lekarz Anna Sobolewska-Dacewicz

Bardzo miła Pani doktor, wizyta w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Pani doktor dopytała o wszystko i wyjaśniała, gdy była taka potrzeba.

Pani Anna nie powinna być nazywana lekarzem ze względu na swoją znikomą empatię oraz niezwykle kruche ego - urazić ją może chociażby prośba o powtórzenie cytologii, jak w moim przypadku. Powtórzenie nie bez powodu - było to zalecenie mojego lekarza prowadzącego w związku z chorobą autoimmunologiczną, na którą leczę się od 20 lat, a która aktualnie ma przebieg ciężki. Pani Anna nie widziała powodu przeprowadzenia badania, pomimo okazania skierowania wraz z wyjaśnieniem. Po moich próbach wytłumaczenia, po co mi ponowne wyniki, Pani Anna, w sposób pasywno-agresywny zapytała, czym zajmuje się zawodowo. Odniosłam wrażenie, że potraktowała moją prośbę i tłumaczenia jako podważanie jej kompetencji. Gdy po raz kolejny podkreśliłam, że wyniki cytologii są niezbędne dla uzyskania leczenia przy mojej chorobie, Pani Anna powiedziała, że ona też na nią choruję, więc SWOJĄ CHOROBĄ NIE ZROBIĘ NA NIEJ WRAŻENIA.

Wypowiedź tego rodzaju, zwłaszcza w stosunku do choroby autoimmunologicznej, na którą mam znikomy wpływ w tym momencie, jest niedopuszczalna. Pani Anna zdecydowanie nie powinna mieć kontaktu z pacjentem. Ostatecznie badanie zostało przeprowadzone, "zgodnie z moim żądaniem", jak to Pani Anna stwierdziła, gdy już wychodziłam. Nie życzę nikomu kontaktu nie tylko z takim lekarzem, ale i człowiekiem.

W ogóle nie polecam pseudo lekarki...Z większym chamstwem się jeszcze nie spotkałam!Prcuje za karę i bardzo niegrzecznie sie odnosi do pacjentek

Profesjonalna, uprzejma, ze zrozumieniem podchodzi do pacjentki i nie szczędzi czasu na wyjaśnienia.