lek. dent. Danuta Mackiewicz

Protetyk, Stomatolog

Pani Doktor Mackiewicz prowadzi moje leczenie ortodontyczne (aparat) jest świetną specjalistką, polecam każdemu kto ma problemy ze zgryzem i chce mieć piękne zęby. Pani Doktor i jej zespół są bardzo kompetentni (zwłaszcza jedna z asystentek Kasia :) Ceny są naprawdę niskie, łatwo uzyskać pomoc bez zapisu. Gorąco polecam dla aparatowców i innych :)

Leczę się u doktor Mackiewicz od niedawna, więc nie mam jeszcze ani pełnego obrazu sytuacji ani efektów, jedno zdecydowanie mi się nie podoba- obgadywanie pacjentów przez asystentki. Robią to na głos i dość niewybrednie

ONA JEST NAJTAŃSZA, czy ktoś chce ją zniszczyć?? Mam zamiar założyć aparat stały, chodzę na konsultację do ortodontów, tych poleconych i tych, których sama znalazłam w internecie. Bardzo zastanawia mnie fakt, że cena aparatu DAMON u pani Mackiewicz wynosi 2000zł, cena wizyty przy tym aparacie do 100zł a u innych ortodontów w Warszawie, ceny tego samego aparatu za 1 łuk zaczynają się od 3500zł do nawet 6000, koszt wizyt kontrolnych w tym wypadku to 350-380zł. Różnica jest kolosalna! Mam na prawdę wielki dylemat, bo z jednej strony różnica kosztów jest ...

ONA JEST NAJTAŃSZA, czy ktoś chce ją zniszczyć??
Mam zamiar założyć aparat stały, chodzę na konsultację do ortodontów, tych poleconych i tych, których sama znalazłam w internecie. Bardzo zastanawia mnie fakt, że cena aparatu DAMON u pani Mackiewicz wynosi 2000zł, cena wizyty przy tym aparacie do 100zł a u innych ortodontów w Warszawie, ceny tego samego aparatu za 1 łuk zaczynają się od 3500zł do nawet 6000, koszt wizyt kontrolnych w tym wypadku to 350-380zł. Różnica jest kolosalna! Mam na prawdę wielki dylemat, bo z jednej strony różnica kosztów jest gigantyczna, a z drugiej strony zdrowie jest najważniejsze. Nie da się tu znaleźć obiektywnej i nieanonimowej opinii, która bardzo by mi się przydała. Biorę również pod uwagę to, że pani Mackiewicz stanowi ogromną konkurencję dla ortodontów w Warszawie, gdyż cena aparatu, którą oferuje jest najniższa, z jaką się spotkałam. Ma prawię o połowę niższe ceny aparatu Damon.. tylko pytanie dlaczego?? Czy ktoś chce ją oczernić wypisując tyle negatywów? Jestem w stanie zapłacić nawet więcej, tylko żeby mieć prawidłowo przeprowadzone leczenie, ale czy na prawdę warto przepłacać? Bardzo proszę o rzetelne opinie, również proszę o kontakt, bo bardzo zależy mi na PRAWDZIWEJ opinii. Pozdrawiam

Dziwię się pani leczącej się 7 lat i dziwię się osobie która uważa uważa , że lekarz powinien co pół roku kierować na zdjęcia rentgenowskie, bałabym się je tak często robić. Ja jestem już pięknie wyleczona przez Panią doktor i właśnie była ona moja drugim lekarzem, gdyż poprzednia lekarz nie poradziła sobie z moim zgryzem, natomiast dr. Mackiewicz nakleiła mi nowy aparat ( za niewielką kwotę 200 z)i bardzo szybko zakończyła leczenie. Jeżeli Pani siostra jest w jakiś sposób nie zadowolona z leczenia to radzę zmienić lekarza, tak jak ja to zrobiłam i nie żałuję. Pisze Pani, że są kolejki, ja akurat tylko raz trafiłam tak, że musiałam czekać, ale może to zależy od godziny na którą jest się zapisanym. Ale skoro jak pani pisze jest tak złym lekarzem, to dlaczego ma tak dużo pacjentów, do złego lekarza ludzie się nie garną. Pani dr. zawsze poświęcała mi dużo czasu na wizycie tłumacząc co chce zrobić, więc nie rozumiem Pani siostry. czasami ja nieraz próbowałam na każdej wizycie dużo marudzić, ale dr.Mackiewicz zawsze była cierpliwa. Ja bardzo polecam.

A ja kompletnie nie zgadzam się z negatywnymi opiniami o pani Mackiewicz. Odwiedziłam kilka stron/ for, gdzie pani doktor została po prostu ,,zgonojona". Zapewne jak napiszę pozytywny komentarz, to za chwilę zaczną się gadki w stylu ,,ooo, pani doktor pod nowym nick'iem" lub ,, kolejna asystentka, która próbuje naprawić opinie gabinetu"... Jestem pacjentką pani Mackiewicz od 2009 roku, wczoraj miałam kolejną wizytę i jestem bardzo zadowolona z leczenia. Wcześniej szukałam pomocy u trzech innych ortodontów- w Mazowieckim Centrum Stomatologii, w legionowskim Mediq oraz u pani doktor z Pomiechówka. Troje z ...

Jestem pacjentką pani Mackiewicz od 2009 roku, wczoraj miałam kolejną wizytę i jestem bardzo zadowolona z leczenia. Wcześniej szukałam pomocy u trzech innych ortodontów- w Mazowieckim Centrum Stomatologii, w legionowskim Mediq oraz u pani doktor z Pomiechówka. Troje z nich chciało mi wyrwać cztery ,,czwórki", robić operacje i w ogóle zapowiadali mi czarną przyszłość.
Na wyrwanie czterech zębów się nie zgodziłam, bo nie raz słyszałam, że najpierw ludziom wyrywają zęby, potem zakładają aparat, następnie trwa leczenia, krótko ma się zęby piękne, lecz po kilku latach zęby się najzwyczajniej w świecie rozsuwają.
Zaczęłam więc pytać się znajomych, którzy nosili stałe aparaty, gdzie chodzą do ortodonty. Wielu polecało mi swoich, ale widziałam, że ich zęby po zdjęciu aparatu są krzywe. Może z medycznego punktu widzenia były proste, ale wizualnie były okropne. Jedna z koleżanek w końcu poleciła mi panią Mackiewicz. Wybrałam ten gabinet, bo dziewczyna też zanim trafiła na panią doktor miała podobne perypetie z ortodontami.
Pani Mackiewicz nie kazała mi wyrywać zębów, nie groziła żadną operacją i nie twierdziła, o czym zapomniałam wspomnieć, że aparat stały będę nosiła 1000 lat przynajmniej. Po założeniu aparatu nosiłam go 1,5 roku. Został zdjęty, a zęby mam piękne.
Ogółem mam też wadę zgryzu, więc mam ponownie aparat na dolną szczękę, ale efekty leczenia są naprawdę widoczne i teraz mam piękny, hollywoodzki uśmiech ( szczęka ) ;) Nie skończyłam jak część moich znajomych z niby prostymi zębami.
Co do zarzutów, że pani Mackiewicz jest niemiła- nie powiedziałabym. Ona raczej ma taki ton głosu- stanowczy. Zresztą jak pacjent jest mądrzejszy od lekarza ( a i tacy tam przychodzą ), to trudno się nie zdenerwować.
A co do autorki posta o tym, że mamę wywieziono karetką- to też tak ogólnie napisałaś. Jeśli była uczulona na jakąś z substancji zawartych w znieczuleniu, a sama o tym nie wiedziała, to nastąpiła reakcja organizmu. To się mogło zdarzyć wszędzie, w każdym innym gabinecie.
Cena wizyt- ortodonta to nie instytucja charytatywna, więc leczenie kosztuje. I tak jest wszędzie, bo jak wspominałam - chodziłam trochę po ortodontach i niektórzy z nich zgarniali po 300 złotych za wizytę... Stawka 100 złotych za wizytę jest stawką NORMALNĄ. Poza tym pani Mackiewicz za ,,drobne roboty"- czyli poprawienie wypadającego druta czy doklejenie zamka nigdy jeszcze nie wzięła ode mnie pieniążków.
Jedyny minus to czekanie w kolejkach. Tu się zgadzam- oczywiście ortodonta to lekarz jak każdy inny, więc godziny są orientacyjne. Co nie zmienia faktu, że czekanie 2 h w kolejce to przesada...
Chociaż ja się już przyzwyczaiłam i zrobiłam z tej wady zaletę- po prostu w poczekalni nadrabiam zaległości lekturowe ;)
Ogólnie BARDZO POLECAM!!!

Jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia pani dr. Mackiewicz, leczenie trwało 2,5 roku, ale efekt jest wspaniały i nie musiałam usuwać żadnego zęba , jak to mi sugerowano. Nie zauważyłam , żeby pani dr. była wobec mnie niegrzeczna, jak ktoś napisał ,dla mnie jest człowiekiem o wysokiej kulturze ososbistej i nie sadzę aby sobie pozwoliła na nietaktowne zachowanie. Ma rownież wspaniałą pomoc w osobie pani Kasi , która dwoi się i troi pomagajjac w przyjmowaniu pacjentów z odklejonymi zamkami. Ja osobiście zdecydowanie polecam. Edyta

Ja osobiście zdecydowanie polecam. Edyta

nosilam aparat 1,5 roku lecz wada po 4 miesiacach wróciła ;/

nosilam aparat 1,5 roku lecz wada po 4 miesiacach wróciła ;/

U dr.Mackiewicz lecze sie kilkanascie lat. Wczesniej glownie bylo to leczenie zachowawcze i protetyczne Od 2,5 roku robilam u dr implantacje,protetyke a od stycznia mam zalozony na dol aparat. Problemy swoje konsultowalam rownoczesnie u innych lekarzy i powiem szczerze z uwagi na moj wiek/50 lat/ wielu z nich nie podejmowalo sie kompleksowego leczenia a ortodoncji nie przewidywano.Pani dr podeszla do tematu bardzo fachowo i nowoczesnie laczac implantacje z ortodoncja i protetyka. Uwazam ze dr Mackiewicz ma ogromne doswiadczenie i duzo wyczucia oraz potrafi przewidywac. Dla mnie liczy sie efekt leczenia i indywidualne podejscie do pacjenta - ja jestem zadowolona z leczenienia i polecam z calym zaufaniem.

Nie zgadzam się z nickiem Lena b, stwierdzający, iż Pani dr. Mackiewicz nie ma specjalizacji z ortodoncji, tylko z protetyki. Nie wiem, skąd to wie i czy to jest faktyczna i rzeczywista prawda, a nie „wyssana z palca”. W kraju, jest mało specjalistów ortodontów. Zasady leczenia ortodontycznego to lata nauki, specjalizacji, pracy pod okiem doświadczonych specjalistów. Według naszego prawa, aparat ortodontyczny może zakładać każdy kto ma tytuł lekarza dentysty. Skoro, Pani Mackiewicz posiada taki tytuł i dodatkowo się szkoli, ciągle pogłębiając swoją wiedzę, czego dowodem są liczne dodatkowe dyplomy, tak więc szkalowanie tej osoby jest w tym wypadku bez zasadne. Jedynym hamulcem, przed podejmowaniem leczenia, co do którego nie ma się odpowiedniej wiedzy i doświadczenia jest zdrowy rozsądek lekarza i świadomość własnych ograniczeń.

Bardzo polecam Panią doktor Danutę Mackiewicz, bardzo kompetentna, poświęca dużo czasu na wytłumaczenie metody leczenia. Kompleksowo podchodzi do problemu, jest miła uprzejma, z czystym sumieniem polecam.