dr n. med. Barbara Rossochacka-Rostalska

Ginekolog onkolog

Mam mutację genu BRCA, która skutkuje większą zachorowalnością na raka jajnika i/lub raka piersi.Od lekarza prowadzącego dostawałam kilkukrotnie skierowanie na profilaktyczny zabieg usunięcia jajników, jednak pani ordynator konsekwentnie odwoływała mój zabieg w bliżej nieokreśloną przyszłość od lutego 2020 r. Lekarze wypracowali kompromis dotyczący zabiegów profilaktycznych, ostatni tydzień każdego miesiąca jest zarezerwowany na takie zabiegi.Jestem bardzo zaskoczona ii zdziwiona decyzjami pani ordynator. Wykonując zabieg profilaktyczny, mam szanse nie zachorować. Ale pani ordynator ma inne priorytety.

Kilka tygodni temu byłam pacjentką Oddziału Ginekologii Onkologicznej, kierowanego przez Panią Ordynator. Trafiłam do niego skierowana ze szpitala w moim mieście, gdzie po pierwszej operacji uznano, iż do dalszego leczenia potrzebni są ludzie, którzy specjalizują się w takich przypadkach jak mój. Wiedziałam więc, że rokowania nie są zbyt pomyślne. Na miejscu, w DCO, spotkałam się przede wszystkim z ogromnym profesjonalizmem, który mi, laikowi w kwestiach medycznych ale przede wszystkim wystraszonej pacjentce, dał poczucie bezpieczeństwa. Pacjent zmagający się z tak poważną chorobą jak nowotwór potrzebuje fachowej opieki, spokoju profesjonalisty i empatii ze strony osób, od których oczekuje pomocy. To właśnie otrzymałam zarówno ze strony Pani Ordynator, która mnie poinformowała o wszelkich aspektach mojej choroby i trudnych decyzjach, które musiałam podjąć, pomogła mi zachować spokój i optymizm po operacji, a także ze strony całego personelu "białego" Oddziału.
Pielęgniarki były dostępne na każdy sygnał pacjentek i pomimo tego, że mają naprawdę sporo pracy (rotacja pacjentek jest ogromna) nie dają odczuć chorym ani swojego zmęczenia ani ewentualnego zniecierpliwienia. W kontakcie są spokojne i uważne. Opieka pooperacyjna bardzo sprawna, energiczna i w świetnych, dla pacjentki, warunkach. Bardzo ułatwia to dochodzenie do siebie. Pomocne i przyjazne w kontakcie są panie salowe oraz wolontariusze, którzy pomagają w drobnych sprawunkach osobom nie mogącym wyjść z Oddziału. Bardzo sprawna i widoczna jest również współpraca lekarzy i całego Oddziału Ginekologii z lekarzami innych specjalizacji, gdy zachodzi taka potrzeba. Zdecydowanie jako pacjentka czułam, że trafiłam do najlepszego miejsca, które pozwoli mi odzyskać zdrowie.

Szanowni Państwo, od roku jestem pacjentką Pani Doktor. We wszystkich kategoriach chciałabym przyznać najwyższą ilość punktów. Wysoko wykwalifikowana specjalistka, wspaniały lekarz, przyjaźnie nastawiona do swoich pacjentów.

NIEUPRZEJMA, ROZKOJARZONA (MOŻE MIAŁA ZŁY DZIEŃ ?)

NIEUPRZEJMA, ROZKOJARZONA (MOŻE MIAŁA ZŁY DZIEŃ ?)

Bardzo miła i kompetentna osoba.Bada delikatnie, stwarza atmosferę intymności.W przypadku konieczności dalszego innego leczenia(np. chemioterapia)umawia wizytę telefonicznie z odpowiednim lekarzem.

Wspanialy lekarz charakteryzujacy sie duza wiedza medyczna w swojej specjalizacji,kompetentna ,sluchajaca pacjenta.i umiejaca podnesc go na duchu

Bardzo dobry lekarz, wspaniały człowiek

Bardzo dobry lekarz, wspaniały człowiek