dr Barbara Buczyńska

Nigdy nie spotkałam gorszego lekarza! Pomijam wiedzę fachową, bo w czasie wizyty (listopad 2016 r. w przychodni NFZ przy ul. Wejherowskiej) nawet nie miałam okazji jej uszczknąć, dlatego pragnę napisać o specyficznych "metodach" używanych podczas audiencji. Otóż Pani Doktor po spóźnieniu się na umowioną godzinę spotkania, bez słowa wstępu zaczęła mi wyrzucać w niewybredny sposób, że nie przyszłam z osobą towarzyszącą (celem przeprowadzenia jakiegoś badania, po którym jakość widzenia przez pewien czas jest ograniczona). Sposób, w jaki to robiła, delikatnie mówiąc urągał randze piastowanego stanowiska... Po dojściu do słowa, zapytałam zatem dlaczego nikt na recepcji, ani już w samym gabinecie nie poinformował mnie wcześniej o takiej konieczności? Pani Buczyńska westchnęła - widocznie zakładała, że pacjenci sami powinni wiedzieć co im jest i na co się przygotować. Samo "badanie" polegało na coraz to kolejnym przekładaniu innych szkiełek w specjalistycznych okularach przez ok 10-15 minut. Ku zaskoczeniu w żadnej opcji nie czułam się na tyle komfortowo, aby móc stanowczo powiedzieć, że widzę znakomicie (mam 35 lat; nigdy wczesniej żadnych problemów ze wzrokiem).Może dlatego wspomniana Pani Okulistka nie miała czasu dopasować mi odpowiednich szkieł, które ewentualnie poprawiłyby ostrość widzenia, bo była zajęta odbieraniem swojego prywatnego telefonu i umawianiem wizyt w prywatnym gabinecie. Myślę także, że moje pytanie 'czy mam wadę wzroku, czy też chorobę oczu' było również nie na miejscu, bo zapracowanej Pani Doktor przerwałam rozpiskę w jej notesie z grafikiem spotkań prywatnych. Szkiełka w okularkach i ot całe badanie. Nie jestem specjalistką, ale nawet jako laik uważam, że samo przykładanie szkiełek w okularach nie wyjaśni kwestii ogólnie drastycznie pogarszającego widzenia oraz widzianej "mgły" w dole oka. Wisienką na torcie była fachowa porada dotycząca moich obaw odnośnie nocnej jazdy samochodem i tego, że wyłącznie w nocy od ok. 3 m-cy niebywale mocno oślepiają mnie reflektory innych nadjeżdżających pojazdów (czego nigdy nie doznałam przez 10 lat aktywnej jazdy samochodem). Mianowicie profesjonalna porada brzmiała: powinnam zakładać okulary przeciwsłoneczne. Nie dostałam żadnych dalszych instrukcji postępowania, poza małą krótką radą, aby prywatnie zrobić sobie badanie oka za 60zł. i ponownie zgłosić się do niezastąpionej Pani Buczyńskiej. Zdołałam jeszcze wtrącić, że przecież całość badania jest refundowana, więc dlaczego wymaga się ode mnie prywatnej odpłatnej usługi? Co niestety również spotkało się ze, skromnie mówiąc, nieprzychylnością.
Dodam, że nie raz spotkałam się z lepszymi/gorszymi lekarzami różnych specjalności, chyba jak każdy z nas, jednak z taką arogancją, butą, tupetem oraz lekceważeniem miałam nieprzyjemność obcować po raz pierwszy. Dlatego absolutnie nikomu nie polecam wizyt u tej Pani, bo strata Państwa czasu przy całej wizycie będzie najmniejszym zmartwieniem.

doswiadczony lekarz z duzym starzem.pani doktor szybko i bezblednie postawila diagnoze,czego niestety inni dwaj okulisci nie potraflil.dziekuje

cierpliwa,wyslucha i pomoze.dziekujemy pani Doktor

cierpliwa,wyslucha i pomoze.dziekujemy pani Doktor

Bardzo fachowa i kompetentna jest Pani Doktor.Dziekuje za szybka i skuteczna pomoc