mgr Aneta Ficygowskamgr Aneta Ficygowska - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8

mgr Aneta Ficygowska

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta z kilkuletnim doświadczeniem. Pracuje głównie z pacjentami ortopedycznymi oraz sportowcami - zarówno zawodowymi jaki i amatorami. W swojej pracy stosuje techniki z wielu metod terapii manualnej, terapii tkanek miękkich oraz techniki terapii osteopatycznej. Podkreśla podejście holistyczne i indywidualne do każdego pacjenta.

Fizjoterapeuta żeńskiej drużyny RC Legia Warszawa sekcja Rugby.
Opiekun medyczny w klubie sportowym Okęcie Tennis Club - m.in fizjoterapeuta Michała Teicherta.

Współwłaściciel i założyciel FizjoSystem - Centrum Rehabilitacji, placówki na Warszawskim Mokotowie.

Współwłaściciel i założyciel FizjoSystem - Szkolenia firmy organizującej specjalistyczne kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, ostopatów i lekarzy.
www.fizjosystem-szkolenia.pl

Kwalifikacje:
• Terapia Manualna Szkoła Niemiecka (Heiko Dahl, Susan Bretschneider):
• Moduł MFT "Medyczny Trening Funkcjonalny"
• Moduł OW3 "kurs kliniczny - kręgosłup odc. C"
• Moduł UW2 "Kończyna dolna - kręgosłup II
• Moduł UW1 "Kończyna górna - kręgosłup I"
• Moduł OW2 "Kończyna dolna - kręgosłup II"
• Moduł OW1 "Kończyna górna - kręgosłup I"

• Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich wg Ciechomskiego (dr Jarosław Ciechomski D.O.):
• Terapia punktów spustowych
• Techniki aktywnego rozluźniania
• Mięśniowo-powięziowe rozluźnianie
• Techniki Energizacji Mięśni cz. 2
• Techniki Energizacji Mięśni cz. 1

• High Velocity Low Amplitude - Manipulacje krótkodźwigniowe (Jory Pauwels D.O.)
• SPINE - HVLA Midrange Compressions Advanced
• EXTREMITIES - HVLA Midrange Compressions Advanced

• Diagnostyka obrazowa (dr Piotr Godek D.O.)
• Terapia Trzewna (dr Łukasz Czubaszewski D.O.)
• Wybrane zagadnienia dla fizjoterapeutów i terapeutów manualnych
• Osteopatia strukturalna i chiropraktyka wg Ackermanna (Krzysztof Białas HP., PT., Jarosław Jasięga PT., dr n. kf.)

• Brian Mulligan's Concept (Carole J. Stolz):
• B - lower quadrant
• A - upper quadrant

• Ostry dysk (Rafał Krasicki PT-OMT):,
• Część szyjna kręgosłupa

• Punkty Spustowe - Trigger Points, Pain and Muscle Tone (Ed Wilson, BA (HONS) MCSP SRP)
• Punkty spustowe, ból i napięcia mięśniowe

• Taping Rehabilitacyjny (mgr Tomasz Tittinger, mgr Rafał Słoniak)
• Taping stosowany w rehabilitacji i sporcie

• Kinesiology Taping (dr Tomasz Senderek)
• Szkolenie z zakresu " Krioterapii ogólnoustrojowej"
• Kurs Pierwszej Pomocy
• Kurs masażu dla zaawansowanych (drugiego stopnia)
• Uzyskanie tytułu specjalisty masażu

• Kurs masażu klasycznego (stopień podstawowy)

Doświadczenie:
Od 2009r. związana z NZOZ FeniksMedica w Warszawie.
Od 2010r fizjoterapeuta na sali kinezyterapi w NZOZ FeniksMedica.
Zdobywała doświadczenie m.in. na stanowisku masażysty w NZOZ FeniksMedica oraz klubie Fitness Woman Hanny Fidusiewicz

Wykształcenie:
Absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji (Warszawa), studia magisterskie, kierunek: fizjoterapia
Absolwentka Wyższej Szkoły Mazowieckiej (Warszawa), studia licencjackie, kierunek : fizjoterapia.

Poza pracą jest równie aktywna jak i w gabinecie rehabilitacyjnym.
Posiada uprawnienia oraz stopień nurkowy - SSI Open Water Dive,
Przez kilkanaście lat reprezentowała Klub Sportowy SEMP Ursynów w I i II Lidze Polskiej Kobiet w piłce nożnej, z którym m.in. zajęła I miejsce i zdobyła mistrzostwo na I Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Smoleńsku

Motto zawodowe:
"Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu."
Wojciech Oczko

Pani Aneta jest świetnym fizjoterapeutą. To czym się wyróżnia to indywidualne podejście do pacjenta oraz profesjonalizm w swojej dziedzinie. Jej doświadczenie oraz wiedza jaką posiada wykorzystuje w pełni w swojej pracy, zna się na rzeczy. Dodatkowo jest bardzo sympatyczną osobą. Na efekty leczenia nie trzeba długo czekać są one widoczne już po pierwszym spotkaniu.

Sport jest całym moim życiem. Kontuzja wyłączyła mnie zupełnie z treningów. Pani Aneta przywróciła mi nadzieje w służbę zdrowia. Pomogła w wyleczeniu kontuzji stawu skokowego. Ogromna wiedza, doświadczenie, wyczucie, złote ręce i podejście do pacjenta sprawiło że powróciłem na boisko. Przed wizytą w FizjoSystem byłem u 3 lekarzy ortopedów z doświadczeniem w pracy ze sportowcami i nic nie wskórali - zimne okłady, maści i zapomnieć o sporcie. Ta dziewczyna postawiła mnie na nogi. Od pierwszego spotkania wiedziałem że zostanie moim fizjoterapeutą na stałe i tak się stało. Polecam wszystkim!!!

Z całą pewnością polecam Panią Anetę jako wybitnego specjalistę. Posiadana przez Nią wiedza merytoryczna daje Jej kompetencje do działania, a wrodzone i nabyte umiejętności w zakresie traktowania ciała i stosowania właściwych i adekwatnych do schorzeń technik pracy nad nim czynią Ją niezwykle skuteczną w prowadzonej terapii.

Pani Aneta to świetny fizjoterapeuta. Rzetelna, pracowita i sympatyczna. Posiada dużą wiedzę i umiejętności. Potrafi szybko postawić trafną diagnozę. Już po pierwszej wizycie zmniejszył się ból i poczułam się lepiej. Po całej rehabilitacji odczułam znaczną poprawę i całkowita ulgę. Do każdego pacjenta ma indywidualne i profesjonalne podejście. Bardzo serdecznie dziękuje za pomoc.

Do Pani Anety trafiłyśmy z polecenia trenera.Moja córka intensywnie trenuje od kilku lat tenis ziemny. W grze towarzyszą jej większe i mniejsze kontuzje. Do Pani Anety trafiłyśmy z urazem który wyeliminował Basię na kilka miesięcy z gry. Najpierw wizyta u ortopedy, który nie był zbytnio zainteresowany pomocą, potem rehabilitacja która polegała na przyjmowaniu zabiegów fizykalnych... pomogło, ale ból barku wrócił i uniemożliwił grę. Pani Aneta spadłą nam z nieba. Zbadała Basię, wytłumaczyła co wolno jej robić a czego ma unikać, wdrążyła pracę manualną oraz zaleciła ćwiczenia do domu. Po 2 wizytach ból zniknął, po miesiącu pracy manualnej i ćwiczeń Basia wróciła na kort. Pani Aneta na bieżąco dawała nam wskazówki co wolno robić a na co jest jeszcze za wcześnie. Po 2 miesiącach córka już normalnie trenuje oraz bierze udział w turniejach. Jesteśmy cały czas w kontakcie z naszą fizjoterapeutką. Miła, zawsze uśmiechnięta i pełna optymizmu. Świetny kontakt z pacjentem. W 100% jako rodzic zaufałam i oddałam w jej ręce swoją córkę. Dziękujemy Pani Aneto.
Pozdrawiamy