lekarz Adrian Kotas

Neurochirurg

Moje problemy z kręgosłupem zaczęły się ok.9 lat temu. Przez pierwsze 3 lata byłem pod "opieką" neurologów, którzy wysyłali mnie na różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne. Niestety nie przynosiły one skutku i w końcu po 3 tyg. rehabilitacji w jednej ze znanych śląskich placówek dostałem obustronnej rwy kulszowej w kończynach dolnych oraz niedowładu prawej nogi. Byłem konsultowany przez 7 różnych neurochirurgów i wszyscy zgodnie mówili, że operacja jest niezbędna a wręcz konieczna w szybkim czasie, abym odzyskał sprawność, ale niestety z uwagi na nasz niedoskonały i obciążony system świadczeń zdrowotnych będę musiał długo czekać, więc pozostaje mi tylko opcja zabiegu w prywatnej klinice - koszt rzędu 15-20 tyś w zależności od zakresu i metody.
W tedy dzięki Bogu, trafiłem pierwszy raz na Doktora Kotasa, który okazał się nie tylko niesamowitym specjalistą w dziedzinie neurochirurgii, ale również człowiekiem z wielkim sercem, pełnym empatii i chęci pomocy.
W szybkim czasie, dzięki Doktorowi trafiłem na oddział neurochirurgii w Jastrzębiu Zdroju, gdzie cały zespół lekarzy z Panem Ordynatorem Wysokińskim na czele otoczyli mnie fachową i miłą opieką. Byłem w wielu szpitalach, ale takiego profesjonalizmu nie widziałem nigdzie. Zostałem szybko zoperowany przez Dr. Kotasa i w pełni odzyskałem sprawność.
Niestety po niecałych 4 latach pojawiły się kolejne problemy w odcinku lędźwiowym i ponowny niedowład. Dr. Kotas wraz z zespołem poraz kolejny, bez wahania i w szybkim czasie udzielił mi skutecznie pomocy.
W tym roku (2023) okazało się, że mam w bardzo poważnym stanie odcinek szyjny z objawami neurologicznymi kończyn górnych. Najprościej mówiąc, w przypadku braku reakcji, groził mi paraliż. Jestem już po bardzo poważnej i długiej operacji.
Zostały mi wszczepione implanty i wykonane odpowiednie zespolenie kręgów. Dzięki niesamowitym umiejętnościom Doktora Kotasa i całego zespołu wszystko przebiegło pomyślnie.
Mimo dużego ryzyka związanego z koniecznym zabiegiem jestem w pełni sprawny i z każdym dniem czuję się lepiej. Mam pełne zaufanie do Pana Doktora Kotasa i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest On nie tylko wybitnym specjalistą w dziedzinie neurochirurgii, ale również człowiekiem, który otrzymał wspaniały dar od naszego Stwórcy i skutecznie korzysta z niego by pomagać innym.
Bardzo Dziękuję Panie Doktorze.

Pod nóż doktorowi wpadłam już dwa razy. Najpierw z lędźwiowym później z szyjnym. Jest nieoceniony. Nikomu nie życzę bólu i operacji, ale gdyby ktoś już musiał....to ....spokojnie może oddać się w ręce doktora Adriana Kotasa:)