dr n. med. Krzysztof Kucia

Psychiatra

2,6
2,6
2,7

100 x TAK! Gdyby nie pan docent, być może nie byłabym w życiu tu, gdzie jestem teraz. Po wielomiesięcznych pobytach w szpitalACH psychiatrycznych i bezskutecznych próbach odgadnięcia, co mi dolega, traf chciał, że na mojej drodze stanął dr Kucia (wizyty prywatne). Dopiero on ustalił, co się ze mną dzieje - Choroba Afektywna Dwubiegunowa - i dobrał odpowiednie dla mnie leki. Nagle, ze stanu warzywa w śpiączce, zaczęłam przechodzić do "normalności". W szpitalu pielęgniarki oddziału psychiatrycznego w Rybniku mówiły do mnie (cytuję): "pani raczej nigdy nie będzie mogła pójść na studia. ...

Nagle, ze stanu warzywa w śpiączce, zaczęłam przechodzić do "normalności".

W szpitalu pielęgniarki oddziału psychiatrycznego w Rybniku mówiły do mnie (cytuję): "pani raczej nigdy nie będzie mogła pójść na studia. Z takimi problemami psychicznymi nie będzie pani w stanie niczego się nauczyć. Tak jak większość pacjentów naszego oddziału - skończy pani na rencie"...
Obecnie kończę studia licencjackie i od ponad 2 lat pracuję w firmie IT. Zdziwieni? ;)

Pan Docent poświęcał mi dużo uwagi podczas każdej konsultacji, wnikliwie przeprowadzał wywiad, nieschematycznie stawił diagnozę (bezbłędnie) i zawsze po wizycie u niego czułam się pokrzepiona na duchu. Z racji na mój dociekliwy charakter i krytyczne spojrzenie, fakt iż polecam Pana Docenta naprawdę WIELE znaczy ;)
To człowiek o ogromnym doświadczeniu, potężnej wiedzy, którą potrafi wykorzystywać w praktyce, wybitnie inteligentny i kulturalny. Pod żadnym względem, również merytorycznym, nie mogę NICZEGO mu zarzucić! Jestem pod jego doraźną opieką od 2017 roku i sądzę, że tak zostanie :)

Bardzo dobry lekarz, fachowiec, z dużą wiedzą i doświadczeniem, zna się na swojej profesji i wie co robi.

Ponad rok temu byłam na oddziale w Ochojcu z powodu uzależnienia od benzodiazepin. Ja akurat mam pozytywne doświadczenia z panem dr Kucią. Zgadzam się całkowicie z diagnozą, zostały mi przepisane właściwe leki, które potem zmieniłam na fevarin ze względu na niskie libido i niemożność podniesienia się z łóżka rano no i pewnie chciałam za szybko być zdrowa :). Teraz chcę wrócić z powrotem do paroksetyny, bo to był jednak strzał w dziesiątkę. To na co chciałabym uczulić innych pacjentów to aby w miarę swoich możliwości zdobywali wiedzę na temat swoich dolegliwości, to pozwala na lepszy wgląd i zrozumienie tego co w danym momencie się z nami dzieje i dlaczego. Samoświadomość jest ważna, aczkolwiek niekoniecznie musi być dla nas wygodna, a to z tej przyczyny, iż pociąga za sobą odpowiedzialność.
Pozdrawiam pana Doktora.

Barbara, pacjentka od bernardynów, piesków, które są takie zrównoważone i córka taty, którego legitymacja służbowa stała na moim szpitalnym stoliczku :D.

Jak facet moze pisać epikryzę nie rozmawiając z pacjentem? Jak chamstwo może pojawiac się w tak specyficznej dziedzinie jak psychiatria? Uwaga na testy psychologiczne - to na ogół pseudonauka jak słynny test IQ. Pani psycholog zawsze znajdzie u was coś czego normalny człowiek by o was nigdy nie powiedział. nie pozwólcie sobie robic testów psychologicznych ze względu na bardzo wątłe podstawy naukowe. Trudno mi pojąc jak ten człowiek może zdobywac kolejne stopnie naukowe, z takim podejściem, z taką etyką? ODRADZAM W 100%, ale skoro on jest ordynatorem, to chyba odradzić można cały ten oddział?

Spełnił moje oczekiwania. Wysłuchał. Ostrożny do farmakologii. Proponuje psychoterapie. Polecam!

Nawet w prywatnym gabinecie nie jest zainteresowany pacjentem. Nie posiada za grosz empatii. Tylko prochy, brak zrozumienia i niestety brak efektów leczenia. Za to dużo narcyzmu, zarozumialstwa. Stanowczo odradzam

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W swoim życiu miałem styczność z wieloma lekarzami, jednak to co swoją postawą reprezentuje dr Kucia przekracza moje dotychcasowe wyobrażenia o zachłannośći przedstawicieli tego fachu. Chciwość Pana doktora przekracza wszelkie możliwe ganice - zrobi wszystko by wydusić z pacjenta ostatni grosz.Dodatkowo jego podejście do pacjenta jest nonszalanckie i bardzo powierzchowne. Jednym słowem - odradzam.

Stanowczo odradzam. Cham, gbur, zadufany w sobie narcyz, traktujący innych z wyższoscią i pogardą. W publicznym gabinecie i na oddziale ma pacjenta głęboko w dupie, sprawia mu chorą satysfakcję upokorzenie, poniżenie go, ewentualnie nie ma czasu. W prywatnym - nastawiony tylko na kasę. To COS trudno nazwac człowiekiem, a nazywając go lekarzem ubliża się przedstawicielom tego zawodu. Lepiej strzelić sobie w łeb niż korzystać z jego pomocy.

Gbur, nieuprzejmy, wyjątkowo fałszywy i dwulicowy. Pacjenta traktuje z pogardą i bierze za to niemałe pieniądze. Niestety efekty leczenia bardzo mizerne