lekarz Emilia Luchowska

Laryngolog

Od zawsze Pani dr. Luchowska była dostępna dla pacjenta. Nawet w nocy, A często się to zdarzało, że rodzic z dzieckiem cierpiącym, na ramieniu, piechotą szedł do Niej. Zawsze otworzyła, zawsze przyjęła w prywatnym mieszkaniu na K.Miarki. Za darmo, bo zawsze była przede wszystkim LEKARZEM.

Jest rok 2022. Nie wiem, czy Pani Luchowska jeszcze przyjmuje. Byłam Jej pacjentką przez ponad trzydzieści lat. Spotkałam w swoim ponad 50-letnim życiu niewielu lekarzy, którzy tak troskliwie i z takim poświęceniem opiekowali się pacjentami, zwłaszcza dziećmi. Byłam Jej pacjentką jeszcze gdy mieszkała przy ulicy Karola Miarki. Gdyby te niepochlebne opinie były chociaż w 1 procencie prawdziwe, to nie byłoby codziennie tłumów czekających w kolejce do Jej gabinetu - pełen przedpokój, kolejka czekających na schodach sięgająca do niższego piętra. Po powrocie z pracy w przychodni tylko przebierała się, umyła ręce ...

Byłam Jej pacjentką jeszcze gdy mieszkała przy ulicy Karola Miarki.
Gdyby te niepochlebne opinie były chociaż w 1 procencie prawdziwe, to nie byłoby codziennie tłumów czekających w kolejce do Jej gabinetu - pełen przedpokój, kolejka czekających na schodach sięgająca do niższego piętra. Po powrocie z pracy w przychodni tylko przebierała się, umyła ręce i natychmiast, zawsze z uśmiechem, przyjmowała pacjentów. Zupa przyniesiona przez Matkę czekała aż wyszedł ostatni pacjent. Potrafiła o godzinie 3.00 w nocy przyjechać z pomocą do domu chorego dziecka i zamiast przyjąć zapłatę za wizytę powiedzieć: "To mój obowiązek".
Już w gabinecie przy ul. Długosza byłam świadkiem, jak karetką pogotowia ratunkowego przywieziono na noszach pacjentkę z silnym krwotokiem, którego lekarze w szpitalu nie potrafili zatamować. Po kilku minutach w gabinecie krwotoku już nie było.
Pani Luchowska pamiętała imiona, nazwiska historię choroby pacjentów.
Z pewnością nigdy nie zostanie zapomniana przez rzeszę pacjentów małych i dużych, którym zawsze potrafiła ulżyć w cierpieniu. Całe życie ciężko pracowała na tę wdzięczność i pamięć.

Pani Doktor leczyła mnie i mojego syna przez lata. Mimo przewlekłych chorób potrafi je opanować, nie czyniąc szkody poprzez leczenie. W szpitalnej przychodni stwierdzono, możliwość poprawy tylko po leczeniu operacyjnym. Operacja pomogła, na 2 miesiące. Potem było gorzej. Pani Doktor znowu pomogła łagodniej a skuteczniej.

Byłem jeszcze dzieckiem... Wizytę pamiętam do dziś. Kobieta nie uprzejma i mało wyrozumiała dla dzieci. Miałem zapalenie ucha środkowego. Bez żadnej informacji dla mojej mamy, "przekuła" mi ucho i zapisała maść czy krople (już nie pamiętam). Ból ogromny, a przepisane specyfiki spowodowały dodatkowe podrażnienia... Po tym zabiegu doszło u mnie do pogorszenia słyszalności. Uratował mnie p. Sabatowski... długie leczenie, ale słuch mi uratował! Nie polecam... uważajcie na tą Panią!

Nie polecam... uważajcie na tą Panią!

Przykro mi to pisać, ale naprawdę odradzam. Przypisała 3 letniemu dziecku antybiotyk "doxycyklina", który stosuje się od 12 roku życia, ze względu na ryzyko zaburzeń rozwoju zębów i kości. Można to wyczytać w ulotce. Zasięgnąłem też porady innych lekarzy dzwoniąc do przychodni na dyżur. Każdy stanowczo odradzał. Żenada. Brak leków osłonowych do antybiotyku. Brak diagnozy, przyczyn, tylko leczenie skutków. Antybiotyk może przepisać też Pediatra, ale nie po to wysłał nas do Laryngologa. Syrop Pini z czasów PRL. Dawkowanie antybiotyku "łyżeczka" zamiast np 2,5ml. Widać już zaawansowaną sklerozę - powtarzanie tych samych pytań. Wzrok i słuch już naprawdę bardzo kiepski. Nie powiem że nie jest miłą osobą, ale jednak z całym szacunkiem do zawodu lekarza oraz starszej osoby, muszę stwierdzić, iż czas przejść na emeryturę, bo można wyrządzić komuś krzywdę. Nie jest miłe pisać źle o ludziach, ale mając na uwadzę moje dziecko, w tym wypadku moja złość wygrała.

Ta Pni to już dawno powinna przejść na emeryturę. Do gabinetu wchodzi się jak do piwnicy, ciemności egipskie, i jak ona ma cokolwiek zobaczyć. Przestarzały sprzęt niczym u rzeźnika. Odradzam wizytacje tej Pani.

to jest rewelacyjna pani dr. leczę się u niej od dziecka... bardzo polecam!

to jest rewelacyjna pani dr.
leczę się u niej od dziecka...
bardzo polecam!

Starsza niekompetentna lekarka. Nie warto.

Starsza niekompetentna lekarka. Nie warto.

Bardzo dobry lekarz,przyjmie nawet cierpiących w nocy.Więcej takich nam potrzeba.

Nie polecam !!!Nie poznała się na poważnej chorobie mimo wyraźnych oznak !!!

Nie polecam !!!Nie poznała się na poważnej chorobie mimo wyraźnych oznak !!!