Dodaj opinię Pokaż terminy

Specjalizuję się w szeroko pojętej stomatologii estetycznej i odtwórczej: licówki, korony, mosty, protetyka na implantach. Wykonując leczenie kanałowe dbam także o estetyczną i funkcjonalną odbudowę zęba. Większość zabiegów wykonuję pod mikroskopem podobnie jak zabiegi implantologiczne i chirurgiczne usuwanie zębów.

W 2012 roku zostałem wybrany przez Pacjentów województwa mazowieckiego Dentystą Roku .

Jestem lekarzem stomatologiem oraz technikiem dentystycznym. Swoją przygodę ze stomatologią rozpocząłem od ukończenia Medycznego Studium Zawodowego o kierunku Technika Dentystyczna i Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Śląskiej Akademii Medycznej. Staż podyplomowy odbyłem w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu m.in. na Katedrze Protetyki Stomatologicznej.

Aktualnie leczę swoich Pacjentów w Warszawie i na Śląsku. Dzięki wykorzystaniu swojej bogatej wiedzy technicznej i stomatologicznej mogę tworzyć wiele zdrowych i pięknych uśmiechów.

Współpracowałem z renomowanymi Warszawskimi klinikami stomatologicznymi zdobywając zaufanie gwiazd, aktorów i ludzi show biznesu, dla których piękny uśmiech jest narzędziem pracy.

Od 2004 roku wykonuję leczenie pod mikroskopem zabiegowym, co pozwala na leczenie najbardziej skomplikowanych przypadków. W codziennej pracy wykorzystuję najbardziej zaawansowany technologicznie mikroskop stomatologiczny OPMI PROergo oraz lupy zabiegowe EyeMag Pro S firmy Carl Zeiss.

Jako jeden z niewielu protetyków w Polsce i jedyny na Śląsku przeprowadzam szlifowanie zębów (korony i licówki) pod mikroskopem w 20x powiększeniu.

Prowadzę specjalistyczne szkolenia dla lekarzy z zakresu najnowocześniejszych technik endodontycznych.

Prywatnie jestem tatą Adasia i wokalistą rockowego zespołu Rouse Pores.

Jestem pacjentką Dr Kowalczyka (klinika Dentis, W-wa) od chyba dwóch lat i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Trafiłam do Niego przypadkiem, jak ukruszyła mi się "1". Zaufałam Dr. Kowalczykowi na tyle, że zdecydowałam się, żeby zajął się moją protetyką i kosmetyką wraz z endodoncją. Właściwie, to ten Pan zmobilizował mnie do tego. Jego fachowość, podejście nie tylko jako do pacjenta, ale i jako do człowieka. Dr Kowalczyk nie pozwala na ból, zbytnie uszczuplenie portfela, przy jednoczesnym zachowaniu idealnego leczenia (bez fuszerki i oszczędności na materiale). Jest gotowy poświęcić swój prywatny czas poza godzinami pracy, gdy zajdzie potrzeba przyjść wcześniej, albo pozostać dłużej w gabinecie. Mam nawet z Doktorem prywatny kontakt telefoniczny w nagłych przypadkach. Jest cierpliwy, zawsze opowiada co robi i w jakim celu. Z empatią podchodzi do pacjenta. Miły, sympatyczny, z poczuciem humoru. Z czystym sumieniem mogę polecić Doktora Kowalczyka. Mam nadzieję, że taki pozostanie zawsze, pomimo upływu lat w zawodzie :)

Panie Doktorze bardzo dziekuję za wsparcie,kompetencje,uprzejmość,troskę o to aby nic nie bolało.Cały zabieg przebiegł faktycznie bez bólu i stresu a ja należę do osób wyjątkowo panikujących.Polecem wszystkim Doktora Kowalczyka naprawdę godny polecenia lekarz.Dziękuję również całemu wspaniałemu personelowi.Na zadane pytania Panie odpowiadały z uśmiechem na twarzy przy czym bardzo kompetentnie.Jeszcze raz wielkie dzięki.

Kolejny wspaniały lekarz z kliniki Artyści Uśmiechu u którego miałem przyjemność się leczyć. Był to ostatni etap mojego leczenia ponieważ Dr Kowalczyk robił korony porcelanowe. Dziękuję

Miałem robione korony i licówki ze względu na mocno przebarwione i zniszczone zęby przez antybiotyki w dzieciństwie oraz moje własne zaniedbanie. Cel był taki aby zęby były białe ale naturalne. Efekt ostateczny przeszedł moje oczekiwania. Zęby wyglądają pięknie. Dziękuję.

Doktor Kowalczyk to bardzo dobry specjalista i prawdziwy profesjonalista. Zawsze uśmiechnięty :) U mnie robił kilka koron na implantach a z przodu licówki. Wszystko bezboleśnie. Efekt ostateczny dokładnie taki jak sobie wymarzyłam. Teraz mogę się uśmiechać...

Nie spotkalem dotad lepszego dentyste! Polecam!

Nie spotkalem dotad lepszego dentyste! Polecam!

Chyba polubię chodzenie do dentysty. Nic nie bolało. Szybko, konkretnie i na temat. Byłam tak odprężona, że byłam bliska drzemki na fotelu dentystycznycm. Panie Doktorze - bardzo dziękuję:)

Doskonały specjalista. Każdemu polecam.

Doskonały specjalista. Każdemu polecam.

Polecam wszystkim !!! Jedyny dentysta który potrafi cokolwiek zrobić z moim uzębieniem i ma cierpliwość do mnie i mojego odruchu wymiotnego.Większość chciała mnie usypiać.Naprawdę polecam.

Dziękuję za pomoc z bolącym zębem, od razu poczułam się dużo lepiej.

Dziękuję za pomoc z bolącym zębem, od razu poczułam się dużo lepiej.