Po raz pierwszy trafiłam do doktora Wojcieszka na konsultacje do I.O. w Gliwicach 15 lat temu. Rozpoznanie - rak szyjki macicy stopień II b. Z mojej strony przerażenie i powolne porządkowanie spraw rodzinnych - natomiast Pan Doktor planuje tok mojego leczenia. Brachyterapia, operacja, chemioterapia i ... jestem i cieszę się życiem. Nie ma drugiej takiej osoby do której miałabym takie zaufanie jak właśnie do doktora Wojcieszka. Mam śmiałość rozmawiać z nim na najbardziej intymne i osobiste tematy. A jego otwartość, humor i żarty potrafią zdziałać cuda – więcej niż terapia u najlepszego psychologa. Dla mnie jest najwyższej klasy lekarzem specjalistą i najwyższej klasy „CZŁOWIEKIEM” który ma wielkie serce dla innych. Panie Doktorze – po prostu - dziękuję że Pan jest.

Bardzo polecam tego lekarza w związku z szeroka specjalizacją. Oględziny zrobi pod względem wszystkich zagrożeń i doskonale postawi diagnozę. Polecam. Jestem pacjentem od kilku dobrych lat i nigdy sie nie zawiodłam.

Uważam, że doskonały doktor. Po raz pierwszy miałam okazję spotkać doktora Andrzeja Wojcieszka oraz jego brata doktora Krzysztofa Wojcieszka 30 lat temu na oddziale ginekologii w Klinice w Zabrzu.,gdzie byłam kilkakrotnie hospitalizowana na chroniczne obustronne zapalenie przydatków.Wtedy byłam pacjentką ordynatora adiunkta Z. Wojdały, Nie przypuszczałam ,że po latach znajdę się w Instytucie Onkologii z diagnozą raka trzonu macicy i ku mojemu miłemu zdziwieniu trafię właśnie do doktora Andrzeja Wojcieszka . Pomimo diagnozy która mnie bardzo załamała psychicznie i w pewnym momencie świat mi się zawalił to właśnie doktor postawił mnie na nogi i podbudował psychicznie . Polecił i dał mi skierowanie na operację do Kliniki w Katowicach Ligocie na Oddział Perinatologii i Ginekologii ordynatora profesora J.Sikory . Byłam operowana przez z-ce ordynatora doktor Ewę Grzesiak-Kubicę (dla pani doktor również mam wielkie uznanie ). Jestem już miesiąc po operacji i otrzymałam wynik z histopatologii i kolejne skierowanie na dalsze leczenie do IO. Po raz kolejny trafiłam do doktora. I nikt inny tylko właśnie doktor wytłumaczył mi, że mój przypadek to szansa na wyleczenie i zlecił mi zabiegi brachyterapii .Wyszłam pełna wiary w powodzenie leczenia.Od czerwca jestem pacjentką doktora Andrzeja Wojcieszka w Instytucie Onkologii .
Naprawdę jestem pełna uznania dla doktora - właściwy człowiek na właściwym miejscu. Ufam mu tak bardzo, że nie chciałabym trafić do kogoś innego. Uważam ,że wielka umiejętność trafiania do psychiki pacjenta, poczucie humoru a przede wszystkim doskonała wiedza medyczna na temat chorób ginekologicznych i onkologicznych sprawia, że doktor Wojcieszek wzbudza ogromne zaufanie i sympatię pacjentów. Wiem dobrze że to nie jest tylko moja opinia.
Z mojej strony należą się doktorowi ogromne podziękowania za okazaną mi pomoc medyczną oraz wsparcie psychiczne i wielki szacunek. Mam nadzieję, że dzięki doktorowi pokonam raka .
Na pewno polecę doktora Andrzeja Wojcieszka innym pacjentkom :)