dr hab. n. med. Ewa Sawicka

Chirurg dziecięcy

Trafiliśmy w ręce Pani profesor w listopadzie w IMiD, gdzie wykryto rzadką wadę płodu (double bubble czyli zarośnięta dwunastnica) w ramach perinatalnego badania. Mimo dużej ilości pracy (Pani profesor jest kierownikiem kliniki chirurgii oraz operuje) dostałam 2 konsultacji przed zabiegiem z wyjaśnieniem wszystkich szczegółów oraz zaangażowanie po urodzeniu córki, kiedy Pani profesor zleciła badania, przeprowadziła zabieg w drugiej dobie życia dziecka oraz odpowiedziała po tym na wszystkie moje pytania. W ciagu całego pobytu w IMiD Pani profesor dbała o stan małej pacjentki, dzięki czemu wyszliśmy ze szpitalu miesiąc po urodzeniu córki, traktując dziecko jak inne zdrowe. Serdecznie dziękujemy Pani profesor za uratowanie naszej córeczki

Pani Prof. Ewa Sawicka uratowała naszą córeczkę, która urodziła się z wrodzoną wadą zarośnięcia odbytu. Już pierwszego dnia po urodzeniu była operowana. Mieliśmy szczęście w nieszczęściu, że przez Panią Profesor. Córcia przeszła jeszcze następne dwa zabiegi. 1-szy zabieg wyłonienia stomii uratował córci życie, dwa kolejne, tj. udrożnienie odbytu i zamknięcie stomii, przeprowadzone też przez Panią Profesor, przebiegły też bez komplikacji, dopełniły reszty i przewód pokarmowy pracuje dobrze. Córcia kończy właśnie 5 lat. Nie da się opisać naszej ogromnej wdzięczności dla Pani Prof. i jej Zespołu.

Dzień Dobry Pilnie potrzebuje informacji gdzie przyjmuje Pani doktor Ewa Sawicka. Dziekuje ze pomoc

Dzień Dobry
Pilnie potrzebuje informacji gdzie przyjmuje Pani doktor Ewa Sawicka.
Dziekuje ze pomoc

Pani Dr Sawicka nie operowała mojej córki, ale bardzo nam pomogła. Przed rokiem byłem na wizycie u Pani Dr z moją wówczas 5 miesięczną córką, u której wstępnie zdiagnozowano guz okolicy podżuchwowej. Podjęte przez Panią Dr Sawicką konkretne i szybkie działania (skierowanie nas do IMiD, badania, skierowanie do specjalistów IMiD a następnie skierowanie do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie), spowodowały, że moja córka obecnie 17 miesięcy jest całkowicie zdrową i piękną dziewczynką.

Pani Prof operowała naszego synka i jestem oczarowana rezultatem operacji, szybką rekonwalescencją dziecka. Z pozoru wydaje się niedostepna ale w bezposrednim kontakcie jest ciepla osoba i z ufnoscia powierzylismy jej naszego malucha. Jestesmy bardzo wdzieczni za opieke i sprawna operacje. Lekarze w IMiDz sa fantastycznymi fachowcami, szkoda ze warunki na oddziale spartanskie i pielegniarki w wiekszosci nieuprzejme

P. prof. Ewa Sawicka uratowała życie mojego dziecka z wadami wrodzonymi. O istnieniu jednej z nich nikt nie wiedział, okazało się dopiero podczas operacji. Oczywiście można krytykować podejście do pacjenta, czy uprzejmość (choć w 4 oczy to bardzo serdeczna i ciepła osoba), jednak najważniejszy jest profesjonalizm, umiejętności, doświadczenie dzięki którym ratuje życie noworodkom. Nie zrozumie tego nikt kto nie walczył o życie swojego dziecka. Moja córka jest teraz zdrową dziewczynką :)

Podczas porodu okazało się, że nasze dziecko ma wrodzoną wadę, która wymaga natychmiastowej operacji. Dopiero w IMiD wytłumaczono nam co to jest za wada, jakie są rokowania i jakie operacje musi przejść dziecko. Dzięki temu, że dziecko operowała prof. Sawicka wadę udało się usunąć całkowicie podczas pierwszej operacji i nasze dziecko jest dziś zdrowe.

Gorące słowa uznania dla takich specjalistów jak pani profesor!. Jajk dobrze, że taka mamy w Polsce. Operowała moją córkę, i wszystko jest dobrze. Super fachowa konkretna taka jak powinna być. Pani profesor dziekujemy

Pani profesor uratowała naszą malutką córeczkę!!!

Pani profesor uratowała naszą malutką córeczkę!!!

Z czystym sumieniem mogę polecić teraz już profesor Sawicką! Fakt że Pani Profesor nie owija w bawełnę. O wadzie naszej córki dowiedziałam się już w ciąży. Miała mieć operacje w dniu porodu. Przed porodem profesor opowiedziała o wszystkim co może się stać po operacji. Bardzo dokładnie przedstawiła ryzyko jakie nas czeka. Przez moment myślałam że wolałabym nie wiedzieć.. Jednak dzięki temu byliśmy przygotowani na wszsystko. Operacja przebiegła po minimalnej linii oporu. Bez powikłań. Wyszliśmy do domu po 10 dniach.