lekarz Elżbieta Szczygieł

Neurolog

Pacjenci zanim umówią się na wizytę do specialisty szukają specjalistów z największą ilością pozytywnych gwiazdek,podobnie było w moim przypadku... Okazuję się że nie do końca musi tak być. Na panią dr "wpadłem" przypadkiem będąc w szpitalu. Przez 30 lat leczenia u innych ,wcześniejszych,lekarzy w końcu znalazłem kogoś kto wie jak się leczy i jest na bieżąco ze wszystkimi nowymi sposobami leczenia . Czytając nieraz w opisach że jest miły/a,uśmiechnity/a.nie znaczy że wie jak się leczy. Nie tym się kierujmy ,lecz opiniami osób którym dr pomaga w sposób profesionalny i pozytywnym ...

Okazuję się że nie do końca musi tak być.
Na panią dr "wpadłem" przypadkiem będąc w szpitalu.
Nie tym się kierujmy ,lecz opiniami osób którym dr pomaga w sposób profesionalny i pozytywnym końcowym wynikiem.
A jeśli ktoś chce jednak wiedzieć to Pani dr jest miła itd:)
Zdecydowanie polecam Panią dr

Moge śmiało powiedzieć, że Pani dr n. med. Elżbieta Szczygieł-Pilut zmieniła moje życie na lepsze. Od kilku lat doświadczałem aur i problemów z pamięcią - przeszedłem przez konsultacje z lekarzami neurologami i scenariusz zawsze był ten sam: skierowanie na rezonans i badanie EEG. Obraz na rezonansie czysty, badanie EEG w czuwaniu i pod deprawacji snu, z fotostymulacją nic nie wykazywało. Dolegliwości zdarzały się jednak coraz częściej - poczucie odrealnienia, deja vu, jamais vu, omamy dźwiękowe, syndrom "Alicji w krainie czarów", w końcu chwilowe utraty świadomości, automatyzmy, tiki nerwowe. Ostatnia Pani ...

Dolegliwości zdarzały się jednak coraz częściej - poczucie odrealnienia, deja vu, jamais vu, omamy dźwiękowe, syndrom "Alicji w krainie czarów", w końcu chwilowe utraty świadomości, automatyzmy, tiki nerwowe. Ostatnia Pani neurolog do której trafiłem przed Panią Elżbietą powiedziała mi, że jej zdaniem powinienem szukać pomocy u psychiatry, a nie neurologa, skoro obraz na rezonansie jest czysty a kilka już badań EEG też nie wykazało nieprawidłowości, ale jeżeli chcę jeszcze spróbować, to poleca konsultację z właśnie z dr n. med. Elżbieta Szczygieł-Pilut, bo jest to wybitna specjalistka od zagadnienia epilepsji.

Nie poszedłem do psychiatry, zdecydowałem się szukać pomocy u lekarki neurologii ten ostatni raz. Na pierwszą wizytę u Pani Elżbiety przyniosłem kartkę A4 z wypisanymi wszystkimi objawami. Przeczytała ją, zadała kilka pytań, zapoznała się z dokumentacją i postawiła diagnozę - epilepsja typu LTLE, najprawdopodobniej autosomalnie dominująca (jestem w trakcie diagnostyki genetycznej), czyli ściślej ujmując, ADTLE.

To stosunkowo rzadko spotykana postać choroby, która ujawniła się u mnie dopiero w życiu dorosłym. Rozpoznanie jej wymaga sporej wiedzy, ponieważ jest o tyle nietypowa, że w przeciwieństwie do częściej spotykanych typów padaczki ogniskowej jej napady nie przechodzą w napady toniczno-kloniczne.

Pani Elżbieta od razu wdrożyła leczenie Lamitrinem oraz suplementację wielonasyconymi kwasami tłuszczowymi, magnezem i witaminą B6. Poprawę zauważyłem już po pierwszym miesiącu kuracji, a w miarę zwiększania dawki było coraz lepiej. Ataki, które zdarzały się nawet kilka razy w tygodniu, niemal całkowicie zniknęły - teraz zdarzają się raz-dwa na miesiąc i są bardzo "płytkie", bez tak silnych symptomów, jak wcześniej. Napady tików nerwowych, których miałem w ciągu dnia nawet kilkanaście, także ustąpiły. Pamięć funkcjonuje dużo lepiej, choć przy tej chorobie nigdy nie będzie idealnie.

Choroba dosłownie zabrała mi ostatnich kilka lat życia, bo nie pamiętam tak wielu wydarzeń, że gdy mówię o tym bliskim to aż trudno im uwierzyć. Moje życie zaczynało się rozpadać - problemy z pamięcią powodowały tarcia w moim małżeństwie, ponieważ żona myślała, że mam po prostu lekceważący stosunek do niej i naszych wspólnych spraw, skoro ciągle o czymś zapominam, a badania mówią, że wszystko jest ok. Gdyby nie Pani doktor, pewnie finalnie znalazłbym się na oddziale psychiatrycznym, został poddawany nieskutecznemu leczeniu i niewykluczone, że straciłbym moją rodzinę. To, że do tego nie doszło, zawdzięczam tylko Pani Elżbiecie.

Takich wizyt życzę każdemu pacjentowi. Świetny wywiad, a właściwie rozmowa z wymianą zdań co dla mnie jako sportowca jest bardzo istotne w diagnozie. Pani doktor nie tylko świetnie potrafi wysłuchać i zrozumieć pacjenta ale przede wszystkim podejmuje odpowiednie kroki w leczeniu. Zdecydowanie polecam!

Pani doktor nie sympatyczna nie chce rozmawiać z pacjentem nawet 5 minut chociaż miałam pilne skierowanie .Pani doktor zlekceważyła mnie , nie popatrzyła na moje sterowanie tylko odesłała do rejestracji . Byłam zawiedziona bo widziałam same dobre opinie o pani doktor. Nie polecam

Byłam zawiedziona bo widziałam same dobre opinie o pani doktor.
Nie polecam

Świetny lekarz, ma ogromne doswiadczenie. Jestem właśnie po pierwszej wizycie u Doktor i w końcu poczułam się zrozumiana. Zostalam wysluchana, wypytana i odpowiednio pokierowana. Uzyskałam również wsparcie. Polecam zdecydowanie!

Droga Pani Doktor. Jestem Pani pacjentem z neurologii.( 55 lat) Wcześniej leczyłem się u innych lekarzy tez i za granicą.w Niemczech czy Włoszech. Ale nie wiele to pomagało. Lecz po wizycie u Pani Doktor w Szpitalu Jana Pawła II, stan mojego zdrowia stał się o wiele lepszy i czuje efekty prawdziwego i konsekwentnego leczenia. Stan mojego zdrowia stał się o wiele lepszy. Dziękuję Pani Doktor za wysokie kwalifikacje i specjalistyczne oraz nowoczesne metody leczenia. Podziwiam serdeczność i wspaniałe podejście do pacjenta. Zawsze wysłuchująca co pacjent chce powiedzieć i zawsze szuka najwłaściwszego sposobu by pomóc pacjentowi. Pani Doktor - Jest Pani wspaniałym specjalistą w tym co Pani robi,- nie zawsze można znaleźć taką osobę jak Pani prawdziwym powołaniem lekarza i specjalisty.
Dziękuję Pani za rady, pomoc i skuteczne leczenie. Dziękuje także w imieniu mojej rodziny która również dołącza się do podziękowań a którzy też są Pani pacjentami.
Wdzięczny Marek

Po pierwszej wizycie u Pani Doktor byłem pod wrażeniem jej wiedzy, kultury osobistej i stosunku do pacjenta. Bardzo dokładnie mnie zbadała i szczegółowo przeprowadziła wywiad. Na podkreślenie zasługuje umiejętność przedstawienia diagnozy i wyjaśnienia jej podstaw w sposób jasny i zrozumiały dla laika. To wyjątkowo miła i ciepła osoba, o dużej empatii, bardzo mocno angażująca się w pomoc pacjentowi. Moim zdaniem – rzadko spotykany wzór lekarza.

Pani dr n. med. Elżbieta Szczygieł-Pilut jest lekarzem, który szanuje wypowiedzi pacjenta, niemniej równocześnie pozostaje wierna zasadom neurologii, jeśli chodzi o badanie podstawowe. Pani doktor, oddana tak pacjentowi, jak zasadom swojej pracy, zasługuje przez to na jak najwyższe uznanie. Swoje diagnozy - popiera oczywiście dostarczonymi wynikami badań, ale też - uzasadnieniem klarownym nawet dla laika. Niezależnie od dostarczonej dokumentacji, wykonuje badanie neurologiczne. To zasługuje na uznanie. Na szacunek. Swoim podejściem: zasługuje na na szacunek pacjenta, mam nadzieję, że sposób, w jaki przyjmuje pacjenta, posłuży za wzór wielu lekarzom. Oby tak ...

Swoim podejściem: zasługuje na na szacunek pacjenta, mam nadzieję, że sposób, w jaki przyjmuje pacjenta, posłuży za wzór wielu lekarzom. Oby tak było. Mnie jej diagnoza pomogła i wiele wyjaśniła. Dlatego też warto jej zaufać. To fachowość: wiedza i precyzja. Tak więc z czystym sumieniem polecam wizyty i konsulatacje u p. dr n. med. Elżbiety Szczygieł-Pilut.

Dr szczygiel elrzbieta jest to lekarz który ratuje życie i naprawia błędy swych kolegów , to ANIOŁ dany od Boga

Super lekarz, super człowiek. Po wizytach u kilku neurologów trafiłam pod obserwację do Pani Doktor i w końcu Ktoś postawił diagnozę. Dziękuję Pani Doktor!