dr n. med. Andrzej Bożek

Alergolog dziecięcy

Znakomity fachowiec, leczę u niego dziecko z AZS od półtorej roku i myślę, że najgorsze mamy już za sobą. Skóra dziecka na powrót funkcjonuje, dziecko przesypia całe noce, jest wyraźnie spokojniejsze. Żałuję tylko, że tyle zwlekałam z wizytą u pana Bożka dając szansę innym lekarzom, którzy poza sterydami niczego innego nie potrafili zaproponować. Pan doktor jest bardzo zdecydowanym człowiekiem, oczekuje precyzyjnej współpracy ze strony rodzica (starannego wykonywania zaleceń), nie toleruje samowoli jak eksperymentowanie z innymi smarowidłami czy dawkami niż zaleci. Jednak warto zaufać tej dyscyplinie, bo pomimo kosztów jakie wiążą się z prywatnym leczeniem i czasem koniecznym dla uzyskania wyników są widoczne wymierne efekty terapii jaką pan doktor proponuje. Dodam jeszcze, że dr Bożek cały czas obserwuje dziecko, zmienia leki tak by dobrać jak najlepsze, wykracza daleko poza znany z innych poradni schemat. Nie jest również naciągaczem, wizyty kontrolne są, ale nie przesadnie częste; nie dubluje badań. Jeśli macie państwo małe dziecko z problemem AZS nie zwlekajcie, u małego dziecka można jeszcze sprawić, że skóra podejmie właściwą pracę. W mojej opinii doktor Bożek jest jedynym lekarzem na śląsku, który wie jak do tego doprowadzić.

To najlepszy lekarz, jakiego spotkałam na swojej drodze. Syn ma alergie na mleko, jajko, pszenice, kurz i obciążenie genetyczne astmą oskrzelową. Jesteśmy pod opieką Doktora Bożka już od ponad 3lat. Naprawde świetny specjalista i skromny człowiek. Nie wyciąga kasy z kieszeni ;) A krew do badania na panel pediatryczny pobrał tak, że syn 1,5 roczny(wtedy) nawet sie nie zorientował:D Polecam z całego serca, naprawdę warto, jeżeli ktoś ma problemy z alergią:)

Pan Doktor bardzo pomógł mojej kaszlącej córce. To nie były infekcje jak wmawiała nam pediatra tylko ciągle objawy nieleczonej alergii a nawet prawie astmy. Po pół roku leczenia jesteśmy na prostej. Żałuje tylko że wcześniej dziecko dostało tyle antybiotyków niepotrzebnie.

Mam astmę i choruje od 20 lat. I wreszcie oddycham normalnie przy stosunkowo niewielkiej ilości używanych leków. Bardzo polecam. Pan doktor pomógł mi także w leczeniu nadciśnienia

Mam dziecko z atopowym zapaleniem skóry. Uzyskałam precyzyjne i bardzo wartościowe informacje. Jest poprawa a ja nie muszę stosować męczącej diety.

Wciąż poszukujesz "Alergolog dziecięcy Zabrze"?

NZOZ Instrytut Zdrowia Centrum
Teatralna 10 Sosnowiec