lekarz Aleksandra Lipka-Trawińskalekarz Aleksandra Lipka-Trawińska - zdjęcie profilowe

lekarz Aleksandra Lipka-Trawińska

Wenerolog, Dermatolog

Ukończyłam studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 1993 r uzyskując Dyplom z Wyróżnieniem. Tematyką chorób skóry zajmuję się od 1994 r. Od tego czasu pracowałam i uczyłam się kolejno w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr IV w Bytomiu oraz I Klinice Dermatologii i Wenerologii w Katowicach uzyskując pierwszy i drugi stopień specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii, również z wyróżnieniem.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego od 1998 r. Poprzez aktywny ...

Wizyta u Pani doktor trwa ok. 5 minut. Jednym uchem wysłuchała objawów, chwilę zerknęła na głowę i stwierdziła ŁZS. Przepisała jakieś tabletki i smarowidła na głowę, które w moim odczuciu średnio pomogły jednak Pani doktor na kolejnej wizycie stwierdziła poprawę (wątpię, że pamięta stan każdego pacjenta). Przepisała na kontroli lek Alopexy, który UWAGA jest przeznaczony na androgenowe łysienie mężczyzn i nie powinien być stosowany przez kobiety, ponieważ na nas nie działa a za to może wywołać nadmierne owłosienie ciała. Całe szczęście przeczytałam ulotkę zanim zaczęłam go stosować, ale pieniądze na wykupienie leku przepadły, a tani nie był.
Jak niekompetentnym trzeba być, żeby przepisywać lek, który jest stosowany na zupełnie inną przypadłość i jeszcze u przeciwnej płci? W głowie się nie mieści.

Pani dermatolog była bardzo konkretna, szczegolowo przedstawil mi kilka opcji planu leczenia bez marnowania czasu na niepotrzebne informacje, z empatia pochylil sie nad problemem. Dodatkowo przem iła osoba, mała córeczka była zachwycona i w ogóle się nie bała :) Szczerze polecam wizyte u tego lekarza.

Szczerze polecam wizyte u tego lekarza.

Witam,nie polecam tej Pani . Miesiąc temu byłam w gabinecie z moją 3letnią córką. Problemem były wypadanie włosów( łyse placki) Pani doktorstwierdziła od razu grzybice skóry,przepisała leki za ponad 100zł,producent przestrzega aby nie były używane orzez osoby które nie ukończyły 18lat-dziecko ma3lata .Jakoś nie uwierzylam Pani doktor,dla pewności zrobiłam badanie w tym kierunku. Wczoraj odebrałam wynik-nie ma grzybicy!!!! Cale szczęście,że nie wykupiłam tych leków.Szkoda byłoby dziecka. A problemem było coś innego,pomógł inny lekarz -prawdziwy dermatolog. Pozdrawiam i odradzam wizyty u tego lekarza,szkoda zdrowia i pieniędzy.

Witam,nie polecam tej Pani .
Wczoraj odebrałam wynik-nie ma grzybicy!!!!
Pozdrawiam i odradzam wizyty u tego lekarza,szkoda zdrowia i pieniędzy.

Byłam u Pani doktor 2 razy. Obie wizyty oceniam podobnie. Kompetencji lekarza nie powinien oceniać pacjent tylko inny specjalista więc dałam 3. Natomiast samą wizytę oceniam negatywnie: brak wywiadu, odbębniona wizyta w 3 min, w konsekwencji nietrafiona diagnoza. Rozumiem, że problemów skórnych nie da się czasem wyleczyć od razu, dlatego pacjent powinien być poinformowany jaki jest cykl leczenia. Tego zabrakło. Kompleksowość podejścia - tego zabrakło najbardziej. Nie zdążyłam nawet powiedzieć o dolegliwościach które mogą być powiązane, już stałam z receptą w drzwiach. Pani doktor chociaż uprzejma pozwoliła sobie na komentowanie ...

Natomiast samą wizytę oceniam negatywnie: brak wywiadu, odbębniona wizyta w 3 min, w konsekwencji nietrafiona diagnoza. Rozumiem, że problemów skórnych nie da się czasem wyleczyć od razu, dlatego pacjent powinien być poinformowany jaki jest cykl leczenia. Tego zabrakło. Kompleksowość podejścia - tego zabrakło najbardziej. Nie zdążyłam nawet powiedzieć o dolegliwościach które mogą być powiązane, już stałam z receptą w drzwiach. Pani doktor chociaż uprzejma pozwoliła sobie na komentowanie uciążliwości poprzednich pacjentów co uważam za niestosowne. Generalnie nie polecam

Przeglądam negatywne opinie o Pani Doktor i na prawdę nie rozumiem jak to możliwe. JEstem pacjentką od ponad pół roku, leczę się z ciężkiego trądziku i jestem zadowolona. Zawsze miła i pomocna. Fakt, że jest nieco zamknięta na "pogawędki", ale chyba nie do końca o to chodzi u dermatologa. 15 minutowa konsultacja to teraz standard więc nie uważam, żeby Pani Doktor specjalnie odbiegała tu od standardów.

Odradzam. Zastanawiam się tylko po co tacy ludzie kończą takie ciężkie studia i oczywiście w jaki sposób je kończą. Pani doktor poświęciła mi dwie minuty, przepisała jakieś tabletki i maści, które pewnie przepisuje już dziesiąty raz z kolei bo po co się wysilić.

POLECAM WSZYSTKIM PANIĄ DOKTOR! LECZĘ SIĘ U NIEJ Z CIĘŻKIEJ ŁUSZCZYCY TABLETKAMI I WRESZCIE CZUJĘ SIĘ JAK NORMALNY CZŁOWIEK, BO MOJA SKÓRA JEST GŁADKA. JESTEM OGROMNIE WDZIĘCZNA...

NIE polecam. Uważam, że lekarka mineła się chyba z powołaniem... Zero podejścia do pacjenta i zbadania problemu z jakim się przychodzi. Moja wizyta trwała niespełna 5 minut , z czego 2 pierwsze opowiadałam co mi dolega , 30 sek trwało zdiagnozowanie problemu na zasadzie "popatrzenia" na mnie a kolejene 2,5 minuty to wypisywanie recept. Jestem pewna , że nikt jeszcze nikogo nie wyleczył, poprzez "popatrzenie" na pacjenta i swierdzenia yhym .. to w tym przypadku.. iii wypisania recept . KATEGORYCZNIE nie polecam .

270zł na wizyty recepty 250zł..Pani dr chciał leczyć mój rumień sterydami.. dobrze ze farmaceutka w aptece sie zainteresowała bo pewnie bym do końca życia był czerwony... ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!! Jak sie kończą pomysły siega po środki które nie leczą tylko maskuja problemy. Jesli ktoś chodził po dermatologach to powiem jeszcze jedno pani "nie patrzy".

Albo Pani dr albo Multident w M-cach robią sobie jaja z pacjentów ... po prawie godzinie oczekiwania na niby spóźnioną p. dr oraz prośbie z mojej strony o kontakt z nią otrzymałem informacje że p. dr jednak nie będzie. Szkoda gadać.