mgr Ewa Rutkowska

Psychoterapeuta

Spotkania z Panią psychoterapeutką nie zaszkodziły ale też nie pomogły.Byc moze źle dobrana metoda psychoterapii.Zbyt zamknięta i zdystansowana przez co nie czuje się komfortu.Niestety punktualność i trzymanie terminów też nie należy do jej mocnych stron.

Nerwica lekowa i natrectw pokonana dzięki spotkaniom w gabinecie pani Ewy. Polecam gabinet pani Ewy w 100%.spotkania w miłej atmosferze z pełnym i profesjonalnym naswietleniem problemu i jak się go pozbyć w miarę szybko.

Trochę o mnie-problemy nawarstwiły się do takiego stopnia, że siła i energia się wyczerpały. Mierzyłam się codziennie tylko z lękami i strachem, a obok izolacja od wszystkich. Całkowita obojętność spowodowała, że przestałam zauważać dobro-problemy brały górę. I ...Próba zawalczenia o lepsze-spotkania. Każdy zgłaszany problem wyciszył się, zniknął. Pojawiły się chęci, których przybywa, jest motywacja. Marzenia, które były poza zasięgiem realizują się. Jestem po stronie zwycięzcy. Polecam bardzo.

Marzenia, które były poza zasięgiem realizują się.
Jestem po stronie zwycięzcy.
Polecam bardzo.

Polecam uczęszczanie na sesje do Pani Ewy. Wskazywanie drogi, zmuszanie do analizowania samego siebie, dokonywania wyborów, wykształcania umiejętności rozróżniania emocji, uczyć, zachowań.. można rozpisywać się godzinami o zaletach spotkań z Panią Ewą. Osobiście byłam już u niektórych psychologów w Koszalinie, ale żaden z nich nie sprostał moim oczekiwaniom, a naprawdę wygórowane nie były. Pani Ewa posiada i wiedzę, i doświadczenie. Miła atmosfera, rzetelna wiedza, rozmowa.. Polecam!

Polecam, osoba bardzo życzliwa i cierpliwa. Mi pomogła. Z czystym sumieniem polecam i radzę aby się nie bać :)

Mialam okazje korzystac wielokrotnie ze wsparcia Pani Ewy przy rozwiazywaniu trudnosci zycia codziennego. Przesympatyczna Pani Psycholog ktora w bardzo profesjonalny sposob i uzywajac konstruktywnych i urozmaiconych metod pomogla mi rozwiazac problemy i podjac wazne decyzje ktore odpowiadaja mojej osobowosci. Majac swiadomosc iz nielatwo jest znalezc dobrego psychologa polecam Pania Ewe, szczegolnie tym ktorzy wykazuja chec pracy nad soba, potrzebuja odwagi do podjecia decyzji i chca sprawiac ze ich zycie staje sie szczesliwe

Czasem dobrze jest porozmaiwać z kimś obcym o swoich problemach bo popatrzy na twoje sprawy trzezwym okiem doradzi i podpowie. Pani Ewa pomogła mi zrozumieć że nawet szklanką do połowy pusta można ugasić pragnienie.

Przyszedłem do gabinetu Pani Ewy, totalnie rozbity. Właśnie poznałem dziewczynę moich marzeń i bałem się, że przez swoje doświadczenie życiowe i poprzednie nieudane związki, zacznę kierować znajomość na zły tor. Pani Ewa pomogła mi już na pierwszej sesji. Zasugerowała kilka wskazówek, które zmieniły mój tok myślenia. Dodam tylko, że znajomość z dziewczyną rozwija się, nabieramy do siebie zaufania i pomału budujemy więzi. Jestem niesamowicie szczęśliwy,moje życie odmieniło się o 180 stopni. Mateusz

Mateusz

Do gabinetu Pani Ewy Rutkowskiej trafiłem z polecenia. Wówczas w cieżkiej fazie depresji (nie chciało mi się nic, a nawet gorzej). Wydawało mi się, że nie ma dla mnie już ratunku. Wcześniej nie znałem i nie słyszałem o jej gabinecie psychoterapii. Ostatkiem sił, za namową żony i rodziny zdcydowałem się na spotkanie - chociaż nie było to dla mnie łatwe, a powiem nawet, że okropnie trudne. Traktowałem, to jako ostatnią deskę ratunku i zdobyłem sie na ten ostatni wysiłek, aby umówić sie na wizytę. I jak teraz oceniam, z perspektywy ...

Do gabinetu Pani Ewy Rutkowskiej trafiłem z polecenia.
I jak teraz oceniam, z perspektywy 5 miesiecznej, była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, jeśli chodzi o kontakt z lekarzami.
Wcześniej próbowałem spotkań u kilku innych psychoterapeutów, ale szybko (po 1 wizycie zazwyczaj - zrażałem się - przede wszystkim nie odowiadały mi warunki wizyt, że tak to określę - nawet przy wizytach prywatnych - niby umówiona godzina spotkania, a tu kolejka ludzi, każdy patrzy na siebie, ludzie opowiadaja o swoich problemach - to nie moja bajka, nie tak wyobrażałem sobie prywatne płatne wizyty, szczególnie w kwestii psyche - mnie to krępowało i dodatkowo "dołowało".
Szukałem komfortowego spotkania z psychoterapeutą, któremu mógłbym zaufać i opowiedziec szczerze o swoim problemie; w przyjaznych i komfortowych warunkach (dla mnie liczy sie nawet miejsce położenia gabinetu, jego wystrój, zapewnienie anonimowości i intymności ze strony osoby, z którą "rozmawiam"- jako że probelmy, z którymi zwracamy sie psychoterapeuty zazwyczaj chcemy zachować w tajemnicy i nie chcemy, aby "pełna poczekalnia" przysłuciwała sie naszym "wynurzeniom".
Pani Ewa Rutkowska bardzo mi pomogła, w jej gbinecie znalazłem komfortowe warunki do pracy nad sobą.
Podczas w sumie kilkunastu sesji, udało nam się osiagnąć cel. Mam wrażenie, że wspólnie przy wydatnej pomocy Pani Ewy pokonaliśmy moją chorobę. A co najważniejsze, zrozumiałem pewne mechanizmy, które ja wywołują tzn. poznałem przyczyny i wiem jak im zapobiegać, aby nie nastapił nawrót - i to jest najfajniejsze. Patrzę teraz bardziej optymistycznie w przyszłość i życzę tego także Tobie jeśli czytasz mój komentarz.
Dotychczasowe wizyty u innych psychoterapeutów przynosiły zazwyczaj chwilowa ulgę, a nawroty choroby dopadały mnie po jakimś czasie, ale teraz to zrozumiałem - nie można pomóc sobie samemu, jesli zakłada się, że wyleczymy sie podczs 1-2 wizyt (takie podejśice sprawdza się i to nie zawsze tylko w przypadku chorób somatycznych, a nie zwiazanych z psychiką.
Wracając do spotkań w gabinecie Panie Ewy Rutkowskiej(50 min-60min każde) początkowo ustalilismy wspólnie plan pracy. To ja zdecydowałem, ile sesji potrzebowałbym. Początkowo zależało mi na kontakcie 2 razy w tygodniu, żeby szybciej "uporać się" z moim problemem, a później 1 raz w tygodniu, raz na 2 tygodnie, 1 na m-c. Teraz, jako że czuję się znacznie lepiej, kiedy piszę te słowa, już od ponad miesiąca nie byłem na terapii (razem ustaliliśmy, że została zakończona sukcesem).
W trakcie naszych spotkań zostałem w pełni wysłuchany oraz zrozumiany. Pani Ewa poświęciła mi bardzo wiele czasu. Najważniejsze dla mnie (jestem osobą raczej nieśmiałą, nieufną wobec obcych ludzi, raczej typem introwertyka) wzbudziła u mnie swoje zaufanie, przez co mogłem opowiedzieć jej o wszystkim co w życiu mnie spotkało; poczułem, że jest to osoba przed którą mogę się "otworzyć" i powierzyć jej swoje problemy, z którymi zmagałem sie od lat, a które, jak zrozumiałem podczas terapii (bo przecież 1-2 wizyty u psychoterapeuty nie wystarczą, jeśli ktoś ma prawdziwy problem - ból duszy to nie ból zęba, który można zdiagnozować podczas jeden wizyty i wyleczyć prawie natychmiast.
Pani Ewa potrafiła stworzyć wspaniałą atmosferę i zlikwidować "barierę" w wyznaniu tego co mnie dręczyło. Próbowaliśmy różnych form psychoterapii, aż znaleźliśmy najbardziej odpowiednią dla mnie. Zastosowane przez nią metody zadziałały, choć miałem też czasem chwile zwątpienia w skuteczność terapii, ale teraz wiem, że nie wolno sie poddawac po pierwszym niepowodzeniu. Ktoś kiedyś powiedział, że to koniec wieńczy dzieło i nieważne jak, ważne aby skutecznie i na końcu osiagnać sukces - nam, mi osobiście się udało (czego i Tobie czytajacy mój komntarz życzę i trzymam za Ciebie kciuki) jestem w pełni usatysfakcjonowany ! Bardzo polecam Panią Ewę Rutkowską i jej przytulny gabinet.

p.s. Zdecydowałem się napisać ten komentarz(mam nadzieję, że obiektywnie), gdyż liczę, że może pomoże to innym osobom, które znalazły sie takiej jak ja sytuacji. Mi bardzo pomogło czytanie komentarzy innych osób w podjeciu właściwej decyzji.
M.

Polecam.Nauka umiejętnego posługiwania się własnym wnętrzem.Doskonała forma prosty sposób poszukiwania zrozumienia i odbudowywania wzajemnych relacji.Obiektywne spojrzenie rozmowa,uśmiech to pozytywne cechy psychoterapeuty zgłoś się a odzyskasz wewnętrzny spokój.Zgłoś się a nauczysz się samooczyszczenia ze złych emocji i mówienia tego co naprawdę myślisz.Masz problemy z własnym życiem to szczerze polecam.