lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Ortopeda

Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (ŁCM LUBAŃ), ponad 2000 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmiomiesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan). Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

Na oddział ortopedii Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu trafiłem po raz pierwszy w 2009 roku kiedy bóle w lewym stawie biodrowym wymagały chodzenia przy pomocy kul łokciowych. Wykonane rtg miednicy wskazywało na zmiany chorobowe w obrębie stawu biodrowego lewego. Szukając pomocy zwróciłem się do jednego z zaprzyjaźnionych kolegów o pomoc. Zaproponował mi właśnie konsultację i leczenie w w/w ośrodku gdyż jest tam bardzo dobry zespół ortopedów wykonujących tego typu operacje. I tu też właśnie trafiłem ,po uzgodnieniu, na Pana Dr Krzysztofa Uszyńskiego. Konsultacja dała mi w zasadzie to czego oczekiwałem: zostałem zbadany, skonsultowano wyniki dodatkowe /rtg/ i postawiono jednoznaczną diagnozę. Okazało się ,że mam chore oba stawy biodrowe w tym lewy gorszy i wymagający natychmiastowej interwencji a drugi to niezbyt odległa przyszłość. Jest moim wielkim szczęściem, że trafiłem na doktora Uszyńskiego który okazał się lekarzem w pełnym znaczeniu tego słowa, fachowym, kompetentnym a zarazem bardzo kont aktywnym i człowiekiem pełnym empatii dla leczonych chorych. Zabieg i dalszy ciąg terapii zostały dokładnie omówione ze zwróceniem uwagi na zagrożenia. Operacja przebiegła bez powikłań i na piątą dobę opuściłem szpital. Dalsze leczenie kontynuowałem w szpitalu rehabilitacyjnym. Powróciłem do pracy w pełnym wymiarze godzin. W tym czasie nie miałem żadnych dolegliwości, a zakres ruchów w operowanym stawie jest jak przed operacją. O protezie przypominają mi jedynie dzwonki bramek na lotniskach. Po siedmiu latach niestety odezwał się ból w drugim, prawym stawie biodrowym /potwierdzenie pierwotnej diagnozy/ Ból nasilał się bardzo szybko tak że musiałem zaprzestać pracy zawodowej i chodziłem przy pomocy kul. Ponownie udałem się po pomoc do mojego „Dobrego Doktora” dr. Uszyńskiego. Konsultacja- decyzja o konieczności operacji drugiego biodra po należnej karencji. Jestem już po zabiegu operacyjnym w czasie rehabilitacji. Dla Pana Doktora byłem znowu człowiekiem potrzebującym pomocy a nie procedurą nr……… Dziękuję Ci, Panie Doktorze za to że mogę nadal egzystować i za to że istnieją lekarze którym można bezwzględnie zaufać. Życzę Panu dużo zdrowia aby mógł Pan nadal przywracać zdrowie ludziom tego potrzebującym.

Doktora Uszyńskiego poznałem w 2011 roku podczas wizyty lekarskiej. Miałem wówczas 35 lat, a mój prawy staw biodrowy uległ na tyle zwyrodnieniu, że nadawał się już do wymiany. Dowiedziałem się wtedy bardzo dokładnie i fachowo na czym polega całkowita alloplastyka stawu biodrowego, Jednak długo trwało moje niezdecydowanie, obawa. Wmawiałem sobie różne czarne scenariusze - teraz wiem, że niepotrzebnie tyle czekałem w bólu. Dopiero w 2016 roku gdy ból zaczął bardzo mocno przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a wręcz uniemożliwiał je. Gdzie rehabilitacja nie dawała poprawy zgłosiłem się ponownie do doktora Uszyńskiego. ...

Dopiero w 2016 roku gdy ból zaczął bardzo mocno przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a wręcz uniemożliwiał je. Gdzie rehabilitacja nie dawała poprawy zgłosiłem się ponownie do doktora Uszyńskiego. I to była najlepsza moja decyzja. Doktor wyznaczył na wrzesień termin operacji.
Obecnie mija trzeci miesiąc od zabiegu. Powoli wracam do normalnego życia - tego bez bólu. Jestem pod stałą kontrolą doktora i wykonuje wszystko zgodnie z jego zaleceniami. Znajduje się na etapie rehabilitacji, którą odbywam w MCZ w Lubinie, wśród osób bardzo życzliwych, które miały także kontakt z doktorem Uszyńskim.
I podobnie jak one uważam, że doktor Uszyński to lekarz z prawdziwego powołania. Polecam doktora Uszyńskiego tym, którzy cenią sobie fachowość, wiedzę, komunikatywność i podejście do pacjenta. Dr Uszyński to profesjonalista i wirtuoz w swoim zawodzie.
Dziękuje Panie doktorze za okazaną pomoc !!! Chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom Oddziału Ortopedii w Lubaniu za fachową i profesjonalna opiekę.

Do pana doktora Uszyńskiego trafiłam dzięki Pani pielęgniarce rodzinnej, która mnie zabrała na wizytę w czerwcu 2014r., Byłam pełna bólu jaki mi towarzyszył,” człapiąc” o dwóch kulach, prawie nie mogłam chodzić, każdy krok sprawiał jedynie ogromny ból. Leczyłam się od ponad dwóch lat u różnych „autorytetów ortopedii” i nic ! Doktor przeprowadził wywiad, zapoznał się z historią mojej choroby (miałam wykonany tomograf bioder i rezonans magnetyczny). Zlecił mi wykonanie zdjęcia RTG i po chwili stwierdził „wstępna martwica kości” niezwłoczna operacja. Okazało się, że kwalifikuję się do zabiegu operacyjnego. W sierpniu ...

W sierpniu miałam już przeprowadzony zabieg wszczepienia endoprotezy. W tej chwili 5 miesięcy po operacji chodzę bardzo ładnie, a ból jest jedynie przykrym wspomnieniem. Miałam ogromne szczęście trafiając na tak świetnego ortopedę i specjalistę. Doktor to bardzo miły i serdeczny i wspaniały człowiek. Podejście do pacjenta świadczy o jego wielkim profesjonalizmie zawodowym. To lekarz w pełnym tego sowa znaczeniu z powołania. Jeśli miała bym wystawić ocenę to pięć jest za mało „szóstka” i to zdecydowanie za mało, po prostu jeszcze raz: „Dziękuję Bardzo”. Chcę również tą drogą serdecznie podziękować Pani Jasi, całemu zespołowi oddziału ortopedii w Lubaniu. Pracuje tam profesjonalny personel, który z sercem, uśmiechem, dobrym słowem i szacunkiem podchodzi do każdego pacjenta. Ewa z Przemkowa.

Do doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam z polecenia kolegi, któremu doktor wymienił dwa stawy biodrowe. Wcześniej byłam u innych ortopedów, diagnoza - operacja była dla mnie jak wyrok i odwlekałam z podjęciem decyzji. Podejście Pana doktora do pacjenta, ciepło, spokój, profesjonalizm, wysoka kultura osobista i ogromna wiedza to wszystko spowodowało, że bez chwili wahania na pierwszej wizycie podjęłam decyzję - operacja, wymiana prawego stawu biodrowego. Doktor wyczerpująco i cierpliwie wyjaśnił na czym będzie polegała operacja. 15.03.2016 roku udałam się do szpitala w Lubaniu bez obaw bo wiedziałam, wręcz byłam przekonana, że ...

Doktor wyczerpująco i cierpliwie wyjaśnił na czym będzie polegała operacja. 15.03.2016 roku udałam się do szpitala w Lubaniu bez obaw bo wiedziałam, wręcz byłam przekonana, że trafiłam w bardzo dobre ręce i dobre miejsce. Bardzo dziękuję Panu doktorowi Krzysztofowi Uszyńskiemu jak i całemu personelowi oddziału ortopedii w Lubaniu.
Po dwóch tygodniach po operacji zapomniałam co to jest ból i odstawiłam leki przeciwbólowe, bez których wcześniej nie mogłam funkcjonować. Zaprzyjaźniłam się z nowym biodrem.
Jeszcze raz dziękuję Panie doktorze i życzę wszystkim potrzebującym pomocy, żeby właśnie Pana spotkali na swojej drodze tak jak ja.
Łucja z Bolesławca

Wspaniały lekarz . Mimo natłoku pracy i zmęczenia zawsze gotów poświęcić uwagę i czas pacjentowi. Zawsze można zadać pytanie na które stara się udzielić wyczerpującej odpowiedzi , co w przypadku pacjenta oczekującego na operację lub będącego bezpośrednio po zabiegu , bardzo uspokaja. Pan doktor Uszyński operował mi kolejno oba biodra (mam dwie endoprotezy) . Nogi są równej długości , wszystko działa na razie bez zarzutu. Po pojawieniu się bólu, kilka lat temu , byłem u wielu lekarzy . Jednak dopiero kontakt z doktorem Uszyńskim skierował moje leczenie na właściwy tor. ...

Po pojawieniu się bólu, kilka lat temu , byłem u wielu lekarzy . Jednak dopiero kontakt z doktorem Uszyńskim skierował moje leczenie na właściwy tor. Jest to lekarz , który oprócz umiejętności i wiedzy , sposobem bycia i traktowania pacjenta , powodował iż w sytuacji w jakiej się znalazłem , mogłem czuć się uspokojony i bezpieczny. Dziś po pewnym czasie myślę , że jast to lekarz zdecydowanie godny polecenia.

Do Doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłem opierając się na opiniach pacjentów rehabilitacji MCZ w Lubinie. Pacjentów, którzy „wyszli” spod ręki Doktora Uszyńskiego. Potwierdziły się bardzo pozytywne opinie dotyczące wiedzy fachowej, jak i fantastycznego kontaktu z pacjentami. Jestem po wymianie obu stawów biodrowych. Pierwszą operację miałem w styczniu a drugą w sierpniu 2016 roku. Już zapomniałem o środkach przeciwbólowych, bez których nie mogłem sprawnie się poruszać. Z zawodu jestem trenerem, prowadzę zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą. Zawsze byłem osobą bardzo aktywną fizycznie. Postępująca choroba bioder ograniczyła moją aktywność prawie do zera. Jestem na etapie rehabilitacji, a w perspektywie planuję powrót do pełnej aktywności sportowej. Proces mojego leczenia i rehabilitacji pooperacyjnej, odbywa się zgodnie z planem wytyczonym przez Doktora Uszyńskiego. Oddanie swojego zdrowia w ręce Doktora Uszyńskiego, było najlepszą decyzją jaka mogłem podjąć. Bardzo dziękuję za przewrócenie mi sprawności, dzięki której mogę rozwijać się zawodowo i realizować swoje marzenia. Z całego serca polecam Doktora Krzysztofa Uszyńskiego, jest dla mnie MISTRZEM !!!!

Operację wszczepienia endo w moje od 39 lat degenerujące sie biodro, wykonał w czerwcu 2015 roku, najlepszy specjalista w tej dziedzinie czyli Pan Krzysztof Uszyński. Profesjonalizm doktora sprawił, że czułam wewnętrzny spokój nawet leżąc już na stole operacyjnym ( Wielkie podziękowania również dla personelu bloku operacyjnego w szpitalu w Lubaniu) wiedziałam, iż wiedza i pewne ręce mojego operatora gwarantują powodzenie w wymianie nie współpracującego już ze mną stawu. Umiejętności zawodowe są ważne , nawet bardzo ważne i tu Pan Krzysztof nie ma konkurencji. Próżno tez szukać wśród lekarzy tych którzy podchodzą z taką życzliwością, wyrozumiałością do chorego. Od pierwszej wizyty czułam się tak jak bym była jedynym chorym którego leczy doktor. Cały proces wszczepienia endo została mi przedstawiona w przejrzysty i zrozumiały dla ,, blondynki" sposób. To sprawiło, że ta dość inwazyjna ingerencja w ludzkie ciało przebiegła bezstresowo i w poczuciu że nie mogłam lepiej trafić. Jeśli bym musiała, nie daj Boże wymienić jeszcze inną część mojego stelaża to w ciemno zgłoszę się do Pana Krzysztofa. Dziękuje Panie doktorze za pierwsze 3 miesiące mojego nowego życia bez bólu

Wroclaw 20.07.2017 Namówili mnie moi znajomi , pacjenci dr. Uszyńskiego. Pozostawiłem "wielkie molochy" m. Wrocławia i skierowałem się do Profesorskiego Centrum Medycznego we Wrocławiu. Opinie internetowe od razu skierowały moją uwagę na lekarza ortopedę dr. Uszyńskiego wykonującego operacje w Lubaniu. Zdecydowałem się, operację wymiany biodra dr. Uszyński wykonał w końcu miesiąca maja 2017r. Po operacji do dnia dzisiejszego , nie odczuwałem i nie odczuwam żadnego bólu. Zacząłem chodzić o jednej kuli , mogę prowadzić samochód. Trudno określić wdzięczność dr. Uszyńskiemu za "usprawnienie" mnie, jego spokój osobisty, witalność i znajomość wykonywanego ...

Wroclaw 20.07.2017

Namówili mnie moi znajomi , pacjenci dr. Uszyńskiego. Pozostawiłem "wielkie molochy" m. Wrocławia i skierowałem się do Profesorskiego Centrum Medycznego we Wrocławiu. Opinie internetowe od razu skierowały moją uwagę na lekarza ortopedę dr. Uszyńskiego wykonującego operacje w Lubaniu. Zdecydowałem się, operację wymiany biodra dr. Uszyński wykonał w końcu miesiąca maja 2017r. Po operacji do dnia dzisiejszego , nie odczuwałem i nie odczuwam żadnego bólu. Zacząłem chodzić o jednej kuli , mogę prowadzić samochód. Trudno określić wdzięczność dr. Uszyńskiemu za "usprawnienie" mnie, jego spokój osobisty, witalność i znajomość wykonywanego zawodu to podstawy wykonywania operacji chirurgicznych i późniejszej rehabilitacji.
.......................................................................................................................................
Gdyby zaszła konieczność poprawienia zdrowia dla członków mojej rodziny lub przyjaciół , będę wręcz nalegał na wykonanie operacji przez dr. Uszyńskiego w Lubaniu. Dziękuję również personelowi medycznemu, opiekującemu mu się mną w Szpitalu w Lubaniu po przebytej operacji.

Polecam wizytę u doktora Krzysztofa Uszyńskiego. Przede wszystkim jest miły, uśmiechnięty, profesjonalny i uprzejmy, a to rzadka cecha lekarzy specjalistów. W czasie rozmowy z doktorem Uszyńskim pacjent czuje się swobodnie, nie jest spięty i nie boi się zadawać pytań. Wie, że zostanie wysłuchany i uzyska wyczerpującą odpowiedź. W październiku 2017 r. wszczepiono mi endoprotezę kolana. Przed zabiegiem bardzo się bałam, ale po rozmowie z doktorem K.Uszyńskim strach nieco minął. Po skończonej operacji również podszedł do mnie z uśmiechem i poinformował mnie , że już po wszystkim. Taki powinien być każdy ...

W październiku 2017 r. wszczepiono mi endoprotezę kolana. Przed zabiegiem bardzo się bałam, ale po rozmowie z doktorem K.Uszyńskim strach nieco minął. Po skończonej operacji również podszedł do mnie z uśmiechem i poinformował mnie , że już po wszystkim. Taki powinien być każdy lekarz. Dr Krzysztof Uszyński to profesjonalista. Dziękuję na wszystko.

Do doktora Uszyńskiego trafiłem kilka lat temu. Miałem poważny problem z kolanami, szczególnie z prawym i wizyta u ortopedy była koniecznością. Już po drugim spotkaniu z doktorem (wraz z niezbędnymi badaniami) dowiedziałem się, że moje kolano jest w bardzo złym stanie i niezbędne jest wstawienie endoprotezy.Pan doktor wszystko dokładnie wyjaśnił i pokierował tak, że dzisiaj już jestem po operacji. Skończyło się moje cierpienie i mogę normalnie bez bólu funkcjonować.Wszystko dzięki fachowości i merytorycznemu podejściu doktora do pacjenta. Doktor Uszyński jest nie tylko wysokiej klasy specjalistą ortopedą, ale też wspaniałym, dobrym ...

i merytorycznemu podejściu doktora do pacjenta. Doktor Uszyński jest nie tylko wysokiej klasy specjalistą ortopedą, ale też wspaniałym, dobrym i życzliwym człowiekiem.
Serdecznie za wszystko dziękuję.

Wciąż poszukujesz "Ortopeda Bolesławiec"?

MEDIX II
pl. Ludwika Hirszfelda 17
53-413 Wrocław
ARTEMED Centrum Medyczne Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Zygmunta Krasińskiego 29
50-450 Wrocław
Dolnoślaski Szpital Specjalistyczny im. T Marciniaka Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
ul. Filedrofa 2
54-049 Wrocław