorze.

bardzo dobry lekarz kompetentny z dużą
wiedzą bardzo miły i wesoły co wpływa na badanie.Dziękuję Panie Profesorze.

Dr.Krzysztof Ficek z bardzo dużym zainteresowaniem wysłuchał wszystkiego co miałem do powiedzenia , po zapoznaniu się z badaniami wytłumaczył co dokładnie się popsuło w czasie urazu w moich kilku stawach i w przeciwieństwie do innych lekarzy a byłem u kilku o wysokich tytułach poprosił o czas zastanowienie się nad moim przypadkiem od kilku miesięcy jestem prowadzony przez Dr.Ficka i mogę wystawić bardzo wysokie oceny za całokształt dla Pana doktora i całego zespołu kliniki Galen z Bierunia . Paweł z Sobótki

Jestem bardzo zadowolony z wykonanej rekonstrukcji kolana, świetny lekarz!. Wysłuchał wszystkiego co miałem do powiedzenia i jeżeli zaistnieje taka potrzeba to rzeczowo tłumaczy sposób leczenia i przebieg schorzenia. Dr. Ficek i klinika Galen to po prostu rewelacja. Bardzo polecam.

Ja powiem krótko dr Krzysztof Ficek jest najlepszy wystarczy przyjechać do Galenu i zobaczyć dyplomy no i podziękowania od wielu znanych sportowców. Jednak ten lekarz na laurach nie spoczywa. To wspaniały człowiek oddany swojej pracy który cały czas się rozwija w przeciwieństwie do innych lekarzy. Ja sam zaliczyłem wielu lekarzy mało kto umiał powiedzieć co mi jest, a zaznaczam nie byli to źli lekarze. Dodam, że wszyscy sportowcy i trenerzy, a także świat sportu mówi jednoznacznie dr Krzysztof Ficek. Obecnie przechodzę rehabilitację po rekonstrukcji ACL co prawda wykonywał ją inny lekarz z Galenu jednak tutaj wielki pokłon w stronę pana dr Ficka ponieważ ciągle zagląda do Fizjofit-Galen(rehabilitacja) i interesuje się każdym pacjentem. Oczywiście respekt i szacunek dla rehabilitantów z Fizjofit-Galen to również doskonali fachowcy.
Tomasz N.

Nie polecam tego lekarza. Kilka lat leczyłem się u doktora i stwierdzam, ze się bardzo popsuł. Jak powstają komplikacje w leczeniu, reaguje nerwowo, oczywiście zawsze wina pacjenta. Staje się wtedy nie uchwytny. Niestety jak nie ma się po nazwisku klubu sportowego to nie ma co liczyć na pomoc.

Operacje mojego syna były częściowo prywatne, a częściowo refundowane z NFZ. Wspaniały lekarz i Człowiek. Panie Doktorze - tak trzymać!

Nie polecam! Słyszałem o Nim bardzo dużo, jak to ratuje sportowców po kontuzjach, przejechałem ponad 500km żeby usłyszeć trafną diagnoze. Byłem po wypadku drogowym, Doktor przyszedł do gabinetu kilka razy z niego wyszedł, wyniki tylko przewertował szybko, po czym powiedział że rehabilitacja... A o uszkodzeniach które wyszły na rtg, rezonansie nawet nie wspomniał.. No cóż, widocznie nie byłem "sportowcem" żeby pokłonił się na de mną w sposób profesjonalny, a co bedzie słuchał i badał "szarego" człowieka.. Nie polecam!

Wciąż poszukujesz "Ortopeda Bieruń"?

Opolskie Centrum Rehabilitacji
40-467 Katowice
NZOZ EuroMedic K. Specjalistyczne Janina Leśnik-Ludyga
ulica Rolna 18
40-555 Katowice
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach
ulica Bytomska 41
41-400 Mysłowice
ulica 1 Maja 6/12
44-304 Wodzisław Śląski
Boni Fratres Catoviensis Sp. z o. o. NZOZ Szpital Zakonu Bonifratrów p. w. Aniołów Stróżów w Katowicach
ulica Markiefki 87
40-211 Katowice
Szpital św. Józefa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ulica Okrzei 27
43-190 Mikołów
43-150 Bieruń
Hospicjum "Pomnik Mastu Oświęcim"
WYSOKIE BRZEGI 4A
32-600 Oświęcim