lekarz Krzysztof Uszyńskilekarz Krzysztof Uszyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1

lekarz Krzysztof Uszyński

Ortopeda

Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego MSWiA we Wrocławiu. Od czerwca 2015 jestem Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii dla Dolnego Śląska. Zajmuję się kompleksowym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzę pacjentów kompleksowo przed i po zabiegu operacyjnym wszczepienia endoprotez. Wszczepiam endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych prywatnie (NZOZ ORTHOS, Komorowice) i na NFZ (MSWiA we Wrocławiu), ponad 2500 zabiegów jako operator. Szkoliłem się w Anglii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech oraz ośmio miesięczny staż w St. Petrus Krankenhaus w Bonn. Jako pierwszy w Polsce założyłem wszczepy firmy CORIN (biodrowe Metafix, MiniHip i Trinity; kolanowe HLS) oraz firmy Merete (Merotan). Jestem pomysłodawcą i współautorem pierwszej w Polsce książeczki dla pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego pt. "Mam sztuczny staw biodrowy". Prowadzę szkolenia i kursy dla lekarzy z techniki operacyjnej wszczepiania endoprotez stawu biodrowego i kolanowego (zabiegi pokazowe w ponad 50 szpitalach w Polsce i na Białorusi, 4 filmy szkoleniowe).

Na oddział ortopedii Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu trafiłem po raz pierwszy w 2009 roku kiedy bóle w lewym stawie biodrowym wymagały chodzenia przy pomocy kul łokciowych. Wykonane rtg miednicy wskazywało na zmiany chorobowe w obrębie stawu biodrowego lewego. Szukając pomocy zwróciłem się do jednego z zaprzyjaźnionych kolegów o pomoc. Zaproponował mi właśnie konsultację i leczenie w w/w ośrodku gdyż jest tam bardzo dobry zespół ortopedów wykonujących tego typu operacje. I tu też właśnie trafiłem ,po uzgodnieniu, na Pana Dr Krzysztofa Uszyńskiego. Konsultacja dała mi w zasadzie to czego oczekiwałem: zostałem zbadany, skonsultowano wyniki dodatkowe /rtg/ i postawiono jednoznaczną diagnozę. Okazało się ,że mam chore oba stawy biodrowe w tym lewy gorszy i wymagający natychmiastowej interwencji a drugi to niezbyt odległa przyszłość. Jest moim wielkim szczęściem, że trafiłem na doktora Uszyńskiego który okazał się lekarzem w pełnym znaczeniu tego słowa, fachowym, kompetentnym a zarazem bardzo kont aktywnym i człowiekiem pełnym empatii dla leczonych chorych. Zabieg i dalszy ciąg terapii zostały dokładnie omówione ze zwróceniem uwagi na zagrożenia. Operacja przebiegła bez powikłań i na piątą dobę opuściłem szpital. Dalsze leczenie kontynuowałem w szpitalu rehabilitacyjnym. Powróciłem do pracy w pełnym wymiarze godzin. W tym czasie nie miałem żadnych dolegliwości, a zakres ruchów w operowanym stawie jest jak przed operacją. O protezie przypominają mi jedynie dzwonki bramek na lotniskach. Po siedmiu latach niestety odezwał się ból w drugim, prawym stawie biodrowym /potwierdzenie pierwotnej diagnozy/ Ból nasilał się bardzo szybko tak że musiałem zaprzestać pracy zawodowej i chodziłem przy pomocy kul. Ponownie udałem się po pomoc do mojego „Dobrego Doktora” dr. Uszyńskiego. Konsultacja- decyzja o konieczności operacji drugiego biodra po należnej karencji. Jestem już po zabiegu operacyjnym w czasie rehabilitacji. Dla Pana Doktora byłem znowu człowiekiem potrzebującym pomocy a nie procedurą nr……… Dziękuję Ci, Panie Doktorze za to że mogę nadal egzystować i za to że istnieją lekarze którym można bezwzględnie zaufać. Życzę Panu dużo zdrowia aby mógł Pan nadal przywracać zdrowie ludziom tego potrzebującym.

Do Pana Doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam z polecenia znajomego, któremu wymienił dwa stawy biodrowe. Od kilku lat bolało mnie prawe biodro lekarze dawali mi skierowania na rehabilitację, tabletki przeciwbólowe, ale ostatnio bez rezultatów, ból ciągle powracał, miałam problemy z chodzeniem. Na wizycie u Pana doktora przedłożyłam rtg miednicy, wskazywało na zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego prawego, dokładnie zbadał, wysłuchał mnie i stwierdził, że trzeba zoperować, wyjaśnił mi bardzo szczegółowo na czym będzie polegała alloplastyka stawu biodrowego, pomimo, że bardzo się bałam zabiegu, od razu zdecydowałam się. Pan Doktor okazał mi duże zaufanie, bardzo miły, kompetentny, nie spotkałam się jeszcze z lekarzem, który tak profesjonalnie i z wielką troską dba o pacjenta. W styczniu 2019 r. miałam zabieg, przed zabiegiem Pan Doktor był u mnie porozmawiał dodał mi wsparcia i strach trochę minął. Po operacji podszedł do mnie z uśmiechem i poinformował, że już po wszystkim poczułam wtedy wielka ulgę. Będąc w szpitalu często mnie odwiedzał, nawet w weekend poświęcał swój wolny czas, bardzo interesował się moim stanem zdrowia po operacji. Obecnie mija 4 miesiące od zabiegu, skończyło się moje cierpienie i mogę bez bólu funkcjonować, wszystko dzięki bardzo dobrej fachowości i podejściu doktora do pacjenta. Cieszę się bardzo, że trafiłam na tak świetnego specjalistę, opieką jaką zostałam przez niego otoczona dawała mi sił i wsparcia. Bardzo polecam Pana Doktora . Wdzięczna pacjentka Anna z Legnicy.

W 2009 r. zdiagnozowano u mnie ŁZS. Mimo leczenia, choroba doprowadziła do zniszczenia stawów i niesprawności. Ból, nieprzespane noce i wiele wyrzeczeń wpłynęło na decyzję o operacji. Do doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam z polecenia znajomych. Mąż koleżanki jest po operacji obu bioder, na własne oczy mogłam zobaczyć dzieło doktora Uszyńskiego. Na wizycie doktor uważnie wysłuchał, obejrzał zdjęcie rtg, wszystko dokładnie omówił i zadecydował, że prawy staw biodrowy jest natychmiast do operacji. Bardzo bałam się tego wszystkiego co mnie czeka, ale po pierwszej wizycie, wiedziałam, że jestem w dobrych rękach i mogę zaufać. Zaufanie, którym obdarzyłam doktora, pomogło bezstresowo przebrnąć cały pobyt w szpitalu i rehabilitację. Od operacji mija 4 miesiące, mogę chodzić już bez kul i okropnego bólu :) Ludzkie podejście do pacjenta, wiedza, kompetencje, troska doktora i udana operacja sprawiły, że mogę normalnie żyć i budzić się wyspana z uśmiechem na twarzy :) Jestem szczęśliwa i spokojna, że spotkałam na swojej drodze życia tak wspaniałego i doskonałego specjalistę. Wiem, że jak przyjdzie czas na naprawę drugiego stawu biodrowego, to tylko u doktora Uszyńskiego. Ja i moja rodzina, bardzo dziękujemy za wszystko Doktorze!
W 2020 życzę dużo zdrowia, wiele satysfakcji zarówno na polu życia prywatnego, jak i zawodowego!
Dziękuję Doktorze
Magdalena Dziurman

Do doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam w 2017 r. Doktor Uszyński przyjął mnie w Przychodni w Bolesławcu z bólem w kolanach. Leczenie rehabilitacyjne już nie wnosiło poprawy stanu zdrowia. Po wykonaniu zdjęć RTG stawów kolanowych, dr Uszyński stwierdził, że moje stawy kolanowe uległy dużemu zwyrodnieniu i dla polepszenia sprawności i stanu zdrowia muszę się poddać wymianie tych stawów. Podczas wizyt lekarskich zostałam dokładnie i fachowo poinformowana przez Pana Doktora na czym polega endoplastyka. Uzyskałam dużo informacji odnośnie sprawy operacyjnej i pooperacyjnej. Podjęłam decyzję o operacji, Pierwszą operację przeszłam w szpitalu w Lubaniu. Operacja zakończona sukcesem. Kolejną operację w czerwcu 2020 r w szpitalu MSW we Wrocławiu. Po tej operacji czuję się dobrze, powracam do zdrowia.
Bardzo dziękuję Panu Ordynatorowi Krzysztofowi Uszyńskiemu jak i całemu personelowi oddziału ortopedii Szpitala MSW we Wrocławiu. Jestem uradowana, że trafiłam do bardzo dobrego lekarza. Postawa dr K. Uszyńskiego, jego empatia dodała mi sił i duże wsparcie.
Bardzo polecam Pana dr K. Uszyńskiego. Wdzięczna pacjentka Zofia Deberna z Kraśnika Górnego, pow Bolesławiec.

Doktora Uszyńskiego poznałem w 2011 roku podczas wizyty lekarskiej. Miałem wówczas 35 lat, a mój prawy staw biodrowy uległ na tyle zwyrodnieniu, że nadawał się już do wymiany. Dowiedziałem się wtedy bardzo dokładnie i fachowo na czym polega całkowita alloplastyka stawu biodrowego, Jednak długo trwało moje niezdecydowanie, obawa. Wmawiałem sobie różne czarne scenariusze - teraz wiem, że niepotrzebnie tyle czekałem w bólu. Dopiero w 2016 roku gdy ból zaczął bardzo mocno przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a wręcz uniemożliwiał je. Gdzie rehabilitacja nie dawała poprawy zgłosiłem się ponownie do doktora Uszyńskiego. ...

Dopiero w 2016 roku gdy ból zaczął bardzo mocno przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a wręcz uniemożliwiał je. Gdzie rehabilitacja nie dawała poprawy zgłosiłem się ponownie do doktora Uszyńskiego. I to była najlepsza moja decyzja. Doktor wyznaczył na wrzesień termin operacji.
Obecnie mija trzeci miesiąc od zabiegu. Powoli wracam do normalnego życia - tego bez bólu. Jestem pod stałą kontrolą doktora i wykonuje wszystko zgodnie z jego zaleceniami. Znajduje się na etapie rehabilitacji, którą odbywam w MCZ w Lubinie, wśród osób bardzo życzliwych, które miały także kontakt z doktorem Uszyńskim.
I podobnie jak one uważam, że doktor Uszyński to lekarz z prawdziwego powołania. Polecam doktora Uszyńskiego tym, którzy cenią sobie fachowość, wiedzę, komunikatywność i podejście do pacjenta. Dr Uszyński to profesjonalista i wirtuoz w swoim zawodzie.
Dziękuje Panie doktorze za okazaną pomoc !!! Chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom Oddziału Ortopedii w Lubaniu za fachową i profesjonalna opiekę.

Do dra Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam w lutym 2019 r. z polecenia znajomych. Byłam tez w Bolesławcu na spotkaniu z doktorem, z którego wyniosłam bardzo dużo cennych informacji nt postępowania operacyjnego i pooperacyjnego. Spotkanie to pozwoliło mi na szybkie podjęcie decyzji o operacji ponieważ stan mojego biodra był fatalny. W sierpniu poddana zostałam operacji lewego biodra i potwierdzam, że wszystkie pozytywne opinie opublikowane na tej stronie są w 100% prawdziwe. Dr K. Uszyński bardzo dokładnie i w sposób zrozumiały dla laika tłumaczy przebieg operacji. Jest bardzo przystępny w kontaktach z pacjentem. ...

W sierpniu poddana zostałam operacji lewego biodra i potwierdzam, że wszystkie pozytywne opinie opublikowane na tej stronie są w 100% prawdziwe. Dr K. Uszyński bardzo dokładnie i w sposób zrozumiały dla laika tłumaczy przebieg operacji. Jest bardzo przystępny w kontaktach z pacjentem. Swoją pełną życzliwości postawą wobec pacjenta minimalizuje stres przedoperacyjny.
W tej chwili jestem 2 tygodnie po operacji. Przestrzegam wszystkich zaleceń lekarza i rehabilitantki. Czuję się dobrze a przede wszystkim nie cierpię bólu i żyję bez środków przeciwbólowych. A wszystkim niezdecydowanym mówię, że ból pooperacyjny jest niczym w porównaniu z bólem chorego biodra.
DZIĘKUJĘ Panie Doktorze.

W lutym 2019 roku miałam po raz pierwszy kontakt z dr Krzysztofem Uszyńskim. Byłam na spotkaniu z doktorem w Bolesławcu, z którego wyniosłam bardzo dużo informacji nt. postępowania operacyjnego i pooperacyjnego. Doktor w bardzo czytelny sposób przekazuje informacje nt. leczenia. W sierpniu poddana zostałam operacji lewego biodra. Postawa doktora i kontakt z pacjentem bardzo minimalizują stres przedoperacyjny. Jest bardzo życzliwym i ciepłym w kontaktach człowiekiem. Mija rok od operacji i nie mam żadnych problemów z zoperowanym biodrem. Dlatego zdecydowałam się po konsultacji z doktorem operować drugie biodro, które doktor zakwalifikował ...

Mija rok od operacji i nie mam żadnych problemów z zoperowanym biodrem.
Dlatego zdecydowałam się po konsultacji z doktorem operować drugie biodro, które doktor zakwalifikował do operacji już rok temu.
Wszystkim cierpiącym ból a niezdecydowanym polecam dra Krzysztofa Uszyńskiego.

Nie mam zbyt dobrego zdania na temat naszych lekarzy. Jednakże ten Pan, co by nie powiedzieć, zmienił moje przekonanie. Pan dr Krzysztof Uszyński, jako jedyny zajął się mną i moim schorzeniem bardzo profesjonalnie. To nie była rozmowa lekarz - pacjent, to była rozmowa dwóch kolegów. Bardzo ciepło i spokojnie wytłumaczył mi co jest moim problemem i jak sobie we dwójkę z tym poradzimy. Teraz, kiedy minęło pół roku po wszczepieniu endoprotezy biodra, nie wiem co to ból. Ba - jeżdżę na rowerze, wspinam się po drabinie, zapomniałem, że jest we mnie coś co nie należy do mnie. Za to wszystko serdecznie Panu dziękuję i pozdrawiam.

Do pana doktora Uszyńskiego trafiłam dzięki Pani pielęgniarce rodzinnej, która mnie zabrała na wizytę w czerwcu 2014r., Byłam pełna bólu jaki mi towarzyszył,” człapiąc” o dwóch kulach, prawie nie mogłam chodzić, każdy krok sprawiał jedynie ogromny ból. Leczyłam się od ponad dwóch lat u różnych „autorytetów ortopedii” i nic ! Doktor przeprowadził wywiad, zapoznał się z historią mojej choroby (miałam wykonany tomograf bioder i rezonans magnetyczny). Zlecił mi wykonanie zdjęcia RTG i po chwili stwierdził „wstępna martwica kości” niezwłoczna operacja. Okazało się, że kwalifikuję się do zabiegu operacyjnego. W sierpniu ...

W sierpniu miałam już przeprowadzony zabieg wszczepienia endoprotezy. W tej chwili 5 miesięcy po operacji chodzę bardzo ładnie, a ból jest jedynie przykrym wspomnieniem. Miałam ogromne szczęście trafiając na tak świetnego ortopedę i specjalistę. Doktor to bardzo miły i serdeczny i wspaniały człowiek. Podejście do pacjenta świadczy o jego wielkim profesjonalizmie zawodowym. To lekarz w pełnym tego sowa znaczeniu z powołania. Jeśli miała bym wystawić ocenę to pięć jest za mało „szóstka” i to zdecydowanie za mało, po prostu jeszcze raz: „Dziękuję Bardzo”. Chcę również tą drogą serdecznie podziękować Pani Jasi, całemu zespołowi oddziału ortopedii w Lubaniu. Pracuje tam profesjonalny personel, który z sercem, uśmiechem, dobrym słowem i szacunkiem podchodzi do każdego pacjenta. Ewa z Przemkowa.

Do doktora Krzysztofa Uszyńskiego trafiłam z polecenia kolegi, któremu doktor wymienił dwa stawy biodrowe. Wcześniej byłam u innych ortopedów, diagnoza - operacja była dla mnie jak wyrok i odwlekałam z podjęciem decyzji. Podejście Pana doktora do pacjenta, ciepło, spokój, profesjonalizm, wysoka kultura osobista i ogromna wiedza to wszystko spowodowało, że bez chwili wahania na pierwszej wizycie podjęłam decyzję - operacja, wymiana prawego stawu biodrowego. Doktor wyczerpująco i cierpliwie wyjaśnił na czym będzie polegała operacja. 15.03.2016 roku udałam się do szpitala w Lubaniu bez obaw bo wiedziałam, wręcz byłam przekonana, że ...

Doktor wyczerpująco i cierpliwie wyjaśnił na czym będzie polegała operacja. 15.03.2016 roku udałam się do szpitala w Lubaniu bez obaw bo wiedziałam, wręcz byłam przekonana, że trafiłam w bardzo dobre ręce i dobre miejsce. Bardzo dziękuję Panu doktorowi Krzysztofowi Uszyńskiemu jak i całemu personelowi oddziału ortopedii w Lubaniu.
Po dwóch tygodniach po operacji zapomniałam co to jest ból i odstawiłam leki przeciwbólowe, bez których wcześniej nie mogłam funkcjonować. Zaprzyjaźniłam się z nowym biodrem.
Jeszcze raz dziękuję Panie doktorze i życzę wszystkim potrzebującym pomocy, żeby właśnie Pana spotkali na swojej drodze tak jak ja.
Łucja z Bolesławca