dr hab. n. med. Dawid Murawadr hab. n. med. Dawid Murawa - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Dawid Murawa

Chirurg onkolog, Chirurg ogólny

Wykonywane zabiegi:
- Pełnoprofilowa chirurgia gruczołu piersiowego i skóry,
- chirurgia przełyku, żołądka, trzustki i wątroby (w tym termoablacje ...

Wykonywane zabiegi:
- Pełnoprofilowa chirurgia gruczołu piersiowego i skóry,
- chirurgia przełyku, żołądka, trzustki i wątroby (w tym termoablacje najnowszym sprzętem do termoablacji tzw. Mikrofalowej),
- chirurgia jelita grubego i odbytnicy

Znajomość języków obcych:
- Język angielski
- Język niemiecki

Publikacje
Ogólna liczba prac: 328

Liczba prac z podziałem na typ publikacji:
• PRZ polski referat zjazdowy: 98
• PA polski artykuł w czasopiśmie: 64
• PWP polskie wystąpien...

Profesor Dawid Murawa to lekarz pełen empatii i poszanowania godności drugiego człowieka. Komunikatywny, rzeczowy, a przy tym pełen optymizmu, energii oraz poczucia humoru. Jest człowiekiem, który posiada ogromną wiedzę oraz umiejętności diagnostyczne. Swym postępowaniem udowadnia, że w Polsce też medycynę można uprawiać na światowym poziomie, jednocześnie zachowując poczucie humoru i zdrowy dystans. To przykład świetnego lekarza, ale i naukowca pokazując, iż można te dwie pasje połączyć. A dla mnie osobiście to naukowy autorytet, gdyż ciągle Profesor udowadnia, że praca naukowa i zawodowa mogą być tak naprawdę jednością.

Lekarz nie zwracający uwagę na stan psychiczny pacjenta w zaawansowanym stadium. Zwrócił się o jaka kolwiek pomoc a ten odrazu go przekreślił nie polecając żadnego innego lekarza. Nie próbując zapisać żadnych „środków wspomagających” by choć trochę pocieszyć, pomoc gdy ten błaga wrecz aby sie wzmocnić. Obsługa która nie chciała wpuścić osoby z która pojawił się w szpitalu by pomogła mu dojść do gabinetu doktora. Pierwszy raz spotkaliśmy się z taka sytuacja i taka ignorancja wobec pacjenta jeśli chodzi o obsługę przyjmująca.

Wszystko przebiegło b.szybko,teściowej podarował 4 lata życia i wierzymy że przed nią wiele lat, operacja oszczędzająca .Dziękujemy

Bardzo kompetentny specjalista. Indywidualne podejście do Pacjentka, rzeczowość. Bardzo wrażliwy w stosunku do pacjenta. Lekarz pełen empatii. Godny polecenia!

Godny polecenia!

Bardzo dobry lekarz, kompetentny i z ogromnym doświadczeniem, pełen empatii i godny zaufania. Życzę wszystkim, żeby spotkali na swojej drodze takiego lekarza jak Docent Murawa. Polecam.

Polecam.

Od zabiegu na nowotwór jelita grubego upłynęły 4 lata a ja ciągle żywy - dzięki Panie doktorze - gorąco polecam

porządny gość a zarazem wybitny fachowiec polecam wszystkm.takich ludzi jak docent trzeba szukać ze świecą.

Leczy mnie od ponad 2 lat. Inni wcześniej umyli ręce. Najpierw operacja jelita grubego potem dwa razy na wątrobie. W międzyczasie chemioterapia którą Pan docent omówił w lekarzami z chemioterapii i walczył o przyspieszenie terminu. Jestem wdzięczny za wszystko co do tej pory dla mnie zrobił.!!!!!!!!!!!!!!

Zawsze miły i poświęcający czas i uwagę pacjentom. Potrafi stanąć na głowie, żeby pomóc w bardzo ciężkiej sytuacji. Operuje bez zarzutu i robi małe blizny. Polecam.

Profesjonalista. Uprzejmy i miły czego brakuje u większości utytuowanych lekarzy. Jedyny minus to, że ciągle jest zabiegany i zajęty ale tak to już jest jak ktoś jest dobrym lekarzem.