mgr Anna Chomicka (Goździcka)mgr Anna Chomicka (Goździcka) - zdjęcie profilowezdjęcie #1

mgr Anna Chomicka (Goździcka)

Optometrysta

Ukończyłam studia na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu na kierunku Biofizyka. W swojej praktyce staram się nie tylko dobrać optymalną korekcję wady refrakcji, ale przede wszystkim zrozumieć potrzeby pacjenta. Zajmuję się: doborem korekcji okularowej, soczewek kontaktowych, badaniem przedniego odcinka gałki ocznej, kontrolą krótkowzroczności, korekcją wysokich wad refrakcji, standardami kwalifikacji do zabiegów laserowej korekcji wad wzroku.

Miła, sympatyczna, kompetentna, nie rozmawia z pacjentem z obrażoną miną, jak to często się zdarza. Mały minus za kolejkę w salonie w Szamotułach po południu, ale rozumiem że wszystkiego nie da się przewidzieć.

Miałam ogromny problem z okularami od zawsze. Prawo oko zawsze miałam słabe, miałam straszne bóle głowy. Teraz noszę soczewkę kontaktową na jednym oku i okulary. Nie sądziłam, że to oko jeszcze kiedykolwiek będzie widziało lepiej, dotychczas mówiono mi, że nie da się z nim nic zrobić.

W jednym zdaniu specjalista z powołaniem. Przeraziły mnie terminy na NFZ w Szamotułach i trafiłam na badanie na Wroniecką, jestem bardzo zadowolona. Wszystko dokładnie tłumaczy. Pani w zakładzie optycznym też bardzo miła.

Dużo cierpliwości, wyczerpująco odpowiada na każde pytanie. Otwarta jeśli chodzi o soczewki kontaktowe, zabiegi, nie skazuje wyłącznie na okulary. Byłam bardzo zrażona do badań i zostałam mile zaskoczona. Jedyny minus to, że czasem trzeba trochę poczekać na badanie z powodu dużej liczby osób.

Nigdy nie lubiłam nosić okularów, kiedyś ktoś mi powiedział że nigdy nie będę mogła nosić soczewek. Po latach podjęłam drugą próbę z soczewkami kontaktowymi i w końcu się udało. Wszystko z wyczuciem i odpowiednim wytłumaczeniem. Komfort życia nie do porównania.