dr n. med. Andrzej Kowal

Chirurg dziecięcy

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu operacji, jak i samej wizyty, opieki, tłumaczenia choroby i kompleksowego podejścia Doktora do nas zatroskanych rodziców jak i małego Pacjenta. Nasza córeczka miała operowaną przepuklinę skośną pachwinową przez Pana Doktora Kowala, lekko "usieciowaną".Poza tym przy tej dolegliwości zawsze jest ryzyko " uwięźnięcia" przepukliny. Widać było, że sprawiało jej to lekki ból i dyskomfort. Dlatego też zależało nam na sprawnej operacji. Wszystko się udało, pięknie się zagoiło, pozostała cieniutka blizna. Córcia dalej bryka jak szalona :) Jesteśmy wdzięczni Doktorowi za wszystko, za profesjonalizm i cieszymy się, że to właśnie jego obdarzyliśmy zaufaniem.

Witam. My na szczęście u dr Kowala byliśmy tylko na wizycie co prawda prywatnej która kosztów nas 150zł a wizyta trwała 4 minuty z zegarkiem w ręku! Mamy problemy że spodziectwem przy czym, dobrze dziecka nie rozebralam z pampersa a lekarz postawił diagnozę o której wiedziałam, tylko nawet nie powiedział jaki to rodzaj spodziectwa. Powiedział tylko że na operacje jest za późno a wtedy dziecko miało 6miesiwcy ale i tak kazał się umówić na ta operacje!!! Jestem przerażona do tej pory tym człowiekiem. Nie polecam tego niby lekarza nie zna się facet na rzeczy. Operacja na spodziectwo zaczyna się od całkowitego ściągnięcia napletka ponieważ jest mniejsze ryzyko powikłań po operacyjnych,zakażen itd (dla niego nie było to problemem). Lekarz który nic nie tlumaczy. Wychodzi z założenia że on wszystko wie a ty nie musisz. A jak chcesz wiedzieć to jest od tego internet. Dla nas to mniej niż 0 tylko szczęście od Boga ze na tym świecie są też lekarze z powołania i nieba Ci uchyla żeby małej istocie nic się złego już nie przytrafiło a operacja to tylko zły sen który zaraz minie!

Odradzam! swego czasu bardzo mu zaufaliśmy i to był nasz błąd! Synkowi zrobił 6 operacji spodziectwa- postać ciężka. Teraz okazuje się, że co najmniej 4 ostatnie były zupełnie niepotrzebne, bo nic nowego nie wniosły, a tylko stworzyły nowe blizny i zrosty. Doktor co roku ciął, efektów za bardzo nie było, tłumaczył, że wszystko trzeba robić małymi kroczkami...ufaliśmy, że tak trzeba skoro mówi to doświadczony specjalista. W końcu doszło do całkowitego pogrążenia prącia i efekt był koszmarny. Płakałam cały dzień po zdjęciu opatrunków. Zaczęliśmy chodzić po innych specjalistach i okazało się, że cewka była bardzo króciutka i nie została wcale zrekonstruowana (między innymi ona powodowała ściąganie siusiaka do brzucha) a doktor od zawsze nam mówił , że z cewką jest wszystko dobrze i powinniśmy się z tego cieszyć! W tej chwili poprawia wszystko inny lekarz. Dlatego baaardzo odradzam dr Kowala!!!! moje dziecko mogłaby być już dawno po wszystkim, a teraz przez tego człowieka czekają go jeszcze co najmniej 3 operacje. Bardzo nas zawiódł!!!

Ja polecam Pana doktora, mój syn po 2 nieudanych operacjach spodziectwa trafił do Pana doktora i wszystko udało się za pierwszym razem. Super kontakt, cierpliwość do rozhisteryzowanej mamy i wspaniałe podejście do dziecka. Dziękuję Panie doktorze !!!

Byłam z synkiem w kwietniu na wizycie u Pana dr i wyszłam z uśmiechem na twarzy.Tak pogodnego i fachowego lekarza rzadko można spotkać.W październiku syn miał zabieg na przepuklinę pępkową i też dr Kowal super się zachował wobec nas a w szczególności do syna. Polecam i pozdrawiam Pana dr.!!!

Lekarz godny polecenia, świetny kontakt z pacjentami [dziećmi], jak również dobrze i szybko informuje rodziców o stanie zdrowia. polecamy, dziękujemy ;-]

Omijajcie tego lekarza i to szerokim łukiem . W wieku 8 lat wykonał na mnie trzy nieudane operacje spodziectwa prącia . Spotkamy się w sądzie w przyszłości .

Byliśmy z dzieckiem u Dr Kowala państwowo i prywatnie i niestety doktor błędnie wydał diagnozę= operacja. Inny specjalista nie potwierdził diagnozy Dr Kowala - synek nie musiał mieć operacji!!! Chyba nie muszę tłumaczyć jaki to dla 3-latka stres i koszmar.... tym bardziej, że niepotrzebny! Dr dużo nie tłumaczył, wyznaczył datę operacji- jakby to był zakup ziemniaków. Szczęśliwie poszliśmy do innego specjalisty, ale aż strach pomyśleć co by było gdybyśmy opierali się tylko na jego opinii, bądź co bądź- lekarza z Instytutu na Kasprzaka! Nie polecam!

Mój synek był pacjentem Pana doktora. Pan doktor namówił nas na operację (wędrujące jądro), obiecując, ze sam się wszystkim zajmie i zoperuje synka. A operacja jest dość prosta i praktycznie nie zdarzają się powikłania. Zaufaliśmy doktorowi i to był błąd. Po operacji powstały zrosty, jądro się cofnęło, czeka nas kolejna, skomplikowana operacja. Po odkryciu tych powikłań, okazało się, ze Pan doktor oddał naszego synka w ręce jakiejś niedoświadczonej lekarki, która dopiero jest w trakcie specjalizacji. Oczywiście o wszystkim dowiedzieliśmy się dopiero przy wykryciu powikłań. Moje dziecko jest po wielu przejściach i operacjach, NIGDY nie oddalibyśmy je w ręce młodego, niedoświadczonego lekarza, wolałabym już zrobić tę operację prywatnie u kogoś, kto jest profesjonalistą z doświadczeniem. Pan doktor Kowal obiecał nam operować synkiem, a później niestety nas okłamał. A najgorsze jest to, że cenę za to musi ponieść moje dziecko, które już tyle wycierpiało. Tak sie nie robi Panie doktorze...